Kontracepcija

kontracepcijske pilule

lela21

Postovani doktore, zadnju menstruaciju sam imala 2.2 koja je bila vrlo oskudna. Uzimama redovno estal tablete, sada trenutno pijem drugu kutiju. 13 i 14 za vrijeme plodnih dana imala sam odnos s deckom prilikom cega je on ejakulirao u mene. Kasnije nakon odnosa imala sam jake bolove u trbuhu te mucnine, ali nije doslo do povracanja. Da li postoji mogucnost trudnoce?? pisem vam vec drugi puta i nadam se odgovoru. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Vivi23

Postovani doktore, imam par problema (nadam se da nisu veliki) ali strah me.. ugl. prije 16 dana sam dobila zadnju menstruaciju, kada sam i pocela piti kontracepcijske tablete (trenutno zivim u Irskoj i moj ginekolog ovdje mi je propisao "Ovreena" tablete). kada sam ih pocela piti, osjecala sam mucninu. Menstruacija mi nije bila tako jaka kao inace, nego sam jako malo krvarila, no nakon mentruacije sam dobila smedi sirasti iscjedak neugodnog mirisa, na prvu sam mislila da je krv, da se cistim nakon menstruacije, ali kasnije sam shvatila da nije..dakle, imam bolove u stomaku svakodnevno kao kada trebam dobiti menstruaciju. (jucer sam citala na internetu da je to mozda rak maternice ili trudnoca) Jucer sam imala seksualni odnos sa deckom i peklo me je, grudi me jako bole i udebljala sam se (prvi put kada sam pila tablete, prije par godina sam se takoder udebljala i grudi su me bolile, pa mislim da to nije nista strasno). Imam promjene raspolozenja, evo danas mi se place, a ni nemam neki razlog.. sinoc sam se probudila u sred noci kako bih otisla u toalet i srce me je stravicno zabolilo.. danas ujutro takoder. Kada sjedim i mirujem ne boli me, ali kada se ustanem osjetim jaku bol i tako cijeli dan. Jeli moguce da je to sve od tableta jer mi ne odgovaraju? Molim Vas recite mi Vase misljenje, jer mi je termin kod ginekologa tek 3.3., a mislim da cu prolupati do onda, ako ne saznam o cemu se radi. Unaprijed hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne odgovoraju vam pilule. Prestanite s uzimanjem do kontrole ginekologa ne uzimajte dalje. Iscjedak koji imate rezultat je gljivične upale rodnice i vanjskog spolovila.

tena.123

Poštovani,
dana 15.01. u noći imali smo nezaštićen spolni odnos. Ujutro istoga dana popila sam ellaOne koju mi je ginekologinja prepisala. Sljedeći dan 16.01. sam prokvarila, a dr. mi je na razgovoru rekla da je to mjesečnica s obzirom da mi je zadnja bila 26.12.15. Bila je oskudnija, ali je vremenski trajala uobičajeno. Nakon 10 dana sam radila UZV i sve je bilo u redu.
Sljedeći mjesec smo koristili mehaničku zaštitu (kondome) i mjesečnica mi je trebala doći za cca 30 dana (ciklus mi traje toliko +- 1 dan). Međutim, kasnila je 10 dana, odnosno dobila sam 25.02. Isti dan sam počela piti Lindynette 30, pri čemu moram naglasit da sam nakon 7 i 10 dana kašnjenja radila test na prvi jutarnji urin i oba puta je bio negativan.
Moje pitanje je sljedeće, danas mi je drugi dan ciklusa i mjesečnica mi je oskudna, jučer je za prvi dan ciklusa bila normalna s grčevima, je li to "normalno" ?
Lindynette 30 sam pila prije, s tima da sam od pred 9 mjeseci smršavila oko 8 kg. Također, mami mi je unatrag mjesec dana dijagnosticiran i operiran zloćudni karcinom dojke pa me zanima da li je sigurno za mene nastaviti s pilulom?
Hvala, i oprostite ako izgleda kao off topic.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete nastaviti uzimanje pilula no s povećanom mjerom opreza zbog dojke uz češće kontrole iste.

