Kontracepcija

Krivi dan tableta

zbunjenajako

Imala sam pauzu od 7 dana i prvu sam tabletu načela u četvrtak prije 15 dana. Sinoc pijem tabletu( cetvrtak) i shvatim da nisam popila tabletu za srijedu, tako da sam uzela obadvije. No, ja sam ipak popila tabletu u srijedu no otkinula sam tabletu srijeda prije onog prvog cetvrtka nakon pauze od sedam dana. Nadam se da nisam previse zakomplicirala pitanje.. happy..da li sada nastavljam piti normalno..danas je petak..imam jos pet,sub,ned,pon,uto..do kraja kutije..imala bi i srijedu ali sam je popila..pijem li sada kako je do kraja kutije ili prestajem sa kutijom...? Hvala puno.

Natalija Beljo, dr. med.

Poprilično ste nejasno napisali ; koristite tjedne ili br. dana ( npr 7 dan ili drugi tjedan 3 tbl) kad govorite o tbl. koju ste zaboravili i niste naveli što pijete i koliko dugo.

zbunjenajako

Pijem Novynette i ovo mi je druga kutija.
Bila je srijeda i popila sam tabletu normalno za srijedu. Iduci dan sam uzela tabletu za cetvrtak, i kako sam vjerovatno krivo okrenula red tableta, mislila sam da sam zaboravila jucer popiti tabletu..tako da sam otkinula i popila tabletu srijeda koja je bila u zadnjem tjednu, te sa kojom sam trebala zavrsiti kutiju.
Znaci popila sam tabletu za srijedu iz prvog tjedna, dan nakon tabletu za cetvrtak isto iz prvog tjedna (po redosljedu normalno) i onda sam odmah popila u cetvrtak i srijedu iz zadnjeg tjedna ( misleci da sam zaboravila popiti tabletu, a kada se zaboravi piju se dvije za redom..no nisam vidjela da sam okrenula tablu tableta i da je to srijeda zadnji dan moje kutije)
sada mi je ostalo do kraja kutije nedjelja,ponedjeljak i utorak..srijede nemam jer sam ju popila prije..

Nadam se da je sada malo jasnije sad

Natalija Beljo, dr. med.

Sad je odlično, prije nisam uspjela pohvatati . Sad će ciklus biti kraći za jedan dan , ali ništa se neće dogoditi vezano za zaštitu. Tako da popijte do kraja po shemi.

zbunjenajako

A novu kutiju zapocinjem srijedom..(posto zavrsavam utorkom jer sam popila zadnju srijedu) ili cetvrtkom ?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako zadnju pijete u srijedu novu počinjete u četvrtak

mimi_ng

Poštovana ,

Naime,počela sam piti Novynette i napravila sam jednu veliku grešku.U subotu sam dobila mjesečnicu(8.10.)Tada sam popila prvu tablete ali ta tableta je namjenjena za ponedjeljak.Tako sam već treći dan popila tabletu koju zapravo nisam trebala.Trebala sam uzeti tablete za subotu,nedjelju i ponedjeljak, a ja sam uzela tablete za ponedjeljak,utorak i srijedu.Sad me zanima,da li da nastavim piti tim redosljedom ili da prekinem?
Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Pijte dalje, dani su radi vaše evidencije pijenja.

mimi_ng

Hvala na odgovoru.
Samo da Vas još pitam,jel sam ja zaštićena ili bi trebala uzeti dodatnu zaštitu?Strah me upravo zato što sam počela krivim redosljedom.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne treba

lolac

Ovako imam jedan problem, djevojka je obavila ginekološki pregled i dobila besplatne kontracepcijske pilule. Ginekolog njoj je objasnio kako da ih kružno pije. No međutim pojavile su se nejasnoće jer je dobila menstruaciju u četvrtak i sada nije znala da li tabletu na kojoj piše četvrtak ili prvu u nizu na kojoj piše ponedeljak. No poslušala je onako kako njoj je ginekolog (barem misli da je tako rekao) rekao i u četvrtak je popila tabletu na kojoj piše ponedeljak i sada ih pije redom (petak od utorka, subota od srijede...) da li je to uredu ili je to pogrešno. Molim vas odgovor jer njoj menstruacija traje 7 dana već pa se brinemo da nije došlo do nekih komplikacija. Puno hvala na vašem odgovoru.

Dakle ukratko: 1. dan menstruacije u četvrtak, popila tabletu na kojoj piše ponedeljak i pije ih redom

Natalija Beljo, dr. med.

Samo da ste napisali koje tbl. pije.

lolac

tablete trivum...menstruacija sada već 9. dan traje, cura je prehlađena (curi nos, lagana grlobolja) pa možda je i to uzrok. Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

U tom slučaju sve ok.

lolac

Znači nema ni sekiracije da menstruacija traje sad već 11. dan?...ispričavam se što toliko gnjavim ali brinemo se. Hvala vam puno na vašim odgovorima, puno ste nam pomogli.

Natalija Beljo, dr. med.

Nema jer je to vjerojatno vrlo oskudno.

lolac

Imam još jedno pitanje, dakle djevojka pije već te spomenute trinovum pilule i jučer njoj je bio 1. dan pauze od 7 dana kad ne pije pilule no međutim dobila je opet menstruaciju, dakle menstruacija se pojavila nakon 21 dana. Da li je normalno da menstruacija dođe nakon 21 dana kod uzimanja tih pilula i da li normalno nakon tih 7 dana nastavlja uzimati pilule pošto njoj sad početkom menstruacije traje tih 7 dana kad ih ne pije. Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

To je normalno da je dobila mjesečnicu u vrijeme pauze i 8 dan počinje ponovo s novim blisterom.

lolac

cijenjeni, opet ja s jednim pitanjem, ali nemam se kome drugom dovoljno stručnom obratiti.

Dakle djevojka redovno pije trinovum tablete, nije nijednu zaboravila. Prvi mjesec korištenja dobila je menstruaciju točno 21. dan korištenja tableta, dakle sa prvim danom pauze, no sada je dobila, a ostalo njoj je 5 tableta do kraja zadnjeg blastera. prije 2 dana je imala neki smeđi iscjedak.

Da li je to normalno, da li je moguća ikakva trudnoća pošto smo bili spolno aktivni i kako da dalje pije tablete....

Unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Ako pije redovito nema straha od trudnoće.