Kontracepcija

Kontracepcijski flasteri Evra

maja.c14

Poštovani,
nakon 4 godine nekorištenja hormonalne kontracepcije počela sam ju opet koristiti, u pitanju su flasteri Evra.
No, prvi flaster sam zalijepila ne u 24 sata od početka menstruacije, nego malo kasnije. Drugi dan, recimo 36 h od početka menstruacije. Zanima me kad će terapija početi djelovati? Je li bi se dodatno trebala štititi narednih dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita prvih tjedan dana.

maja.c14

Zahvaljujem na odgovoru. Danas je treći dan korištenja flastera, ali se malo na rubu jednom odlijepio. Trebam li se brinuti zbog toga i zalijepiti novi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Samo ga pričvrstite i nek bude još četiri dana.