tena.123

Puno Vam hvala na odgovoru vezano uz kontracepcijske pilule i kontrole.
Mogu Vas zamoliti da mi odgovorite je li oskudna mjesečnica u mom gore opisanom slučaju razlog za zabrinutost u pogledu trudnoće?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

lady_I

Poštovanje,
Vec vise od godinu dana pijemem kontracepcijske pilule i imaju odlicno djelovanje. Na zalost cesto imam problema sa candidom te je na vise nacina pokusavam rijesiti ali brzo nakon sto nestane ponovo se pojavi. Saznala sam za biljku "Vrkuta" koja bi trebala pomoci kod takvih problema i mozda smanjiti mogucnost za vracanje candide, ali nisam sigurna kako ce djelovati sa kontracepcijskim pilulama. Postoji li mogucnost da umanji njihovo kontracepcijsko djelovanje?
Hvala unaprijed

nedostajes23

Pijem pilule Diane 35. Desilo se sledeće. Zaboravila sam tablete u rodnom kraju, i dobiću ih u sredu, danas je ponedeljak. To znači da 2 dana neću piti tablete, danas bi trebalo 17 pilula da mi bude..Do sad sam svaki dan pila u 18h. Od srede, kako da nastavim? Da popijem 2 rano ujutro, pa onu koju trebam u sredu uveče ili kako? Ne pijem ih zbog kontracepcije (ili kako se kaže) već za hormone. sad 2 mesec mi je, i sad ne znam šta će se desiti...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lady ne umanjuje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nedostajes, pričekajte menstruaciju bolje i započnite novi blister s prvim danom menstruacije.

saksija

Postovanje,
narucena sam kod ginekologa tek za tri mjeseca, htjele bih koristiti kontracepcijske pilule koje nikad do sad nisam koristila, imam redovne odnose s deckom, uredne nalaze, nisam se nikad poradala, imam 42 godine....sta je Vasa preporuka za kontracepijske pilule...unaprijed zahvalna na odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mirena. Od pilula neke niskodozažne uz velike mjere opreza zbog godina i ostalih rizičnih faktora koje ne znam.

jezek

Poštovani,

pijem već nekih 9 mjeseci Yazz tablete, no pošto mi ne odgovaraju prelazim na Lindynette. Zanima me kada da počnem s Lindynette tabletama? Naime, tek sam danas dobila recept za tablete, a trenutno sam na 26 tableti Yazza (2 neaktivna). Da popijem kutiju do kraja, počnem odmah s Lindynette tabletama ili pričekam prvi dan mensturacije (sutra)? U uputama piše da ako se prelazi s drugog kontaceptiva da treba popiti dan poslije posljednje aktivne tablete, no ja tada još nisam imala tablete.
Zahvaljujem na odgovoru

saksija

Najljepse Vam se zahvaljujem na odgovoru, samo bih Vas jos zeljela pitati postoji li mogucnost da umjesto mirene predlozite neku vrstu kontracepcijskih pilula...unaprijed zahvalna...

jezek

Poštovani,
poslala sam Vam jučer poruku u vezi početka uzimanja Lindynette tableta. U međuvremenu sam jučer, prema preporuci ljekarnice, popila prvu tabletu. Zanima me, pošto sam jedan dan kasnila s uzimanjem, hoće li to utjecati na menstrualni ciklus i jesam li ovaj mjesec zaštićena? Menstruaciju još nisam dobila pa me zanima hoće li uzimanje tablete utjecati na istu? Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jezek počnite danas s novim pilulama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Saksija, eventualno Qlaira ili Belara, Cerazette.

jezek

Poštovani,

zahvaljujem na odgovoru. Možete li mi,molim Vas, odgovoriti na pitanja postavljanja u prethodnom pitanju?
Zahvaljujem