Kontracepcija

Kontracepcijske pilule i antibiotici

mucica91

Pozdrav...
pijem Lindynette 2 i pol godine i danas bi trebala popiti 4. tabletu.
prepisan mi je Ranital 150mg radi želudca i Augmentin 1g za upalu zuba 7 dana (2x1)...
utječu li ove tablete na zaštitu i ako da koliko se treba dodatno štititi?
unaprijed hvala... happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

ivana199015

Poštovani,

Od petka 05.08. pijem antibiotike zbog upale jedne ciste. Imala sam i manji zahvat na njoj pa sam dobila produženje terapije antibioticima. Pijem trenutno Klavocin i Medazol.
S 15.08. sam također krenula i s prvom kutijom kontracepcijskih tableta Naelia. U uputa Klavocina je navedeno da mogu umanjiti djelotvornost oralne kontacepcije. Dok kod Medazola se nespominje isto. Zanima me samo, s obzirom da sam tek krenula koliko dugo je potrebna dodatna zaštita?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

andela111

Poštovani, dobila sam Azimed 500 za upalu grla i zadnju tabletu antibiotika ću popiti na dan kad trebam popiti prvu tabletu iz novog pakiranja Rosanelle kontracepcijskih(trenutno sam na placebo). Je li potrebna dodatna zaštita i do kada?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, tijekom uzimanja Azimeda, dakle 3-4 dana.

darwina

Poštovani,pijem yaz tablete,no trenutačno pijem i silapen 1 500 000. Možete mi reći smanjujeli ovaj antibiotik djelovanje pilula. Ako smanjuje moram li koristiti dodatnu zaštitu samo za vrijeme korištenja atibiotika ili i određen period kasnije? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

bubamara_5

Postovani,
samo me konkretno zanima utjecaj paracetamola na kontracepcijske pilule, konkretno max flu na estal, je li potrebna dodatna zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

ma1ea

Poštovanje, doktor mi je danas prepisao klavaks antibiotik i ibuprofen, utjece li to sta na kontracepciju, inace pijem yasmin.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

Klaudija25

pijem diane 35 a u petak sam dobila tri tablete azitromicina zbog upale sinusa,zanima me umanjuje li taj antibiotik djelovanje pilula i postoji li mogucnost trudnoce,imala sam spolne odnose dva puta u ta tri dana koja sam pila antibiotik.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu tijekom uzimanja antibiotika.

gulnihal

postovani pijem microgynon vec dvije ipo godine
pre 3 dana dr. mi je prepisala Pancef 400mg zbog upale i prehlade...da li mi je potrebna dodatna zastita ...?
tek sam na 5.piluli novog pakovanja...
hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba.

xtexa

Postovani, dobila sam amoksicilin 1000mg radi upale zuba, a pijem lindynette 20 - u drugom sam tjednu ciklusa. Danas sam popila jednu tabletu antibiotika ujutro i drugu moram navecer i tako svih 16 tableta. Zanima me sto ciniti u vezi lindynetta jer sam procitala u uputama antibiotika da kod nekih kontraceptiva smanjuje ucinkovitost, pa koliko je onda zastita smanjena i koliko dugo moram koristiti dodatnu zastitu? Takoder jucer sam imala spolni odnos bez dodatne zastite, je li smanjena ucinkovitost? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustitr to što piše. To nije točno. ne treba dodatna zaštita.

lange

Poštovani,pijem Adexa kontracepciju i prepisan mi je Augmentin.Danas mi je sedmi dan korištenja antibiotika i 20.dan pilula i imala sam nezaštićeni spolni odnos,da li imam povećan rizik od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.