Kontracepcija

kontracepcija

K1998

Postovani imala sam spolni odnos tjekom plodnih dana 17.3 a ovulacija mi je bila 18.3
Tjekom spolnog odnosa decko je svrsio i neznam dali vrijedi da sada popijem hitnu kontracepciju ellaone jer je proslo vec evo dva dana a i imala sam ovulaciju te mi je aldanas zadnji dan plodnih dana...molim vas sta da radim? Dali da ju popijem dali ce djelovat ili je vec prekasno posto sam imala ovulaciju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilulu za dan poslije svakako.

nm2012nm

Postovani, imam 17 godina i redovite spolne odnose bez zastite. Htjela bih poceti uzimati pilule. Procitala sam da se mogu kupiti u ljekarni bez recepta. A ne zelim ici jos ginekologu. Jel mislite da je to pametno? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gdje ste to pročitali? U kojoj državi je iste moguće nabaviti bez liječničkog recepta? Pa nisu to bomboni...

sunce10

Pozdrav, pocela sam uzimati Yaz pilule prosli mjesec s prvim danom menstruacije. Menstruacija je nastupila 26. dana uzimanja pilula tj. nakon druge placebo tablete. Po savjetu ginekologa, iduci dan sam pocela s novim blisterom. Zanima me da li tako treba svaki iduci blister poceti uzimati s prvim danom krvarenja ili popiti sve placebo tablete pa nakon toga? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite svih 28 tableta a 29. dan krenite s novim blisterom. Dakle pijete bez pauze i ne osvrćete se na menstruaciju.

sunce10

Hvala na odgovoru. S obzirom da sam ovaj mjesec po tom ranije krenula s novim blisterom, ima li kakvih posljedica?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

postovanje, imam jedno pitanje
pijem kontracepciske tablete legravan i danas sam slucajno izgubila jednu tabletu (pon) popila sam umsto nje zadnju tabletu iz pakovanja tj cet ....da li je moguce da kupim novo pakovanje izgubljenu tabletu zamenim jednom iz novog pakovanja napravim pauzu 7 dana pijem tu kutiju iz koje sam uzela jednu tabletu kupim novu i opet zamenim tu jednu koja mi fali.... da li to utice na zastitu, mislim da li je to bezbedno i sigurno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ali nije nužno. Skratit ćete ciklus si za jedan dan ako ne popijete zadnju pilulu iz blistera.