Kontracepcija

Lažna menstruacija ?

nela123

Postovani.
Moj problem je u veoma oskudnoj menstruaciji (?) . Inače su mi menstruacije veoma obilne popraćene grčevima i bolovima. 28.5. sto je 3 dana kasnije od ocekivane menstruacije, osjetila sam bolove u donjem dijelu trbuha pretpostavljajuci da cu dobiti menstruaciju. Krvariti sam pocela tek sljedeci dan i to vrlo oskudno. Krvarenje je trajalo 4 dana istog inteziteta, vrlo oskudno, dovoljan mi je bio dnevni ulozak. Inace sam spolno aktivna i koristimo metodu prekinutog snosaja. Postoji li mogucnost da se radi o laznoj menstruaciji i trebam li obaviti test ?

Unaprijed hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

Svakako ga učinite i potom se javite ginekologu bez obzira na rezultat poz ili neg !

L.P.

gabyca2505

Postovani,
Dobila sam menstruaciju 30.01 ( bila je jako bolna) i bila je na pocetku crvena i jako sluzava ( oprostite na direktnosti ) i taj dan mi je isla donekle normalno ( ne previse kao inace) , drugi dan slabije i više smeđe nego crveno , treci dan smede sa par kapljica crvenog i danas znaci 4 dan mala flekica smedeg i kraj je.sad mene zanima dali je moguce da je to ona lazna menstruacija , jer inace mi je stvarno menstruacija dosta obilna i nikad mi nije taj smedi iscjedak bio drugi dan vec tek na kraju. imam ceste odnose nezasticene ali uvijek pazimo al ipak kako citam sve je moguce. zahvalljujem unaprjed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, radi se o normalnoj menstruaciji.

micika_p

Zanima me da li je dok koristimo pilule za kontracepciju moguca pojava lazne menstruacije? Odnosno da zena ostane u drugom stanju dok koristi pilule a da ipak dobije menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je jako jako mala jer pilule imaju vrlo visok pearl index.

micika_p

Ja koristim pilule vec cetvrti mesec i poslednja menstruacija je bila bas oskudna,pa sam nedelju dana po zavrsetku menstruacije napravila test na prvi jutarnji urin i bio je negativan, da li trudnoca moze da se iskljuci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ne brinite.

Mm1503

Pozdrav. Bila sam na moru s dečkom i imali smo odnose 3 zaštićena i 4 prekinuta snošaja, niti jednom nije ejakulirao u mene i kaže da nemam razloga za brigu. Menstruaciju sam imala od 1.do 5.7. a odnose smo imali od 21. do 25.7. Menstruacija mi je došla 30.7. kad je i trebala i sad mi je drugi dan. Javljam Vam se jer mi se čini da mi menstruacija nije kao inače. Prije nego što sam dobila jako me bolio u području jajnika oba jače i intenzivnije nego inače. Grudi su mi bile puno osjetljivije. Sad mi je menstruacija slabijeg intenziteta nego inače ali čini mi se jednake boje, za sad. Trebam li se brinuti? Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Ne radi se o trudnoći prema opisanom.

Meduza 33

Poštovani,
poslednju menstruaciju sam imala 30.10. Sexualne odnose,gde je korišten kondom, sam imala 3.11. i 19.11.
Juče, (24.11.), dobila sam menstruaciju koja je baš oskudna. Brine me što nije istog intenziteta kao uvek.
Postoji li mogućnost da je to lažna menstruacja ili implantacijsko krvarenje?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je korišten kondom, a odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, najvjerojatnije je u pitanju normalna menstruacija. Ukoliko se želite uvjeriti, uradite test na trudnoću.

Meduza 33

Poštovani, nadovezujem se na prethodno. Menstruacija mi je trajala 5 dana i šesti dan je bilo samo braonkasto. Po završetku iste, grudi su prestale da me bole. Nisam radila test na trudnoću.
Da li sada sve navedeno može da isključi trudnoću?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Dobili ste menstruaciju i time je trudnoća isključana.