Kontracepcija

kontracepcija prekid radi operacije

ankecro

poštovani imam 35 god,pijem logest bez rekida 4 god,idem na operaciju radi cis-a u utorak i danas trebam poceti piti novi karton ali dr mi je rekla bolje da ne radi operacije,dali je to ok?i dali cu ako to sve dobro prodje opet moci ih piti kasnije za dva tri mj?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekinite s uzimanjem. Možete nakon par mjeseci ponovno uzimati ako će vam kontrolni PAPA test biti uredan.

ankecro

dali je moguce da je uzimanje tableta utjecalo na cis?imala sam sve uredne papa testove do 5 mj kada je otkriven cin 3 i onda biopsijom sada je bio cis?u godini dana ja sam sve to dobila,uvjek uredni testovi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Indirektno da. No vjerovatno se kod vas radi o HPV infekciji.

ankecro

dali se to mozda moglo rijesiti loop konizacijom,ja idem na klasicnu ,tako je dr odlucio

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može ako promjena nije velika. Vjerovatno je pa se ide na opsežniju varijantu; konizaciju.

ankecro

napravljena konizacija ,,sve proslo ok,,sada samo cekati nalaze u strahu!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ankecro

sta znaci da je sve lokalizirano?ja prve phd nalaze nakon biopsije nisam vidjela,imala sam operaciju odmah nakon toga,i rekao je dr ako me ista mozes utjesiti to je da je sve lokalizirano,,sada me tako strah novih phd nalaza

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate pričekati nalaz PHDa.

ankecro

doktore nalazi su odlicni,,,sve je ok,,,danas mi je dva tj nakon operacije,,nisam niti jednom krvarila,samo sinoc malo svjeza krv po noci nista,ujutro opet malo svjeze po danu nista ali treba, dobiti menstruaciju u subotu,mozda je to radi toga?takopdjer me zanima dali se slobodno mogu kretati,setati ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon dva tjedna sve možete osim imati odnos i teško dizati.

ankecro

doktore evo operacija je bila prije tocno mj dana,,nisam dizala nista tesko niti odnose imala,bila sam bolesna tj dana prehlsdena,danass drugi dan me malo boli dolje na podrucju trbuha bas kao nakon oeracije kada sjednem ,,onako u desnu i lijevu stranu se siri prema jajnicima ,,dali je to prehlada ili da sew brinem,,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu znati. Javite se na pregled.