Kontracepcija

kontracepcija i proljev

j@dr@

Molim za odgovor.
Pijem Triqular već 4 god.
U drugom tjednu popila sam redovno sve tablete, koje pijem u 8h ujutro. Menstruaciju sam imala 24.3.
Navečer (u drugom tjednu) 6.4. u pon sam pojela ribu, koja je, izgleda bila pokvarena ili sl i nakon nje sam dobila proljev koji je trajao do sutradan 7.4. u podne. Tabletu sam popila u 8h ujutro.
Bojala sam se da mi se tableta neće apsorbirati, pa sam isti dan popodne otišla kog ginekologa, gdje me je med sestra pitala koliko dugo pijem tablete. Kad sam odgovorila:godinama, rekla mi je da se ništa neće dogoditi i da idem kući, tako da nisam stigla do doktorice.
Proljev je poslije podne prestao. U subotu 11.4. sam imala spolni odnos. Do sada sam nastavila redovno piti tablete.
Kolika je mogućnost trudnoće?

Od subote 11.4 me bole grudi, osobito desna, i na dodir mi se čini kao da su mi nateknute žlijezde..
Jesu li bolne grudi početak pms? Trebam li se brinuti zbog toga što su mi grudi bolne i osjećam zadebljanja u dubini lijeve dojke?

Ako bol prođe da se ne obazirem na njega i nastavim normalno piti tablete ili trebam ići na ultrazvuk dojki?
Imam 27 god i dosad nisam bila trudna.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Grudi vas bole jer se tableta vjerojatno nije apsorbirala i malo su se probudili hormoni. Sestra nije bila u pravu, bez obzira koliko dugo pijete pilule ne smijete ih zaboravljati jer tad postoji mogućnost ovulacije. Nadam se da sad koristite dodatnu zaštitu, kako piše u temi Obavezno pročitati.

j@dr@

pročitala sam danas (trajalo je skoro cijeli dan) sve teme o situacijama propuštanja tablete i još ne znam što mi je činiti. Da nastavim sve redovno do kraja i čekam menstruaciju u pauzi? Ako se dogodi krvarenje u tih 7 dana pauze je li to 100% znak da nisam trudna i trebam li početi novo pakiranje 8.dan ili se može dogoditi da sam trudna a krvarenje je samo zbog prestanka uzimanja tableta? Ako nastavim sl pakiranje redovno, da nakon 14 dana od odnosa napravim test za svaki slučaj?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nastavite piti kao da se ništa nije desilo. Koristite dodatnu zaštitu dva tjedna. Po isteku ta dva tjedna (u kojima koristite dodatnu zaštitu, ne od dana proljeva) napravite test. I dalje sve normalno.

nina88

Pozdrav!
Prije tjedan dana sam zapocela s novim pakiranjem pilula (cilest), nakon sedmodnevne pauze. Pilule pijem svaki dan u 14:00h. U toku ovih tjedan dana dvaput sam nedugo nakon uzimanja pilule imala proljev. Oba puta sam po vasem savjetu od prije nekoliko tjedana popila jos jednu tabletu za slucaj da se prva nije apsorbirala jer je do proljeva doslo sat nakon uzimanja prve pilule.
Dakle ovaj mjesec mi je ciklus vec smanjen za 2 dana. Je li to u redu? Postoje li kakve negativne posljedice ovoga (malo me plasi jer se to dogodilo 2 put u 7 dana)? Jesam li zasticena od trudnoce (druga tableta se u oba slucaja sigurno apsorbirala jer nakon nje nisam ponovno imala proljev)? I sto ako su se u jednom od slucajeva obje tablete apsorbirale? remeti li to sto?
Znam da sam zatrpala sa pitanjima, ali pomalo se bojim, nisam trenutno u svom gradu tako da do svog ginekologa ne mogu doci.
Unaprijed Vam puno hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, sve je u najboljem redu, zaštićeni ste i ništa se neće desiti.

