Kontracepcija

Lidynette i nuspojave - krvarenje

leona99

Poštovani,

počela sam koristiti Lindynette 29. 12. 2015. navečer, prvi dan ciklusa. Menstruacija mi je bila obilna (mozda cak i obilnija nego inace), ali nije prestala 6.-7- dann već je krvarenje nastavilo (doduše, smeđe, tamnije i vrlo oskudno, manje od pola običnog uloška). Tablete sam nastavila piti. Jučer sam se zabrinula i navečer nisam popila jer će već biti 12 dana kako je krvarenje prisutno, a ujutro sam ju ipak popila.
Zanima me smatrate li da svakako trebam prekinuti sad s uzimanjem ili da bez obzira na to popijem?
Nadam se skorom odgovoru
Hvala

leona99

Dakle, tabletu od petka sam (unatoč jakom smeđem iscjetku tj. krvarenju?) koje traje 6 dana nakon mestruacije ipak popila u subotu u 10 h ujutro, a tabletu od subote danas - u nedjelju u 10 h ujutro, Inače sam ih pila u 20-21 h navečer. Da onda ipak večeras popijem n ormalno? Hvala na odgovoru

leona99

Sinoc u 21 h nisam popila no učinit ću nadoknadu ponovno sada, možda je to normalno (jaki smeđi iscjedak, no sada traje sigurno 7 dana već duže nego treba.-....) Na pregledu sam bila, čini mi se, u studenom i nisu mi utvrđeni policistični jajnici.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je privikavanje na pilule. Uzimajte svakako do kraja blistera i napravite pauzu pa potom novi blister. Riječ je o spotingu koje može potrajati cijelu ciklus tijekom prvog mjeseca uzimanja.

leona99

Doktore, zavhvaljujem Vam na odgovoru. Mozete li mi još samo reci trebam li nastaviti piti u 21 h danas (bez obzira na zadnje dvije propustene, a svaku sam nadoknadila drugi dan u 10) ili da pijem u 10 ujutro po novom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

u 21 h.