Kontracepcija

lažna menstruacija

lola10

Poštovani,

zadnju mesntruaciju sam imala 9.1. slijedeću sam dobila 6.2. ali smao nešto kratko i samo jedan dan. Nakon toga ništa. Nakon par dana sam napravila test na trunoću koji je bio negativan ali nakon toga sve do dana od menstruacjie ništa. Sad me zanmia da li da još pričekam par dana (pošto imam rastegljicv ciklus) i kolike su šanse da je to bila lažna menstruacija i ako ponovim test na trudnoću da ipak bude pozitivan.

Zahvaljujem na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ja mislim da je to bila menstruacija. Ali sam vam pregled može zasigurno reći.

silver

Poštovani,
da li se može zatrudnjeti u neplodnim danima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ne, ako se doista radilo o neplodnim danima.

gabyca2505

poštovani,
dobila sam menstruaciju 30.01 ( bila je jako bolna) i bila je na pocetku crvena i jako sluzava ( oprostite na direktnosti ) i taj dan mi je isla donekle normalno ( ne previse kao inace) , drugi dan slabije i više smeđe nego crveno , treci dan smede sa par kapljica crvenog i danas znaci 4 dan mala flekica smedeg kao da je kraj. sad mene zanima dali je moguce da je to ona lazna menstruacija , jer inace mi je stvarno menstruacija dosta obilna i nikad mi nije taj smedi iscjedak bio drugi dan vec tek na kraju. imam ceste odnose nezasticene ali uvijek pazimo al ipak kako citam sve je moguce. zahvalljujem unaprjed na odgovoru.

gabyca2505

i zaboravila sam rec da tokom toga kad sam obavljala nuzdu me pri kraju znalo zaboliti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija je pravilna. Ne mora svaki mjesec trajati sedam dana.

katii

Poštovani,

zadnju mesntruaciju sam imala 9.12. (kasnila je 7 dana) i trajala je normalno 4-5 dana, ali bila je tamnija. Sad još nisam dobila, ali imam neke simptome kao prije svake mjesecnice... Zanima me dali je to možda bila lažna menstruacija ili da pričekam još koji dan? (inače imam neredovne cikluse, pa možda i ova kasni)
Imala sam nezasticene odnose nekoliko puta ali uvijek pazimo i odnose su prekinute dosta pre zavrsetka.

Zahvalljujem unaprjed
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za početak. Ako je negativan možete pričekati još koji dan da nastupi menstruacija.

leptirica00001

Poštovani doktore,

mjesečnice su mi vrlo pravilne,događaju se svakih 31 dan predzadnja je bila 24.6. i sad ova zadnja 24.7. Imala sam sve simptome kao i uvijek: bolne dojike već 10 dana prije menstruacije,akne,rastezljivi isjedak,promjena raspoloženja (razdražljivost, česta plakanja usred dana) te sam dobila menstruaciju uz bolove koje sam ublažila tabletom. Problem je što je ona bila manjeg intenziteta,trajala je dan manje (inače 4 dana, sada 3) te nisam primjećivala vrlo guste ugruške krvi nakon mokrenja koji su do sad uvijek bili prisutni (bio je jedan prvi dan ali vrlo s vrlo rijetkom krvlju). Na ulošcima sam primjećivala poneke sitne ugruške a krv je bila više tamnocrvena.

Dakle sve je bilo normalno i dan i simtomi samo što je nekako bilo kraće i s manje krvi,pa me zanima da li imam razlog za brigu za trudnoću i da li je ovo bila lažna menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga brigi. Imali ste menstruaciju.

amatic

Poštovani doktore!
Dobila sam menstruaciju 8.4., odnosno prvo je od noci bila smede boje, sve do podneva a kasnije je bila crvene boje dok je danas 9.4. jako slaba i vise je narancasta, odnosno svjetlija nego inace.. doktor mi je rekao da pijem brufen tokom menstruacije, znaci prvi dan sam popila 2 a drugi 1 tabletu, pa me zanima da li je to utjecalo na toliko slabiju mentruaciju ili je moguca trudnoca? Inace mi menstruacija bude obilna i traje barem 2-3 dana. Ovaj mjesec su me grudi pocele boliti odmah poslije plodnih dana, i jos uvijek su bolne. Za vrijeme plodnih dana sam imala odnose sa prekinutim snosajem.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, brufen sigurno nije uticao na menstruaciju. Ukoliko ste imala rizičan odnos, savjetujem test na trudnoću.

amatic

Možete li mi samo reci kada mogu napraviti test, odmah ili kada mi potpuno prestane to krvaranje?
Puno hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Možete odmah učiniti test.