Kontracepcija

kontracepcija i povraćanje

anamarija345

Postovani, molim Vas za odgovor.
Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se nije smanjila.

anak1

Poštovani,
Pijem Belara kontracepcijske pilule već 5 mj.
Sat i pol vremena nakon popijene 4. pilule sam povraćala (oko 23h navecer) te sam popila jednu sljedeće jutro i normalno sljedecu taj dan u vrijeme kada ih i inace pijem. Danas sam na 11. piluli te sam imala nezasticeni spolni odnos s ejakulacijom. Zanima me postoji li mogucnost od trudnoce? Takodjer zanima me i obzirom da imam jednu tabletu manjka u ovom pakiranju zbog popijene dvije isti dan, trebam li raditi normalno pauzu od 7 dana ili odmah nastaviti sa sljedecim pakiranjem?

Hvala unaprijed i lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste napravili. Zaštićeni ste u potpunosti. Nakon zadnje tablete učinite uobičajenu pauzu. Ciklus će se skratiti za jedan dan, a zaštita se neće smanjiti.

anjacvijet

Poštovani,
pijem kontracepcijske tablete belara. 3. dan uzimanja tablete sam povratila oko 2 i pol sata nakon uzimanja, a 5. dan 3 i pol sata nakon uzimanja tablete. Taj dan sam imala nezašticen spolni odnos, ali nije ejakulirao u mene. Imam li raloga za zabrinutost? Da li je moguća trudnoća? Što mi je činiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u tom vremenu tablete su se uspjele apsorbirati. Nema razloga za brigu.

anamarija345

Poštovani, Logest pijem već 6 godina. Trenutno sam na zadnjem tjednu pijenja ovaj mjesec. Dobila sam neku zelucanu vitozu te danasnju pilulu nisam popila u rednovno vrijeme nego 5 ibpol sati kasnije od tog vremena. Preporucujete li da ne radim pauzu između dvije kutije ili da se samo dodatno štitim?

Unaprijed hvala na Vašem odgovoru.
Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe niti za dodatnom zaštitom, niti za preskakanjem pauze. Kontracepcijska učinkovitost nije umanjena.

Maree955

Postovani,

Pijem logest vec duze od 3 god. Danas sam je popila oko 8:45 (20-u u pakovanju), medjutim usled problema sa zelucem oko 10:15 sam povracala. Popila sam jos jednu tabletu. Sad sutra nemam sta da popijem. Da li smem da nastavim sa jos jednim pakovanjem pilula, i da li cu biti u potpunosti zasticena?

Hvalaa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite uobičajenu 7 dnevnu pauzu i nakon toga nastavite s novim pakiranjem. Zaštita se neće smanjiti.

tina789

Poštovani!
Prije nekoliko dana sam popila tabletu u 11:30 i otprilike 45 minuta nakon toga sam povratila. Pošto mi je cijeli dan bilo loše iduću tabletu sam popila tek dan poslije u vrijeme kada ju inače uzimam. Dakle jednu tabletu sam preskočila, nisam popila dvije u jednom danu da nadomjestim tu koju sam povratila. Radi se o 11. tableti, Diane-35. Nisam imala odnose pa se ne brine ništa takvo nego me zanima trebam li idući ciklus početi piti tablete normalno, nakon pauze od 7 dana ili se nešto promijenilo?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta i 7 dnevnom pauzom prije nove kutije.

Martina.tina112

Postovani,

Molim vas pomoc. Pijem tablete vec 6 godina. Pijem ih oko 19h svaki dan. Jucer sam popila tabletu oko 19 i 30 ali sam 2,5 sati nakon popijene tablete povratila zbog alkohola. Otisla sam spavat i ujutro iduci dan oko 8 i 30 popila novu tabletu jer nisam bila sigurna da li se prethodna apsorbirala. (To je 13,5 sati nakon redovnog termina kada pijem tablete ali 11 sati nakon sto sam povratila tabletu. Ne znam od kojeg vremena se gleda? Od kad sam trebala popit tabletu ili od kad sam povratila pa brojim 12 sati da tablete imaju potpuni ucinak zastite?) Imala sam spolni odnos ujutro nakon sto sam popila dodatnu tabletu ali sa prekinutim snosajem. Mozete li mi reci da li se tablete apsorbirala i nije bilo potrebe za drugom tabletom? Koristit cu dodatnu metodu zastite kroz tjedan dana za svaki slucaj ali postoji li mogucnost trudnoce zbog spolnog odnosa od jutros? Vjerujem da ne jer nije odmah doslo da pada hormona i ovulacije ali u ovakvim situacijama samo logicki ne razmisljam jer se bojim. Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta se apsorbirala i nije bila potrebna dodatna. Prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Martina.tina112

Postovani,

Hvala vam na odgovoru. A ako je peoslo 2 sata nakon povracanja a ne 2,5? Ne znam tocno kad sam povratila pa me to brine. Pijem Adexu i to mi je bila 4ta tableta u pakiranju. Znaci prvi tjedan. Trebam li popiti dodatnu hitnu kontracepciju ili smatrate da nemam razloga za brigu i da prestanem panicariti?

Hvala vam na strpljenju i pomoci.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe, za dva sata tableta se apsorbirala.

Cibo1

Poštovani, pročitala sam odgovore pod ovim topicom ali svejedno me zanima moja situacija.
Ja sam nakon 2. popijene tablete 2 i pol sata nakon povratila. Nakon toga popila sam jos jednu pilulu i opet povratila 3 i pol do 4 sata poslije. (Pilulu sam popila oko 12:45 a povratila oko pola 4 ujutro) Nakon toga nisam pila dodatnu pilulu nego sam samo redovno nastavila piti pilule u 9 navecer kao i inace. Danas, na 18. piluli, znači 15 dana poslije povraćanja sam imala odnos bez zaštite bez ejakulacije u rodnicu. Moram samo napomenuti da sam prije par dana osjetila par grčeva i imam smeđe do crveno krvarenje već par dana (izgleda kao probojno). Dali to krvarenje ukazuje na smanjenje zaštite zbog povraćanja? I dali su se te tablete uspjele apsorbirati? Dali imam razlog za brigu ako 2 tjedna nakon tog povraćanja nisam imala odnose, nego evo tek sada? Hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Tableta se uspjela apsorbirati. Radilo se o probojnom krvarenju koje ne umanjuje zaštitu.

Vukelic23

Postovani, prije nego sto sam trebala popitit tabletu imala sam dijareru i povracanje. Uzela sam onda tabletu u odredjeno vrijeme, ali nakon sat i po od uzimanja tablete sam povracala (povrcam slajm zbog upale sinusa i grala, a uporedno korstim septolete sa Yaz tabletama).Kao sto pise u upustvu uzela sam novu, ali ne iz novog pakovanja nego iz ovoga. Da li treba da kupim novo pakovanje ili da nastavim piti ovo? Ciklus je onda skraces za jedan dan?
Treba li dodatna zastita?
Hvala na razumjevanju.