j@dr@

ja sam danas dobila menstruaciju, tj redovno ocekivano krvarenje. povecava li mi to sanse da nisam trudna? kada mogu najranije napraviti test, sada buduci da sam dobila menstruaciju ili tek 2 tjedna od odnosa?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Kako sam i prije rekla, 2 tjedna iza odnosa, mada vjerojatno niste trudni.

jaa85

Poštovani,pijem triquilar pilule,danas sam popila 15 pilule,i nakon toga još jednu,jer sam imala proljev 2h nakon popijene...već mi se to dogodilo ovaj mjesec...znači ciklus mi je smanjen već 2 dana,i milsim da to ništa ne smeta ili?Zanima me,da li se to odnosi na sve pilule,mislim da li neće smetat to što ciklus traje 19 dana,jer triquilar imaju tablete različitog sadržaja?Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, Triquilar je različit, što može predstavljati problem. Skratite pauzu na 3-4 dana ovaj mjesec, a ako se proljev ponovi, nemojte više piti dodatne tablete nego samo koristite dodatnu zaštitu dva tjedna.

jaa85

Prvi put kad sam popila bila je stolica,malo mekša,ali sam ipak uzela tu dodatnu,to je bilo prije 8 dana,a danas mi se ovo desilo... Jel mi je zaštita ipak održana? I da,imam doma jedno načeto pakovanje,da li da možda kad popijem ostatak ove kutije,uzmem naknadno dvije pilule iz tog pakovanja?hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, napravite kako sam gore napisala. Zasada mislim da vam je zaštita održana.

jaa85

Znači,ja još pijem pilule do subote,i da slijedeću kutiju počnem uzimati u utorak ili srijedu,jel tako? I da,ovo što ste rekli da je zaštita zasada održana,to ste mislila da u slučaju ponovnog proljeva neće biti,ali ako se ne ponovi sve je uredu ili?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da. Ajde molim vas dalje bez potpitanja, dobro?

jaa85

Jooooj,stvarno mi žao,ali imam još jedno pitanje happy Zanima me,da li ću u toj pauzi što je kraća imati krvarenje,pošto mi inače krvarenje dolazi 4 dan nakon zadnje popijene tablete?Puuuuno Vam hvala

jaa85

Oprostite,ali eto to me zanimlao...tj zbunjivalo... Važno da je meni zaštita održana i da ne moram uzimati dodatnu zaštitu...Hvala na odgovorima

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vidjet ćemo happy

j@dr@

U nedjelju ujutro sam napravila test i ispao je negativan. I onda sam popila prvu tabletu slijedeceg pakiranja. Od drugog odnosa u ponedjeljak jos nije bilo proslo tocno 14 dana, ali pretpostavit cu da ni od njega nisam ostala trudna. Nastavljam dalje s tabletama.
Nakon ovog iskustva prvo smo planirali apstinenciju do kraja zivota ili do oko 50.god., ali smo od toga ipak odustali, pa zasad koristimo tablete + kondom + prekinuti snosaj happy vjerojatno se uskoro vracamo na staro, ali eto, sad pusemo i na hladno happy
Zahvaljujem na strpljenju, odgovorima i korisnim savjetima. Zelim Vam uspjeh u radu i hvala sto ste dostupni za pomoc, Vasi su savjeti jako korisni, pomogli ste mi vise od moje dr. Sretno svima.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Hvala što cijenite ovo što radim, nekad nije lako happy. I ne pretjerujte sa pilulama + kondom + prekinuti odnos happy

jaa85

Poštovani,kao što znate iz prijašnjih postova-rekli ste mi da pilule počnem piti 3-4 dan pauze...zadnju tabletu sam popila u subotu (2.05.), novo pakovanje sam počela uzimati,treći dan pauze (5.05.)... Nisam imala krvarenje u toj pauzi,već sam danas ujutro dobila krvarenje...jel to uredu? Nikad se nisam našla u takvoj situaciji,pa me zanima...Prošlo krvarenje mi je počelo 10.04. Hvala Vam puuuuno!