Kontracepcija

uspavanalepotica

Postovani doktore
Pijem Yaz tablete jer imam cistu na desnom jajniku koju moram da operisem.Poslednji put sam imala odnos sa deckom 10.09.i koristili smo zastitu.Pre nego sto sam trebala da zavrsim pakovanje pojavio mi se braon sekret sa malo krvi mislia sam da je to menstruacija i pocela sam sa novim pakovanjem i ako mi je u prethodnom ostalo 4 roze tablete. 3.10 sam uradila test i rezultat je bio <0.100mlu/ml ref.vrednsot 0.00-5.00, posle toga sam dobila menstruaciju 14.10 na drugoj beloj tableti i pocela sam sa novim pakovanjem tableta, u tom pakovanju mi je ostalo jos 11 tableta do nove menstruacije,ali mi se pojavio braon sekret,imam bolove u donjem delu stomaka kao kad treba da dobijem,zeludac me boli i imam nekoliko dana osecaj da sta god pojedem da cu povratiti.14.10 sam ponovo uradila test na trudnocu zbog tog braon iscetka i rezulat je bio <0.100mlu7ml, ref.vredenost 0.00-5.00. Poslednji odnos smo imali vise od mesec dana tj.10.09 poslednji put. Da li postoji sansa da sam u drugom stanju? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa trudnoće. Probojno krvarenje moguće je zbog uzimanja pilula ili možda zbog prsnuća ciste.