Kontracepcija

Taaaaanja

Imala sam nezasticen odnos 1.4, ali decko nije svrsio u mene i u roku od 24 sata sam popila Eskapel. Naredni nezasticen odnos je bio 18.4 i tada je pukao kondom i decko je svrsio u mene i popila sam Eskapel u roku od par sati. Poslednji ciklus je bio 8.4 i vec 25og.sam dobila blago krvarenje, koje vec traje 4 dana. Da li je to rana menstruacija izazvana tabletom ili ima potrebe za brigom za trudnocu? Hvala

Taaaaanja

I zanima me da li je dejstvo tablete isto, posto sam popila dve za kratko vreme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što je vama da dva put u ciklusu uzimate pilulu za dan poslije?

Taaaaanja

Prvi put sam je popila za svaki slucaj, a vec drugog puta je pukao kondom i jednostavno nisam imala izbora. Da li ima sanse da sam ostala trudna?

Taaaaanja

A i popila sam jednu tabletu, pa sam dobila normalni mentruaciju, pa se drugi nezasticen odnos desio i tada sam popila... Da li se to racuna kao dve tablete u jednom ciklusu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ima šanse da naštetite svome zdravlju, poremetite ciklus i sl. Sugeriram da uzimate oralnu kontracepciju a ne na ovaj način koristiti kontracepciju.

Lea5555896

Poštovanje,
Kako od 6.1 nisam dobila menstuaciju, ostanovljen su mi policistički jajnici, propisan duphason i nakon toga sam početi uzimati kontracepcijske pilule balera od drugog dana menstraucije ( prema uputi ginekologa). Nakon što sam drugi dan mentruacije ( ovu subotu 30.5) popila tabletu, sljedeće jutro oko 7 sati sam povraćala. Možete li mi reci dali tablete trenutno djeluju u kontracepcijskom smislu ili je potrebno koristiti jos nekakve druge metode zastite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije umanjena, nastavite dalje s uzimanjem pilula.

swim4life

Pozdrav,zanima me kolika je mogućnost za trudnoću u vrijeme plodnih dana?
Ali da se koristi kondom i da se prakticira metoda prekinutog snošaja (znači da dečko prije ejakulacije izvadi penis i ejakulira van)?
Nikad jos nisam imala spolne odnose,trebam se samo informirati..
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo, vrlo mala.

manu2607

Postovanje!
Problem je sljedeci, tj vise sam zbunjena..Menstruacija mi je kasnila 2 mj. Na pregledu mi je ginekologica dala naelia tablete i rekla da pocnem uzimati odma, da isprovociramo menstruaciju. Nakon 17 tablete, menstruacija je dosla i trajala 13 dana..Prestala je na dan prve uzete tablete iz nove kutije. Znaci trajala je od 7.5 do 19.5..Posto nisam uzimala tabletu na prvi dan krvarenja, bojim se da ce moji ciklus sada biti naopako, ne znam kada da ocekujem iducu menstruaciju? Da li sam to cijelo vrijeme bila zasticena? Tablete sam uzimala redovito, svaki dan u isto vrijeme. Spolne odnose nisam imala sve do uzimanja prve tablete iz nove kutije, ali se sada svejedno bojim dali postoji mogucnost trudnoce posto nisam uzela prvu pilulu na prvi dan krvarenja.

martazg

Postovani pijem diane 35(2 god)zaboravila dam popiti 18-tu tbl.(3 tjedan)i uzela sam.je skupa s 19 tbl.tada sam imala nezasticemi odnos.da li postoji mogucnost trudnoce i da li da radim pauzu sad nakon 21 popijene tbl.ili da nastavim novo pakiranje bez pauze?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Manu ne razumijem ovakvo uzimanje pilula. NApravite test na svaki slučaj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marta nastavite bez pauze. Neće doći do trudnoće.

Zanimljivo_st5

Postovanje, imala sam redovito odnos sa dečkom.Tijekom mjeseca imao je i nekoliko snosaja, prilikom spolnog odnosa. Redoviti sam svaki dan pila kontracepciju Naelia, nakon toga mi je dr prepisala jace tablete Lindynette, koje sam također redovito i uredno pila svaki dan. Menstruacije mi je kasnila ili uranila svaki put od kada sam počela konzumirati terapiju. Zadnja menstruacija mi je dosta 10 dana prije i trajala mi je 10 dana sveukupno. Sada mi kasni 17 dana, grudi su mi naotecene i osjecam bol u njima, bolovi su ko pred menstruaciju i traju vec nekoliko dana. Imala sam 2 dana malo žuti iscjedak. Zanima me vase misljenje da li je to do hormona ili je moguca trudnoca? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Drugi problem je krvarenje pod pilulama. Sugeriram ponovnu promjenu pilula dok se ciklus ne dovede u red,.

Milica11993

Postovani,
zanima me utjecu li lijekovi protiv alergija ( konkretno tablete Contral ) na djelovanje pilula Adexa ?

Hvala.

_NESA_NS

Postovani doktore,
javlja Vam se momak koji u narednom periodu treba stupiti u spolne odnose. Zanima me koju zastitu ja kao momak trebam koristiti da se zastitim od nezeljene trudnoce devojke? Pretpostavljam kondome, interesuje me koje preporucujete, da li one extra sigurne, kao i da li uz kondome trebam koristiti jos nesto kao dodatnu zastitu (spermicidi, ako se tako zovu, kako se koriste), kao i da li smem svrsavati unutar devojke sa kondomom?

Hvala unapred na odgovoru,
Nenad.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milica, ne utječu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nesa, kondom svakako. Proizvođač niti debljina kondoma nije važna. Bez ejakulacije u rodnici bez obzira na kondom. Izbjegavajte odnose u plodnim danima.LP