Kontracepcija

Lh trakice

miga

Postovani,zadnja menstruacija mi je bila 30.05.. koristim lh trakice koja je 24 dc bila poz. Pa slijedeci dan neg. Danas 37 dan ciklusa opet je poz. O cemu se radi? O cisti? Inace imam neredovite cikluse a cudi me poz. Lh trakica 37 dan. Jeli ovulacija moze nastupiti tako kasno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može ako je ciklus neredovit.

miga

Poštovani,

a je li moguće imati ovulaciju 2 puta u ciklusu, jer kao što sam rekla pozitivna lh trakica bila je i 24 dan ciklusa, onda je sutradan bila negativna pa se nisam testirala.
37 dan ponovno pozitivna. Što još može uzrokovati pozitivan rezultat tako kasno u ciklusu? Pišu po forumima trudnoću- je li moguće detektriati trudnoću tim trakicama? I da, neke djevojke pišu o lh porastu pred samu menstruaciju. Je li se može dogoditi da sam imala Lh povišenje koje su detektriale te lh trakice zato što mi se približava menstruacija? Jer sad je neko vrijeme kada bi trebala doći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dva puta nikako. Ciklus vam je neredovit. LH peak je pred ovulaciju dakle trakice vam ne valjaju ili ih niste pravilno koristili.

miga

U uputstvima pise da se nakon uocenog peaka vise ne koriste u tom ciklusu. Ja sam ga evidentirala 24 dc i onda zato sto sam ih jos imala napravila i 37 dc i opet poz. Danas negativno. Ne kuzim. Jel cista ili neki drugi hormon mogu uzrokovati taj peak a ne samo ovulacija? Hvala na odgovoru puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može ništa drugo.

miga

Imam jos jedno pitanje, koliko treba proci dana od rizicnog odnosa za betahcg test iz krvi? Negdje pise 8, negdje 10... hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

2 tjedna.

miga

Ok, ja sam napravila betahcg 10 dan od odnosa i bio je 0.1. E sad to je ujedno i 44 dan ciklusa. Kuzim da ne mozetebpotvrditi da je to ujedno i siguran znak da nema trudnoce. Ali ako se beta duplicira zar ne bi vec sad pokazivala neke izmjene u smislu dupliciranja? Bas me to sve muci...

Dejan Šakoronja, dr. med.

2 tjedna nakon odnosa rekoh.

miga

Postovani doktore, napravila sam danas beta hcg dakle 14 dana nakon odnosa. Rezultat je 0.1 dakle neg. Jesam li sad sigurna da se ne radi o trudnoci ? Danas mi je 48 dan ciklusa.

miga

Ispravak-rezultat betahcg je 0.0 na 14 dan od odnosa. Gore sam napisala 0.1.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, ne radi se o trudnoći.