Kontracepcija

Kontracepcija i vitamin C

Frankica26

Postovani,

planiram uzeti Solgar B kompleks + vitamin C zbog narusenog imunoloskog sustava. Jeli vitamin C utjece na djelovanje kontracepcijskih pilula i koja koncentracija ?

Citala sam da grejp utjece,a on sadrzi visoku koncentraciju vitamina C,pa me zanima vase misljenje.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niti grejp niti vitamin C ne utječu na djelovanje kontracepcijskih pilula.

logestina183

Pozdrav. Pijem logest gotovo 3god bez pauze. Nisam imala nikad nikakvih nuspojava. Ocekujem sledecu menstruaciju za 10 dana, medjutim zadnjih par dana imam izrazito osjetljve i pomalo bolne bradavice i grudi. Znam da to moze biti nuspojava pilula,ali ja ih nisam nikad dosad imala, isto tako znam da moze biti simptom trudnoce. Da li je moguce da je doslo do toga? Uzimam ih svaki dan u isto vrijeme..
Zadnjih mjesec dana uzimam vitamin c i b kompleks radi imuniteta, a posto zaidta na internetu ima mnogo clanaka na temu vitamina c i uticaja na pilule, sad sam se uplasila da mi je zaista uticao da djelovanje pilula.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vitamin c ne smanjuje učinkovitost tableta. Ukoliko ih redovno uzimate trudnoća nije moguća.