Kontracepcija

Krvarenje uslijed uzimanja kontracepcije Yasmin

Ivana256

Uzimam kontracepciju Yasmin, bez prekida već 2 godine. Unazad 2 tjedna pojavilo se konstantno lagano krvarenje, i ne prestaje. Molim Vas šta da napravim

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje je bezopasno i ne umanjuje kontracepcijsku učinkovitost. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda.

Ivana256

Poštovani,
Hvala na odgovoru, ne znam zasto se pojavio i lagani svrbež i peckanje na ulazu i kad mokrim. Uzela sam Canesten, ali još traje. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Učinite urinokulturu, možda se radi o upali mokraćnih puteva.

Ivana256

Poštovani,
Nakon odlaska ginekologu, krvarenje još traje, ali je iscjedak smeđe boje, i kao da ću dobiti menstruaciju, kad se perem primjećujem kao komade smeđe krvave boje. Rečeno mi je da ne trebam prestati uzimati pilule. Ne znam šta da radim. Da li da zamolim za druge pilule?
Ovo se događa već treći tjedan
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uzimanjem pilula. Ukoliko bi se krvarenje nastavilo kroz iduća 2 ciklusa treba razmisliti o promjeni terapije. Možda će trebati povisiti dozu.