Kontracepcija

Kontracepcija za akne

Anit@

Poštovani,

Imam problema s aknama i u 26. godini. Vadila sam spolne hormone, hormone štitnjače te bila na uzv. Ništa od toga ne ukazuje na policistične jajnike. No, već mjesec i pol (na preporuku dermatologa) pijem Diane , ali od njih sam stalno gladna, nemam osjećaj sitosti. Već sam dobila 1 kg i celulita. Nipošto se ne želim udebljati jer ne vidim smisao čistog lica ako ću se udebljati i imati celulit kao posljedice. Zanima me , pošto sam trenutno u lošoj fin, situaciji i ne mogu si priuštiti yaz ili yasmin, postoji li neka druga vrsta kontracepcijskih pilula, jeftinija, a da ima povoljan učinak na akne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Belara, Adexa.

Apple2301

Postovani,

prije mjesec dana sam pocela piti Belara pilule i trenutno sam na drugoj kutiji.
Inace imam problema sa sitnim aknama te me zanima koliko vremenski treba pilulama da pocnu dijelovati protiv akni.
Razlog zbog kojih pijem pilule su policisticni jajnici i akne.

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 3-6 mjeseci.