Kontracepcija

Krivi dan tableta

lolac

Cijenjeni, imam ponovo jedno pitanja. Djevojka je zabunom popila tabletu za subotu iz 2. dijela kartice, a trebala je za petak iz 1. djela kartice. Pije trinovum tablete. Što napraviti? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, neka nastavi dalje piti po rasporedu uzimanja. Koristite dodatnu zaštitu tijekom odnosa(kondom).

lolac

od dana kada je popila krivu tabletu, nastavila je piti po redu i koristili smo metodu prekinutog snošaja, zadnju tabletu popila je u srijedu navečer 16.5. menstruacija se nije pojavila već 2 dana, ima li bojazni od trudnoće!?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nema.

Idili

Poštovani,

Pijem lyndinette 20 već 5. mjesec, sada mi se slucajno desilo to da, sam uzela u nedjelju tabletu za nedjelju, ali ne po redu , nego tabletu koju sam trebala uzeti u nedjelju je bila 14. u blisteru, a ja sam slučano uzela tabletu za nedjelju ali onu 21. u blisteru koju sam trebala zadnju popiti. Sad sam nastavila s 15. za ponedjeljak, i onda ovu 14. sam planirala uzeti zadnju. Da li je to dobra logika ? I da li sam i dalje zaštićena, normalno kao i do sada? po mojoj logici, mislim da bi svaka tableta za nedjelju trebala sadržavati isti sastav? hvala unaprijed na odgovorima...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste i nema veze za koji dan ste uzeli, jer su sve istog sastava.

dvmm511

Postovani,
15. dana uzimanja Naelia tableta slucajno sam iz blistera popila tabletu za 21. dan, pa sam 16. dana uzela tabletu za 15. dan te cu sada nastaviti tako piti do 22. dana kada cu popiti 22. tabletu
Pretpostavljam da su sve tablete iste no provjeravam za svaki slucaj. Je li sve u redu te jeli potrebna dodatna zastita ili nesto?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve tablete sadrže istu koncentraciju hormona, stoga se ne može ništa desiti.

Sissy2411

Poštovani, počela sam sa svojom prvom kutijom Donella pilula međutim prvu pilulu sam popila 18h od početka menstruacije pa me zanima mogu li to računati kao prvi dan i postoji li ikakav daljnji rizik ako nastavim redovno uzimati pilule? Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to računajte kao prvi dan i nastavite s redovitim uzimanjem tableta.

GoricaS

Poštovani, koristim tablete Logest već pet mjeseci i odgovaraju mi. Danas sam trebala da počnem sa uzimanjem nove tablete ali sam greškom uzela tabletu za srijedu umjesto za utorak. Kako dalje da nastavim da pijem tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite uobičajenim redom uzimanja. ništa se ne može desiti. Tablete su istog sastava.

ivy222

Poštovani,

nakon 5 mjeseci pauze krenula sam ponovno piti kontracepciju Adexa.
Kako mi je menstruacija inače zaista točna, popila sam prvu tabletu na dan kada sam očekivala menstruaciju, međutim istu nisam dobila. Tablete sam nastavila uzimati, a menstruacija se nije pojavila sada već tjedan dana.
Mogućnost trudnoće je isključena jer nisam bila spolno aktivna.
Zanima me da li su moguće kakve štetne posljedice zbog pogrešno uzete tablete?
Da li je potrebna dodatna zaštita, odnosno da li trenutna kontracepcija štiti?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

Srdačan pozdrav

zorana98

Poštovani, pijem daylette tablete tri meseca. Prie toga sam ih pila 9 meseci i imala pauzu od 3 meseca. Nisam uzela zadnju tabletu iz drugog reda, ali sam zabunom uzela prvu tabletu iz trećeg reda i sutradan nisam popila nijednu, zatim sam sve ostale uzimala redovno. Par dana nakon toga počeo mi je smeđi sekret. Izostala mi je menstruacija dok sam uzimala placebo tablete. Četvrtu kutiju sam počela redovno piti i menstruacija mi još nije počela a smeđi sekret je još uvek prisutan. Postoji li šansa da sam trudna? Nisam koristila dodatnu zaštitu a imala sam odnose tokom čitavog meseca.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ivy222, nikakvih štetnih posljedica neće biti. Pošto nije sigurna zadnja menstruacija tijekom prvog mjeseca uzimanja koristite dodatnu zaštitu za svaki slučaj,.