Kontracepcija

lijekovi i kontracepcija

iva_ivic

imam jedno pitanje...
već neko vrijeme koristim Suboxone od 2 mg, to je lijek koji se koristi u liječenju opijatskih ovisnika....
zanima me smijem li uz to piti i kontracepciju?
unaprijed hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Ne bih savjetovala.

NattAlly5

Postovanje. Ja bih se samo nadovezala na prvo gore postavljeno pitanje. Uzimam suboxone od 2mg.duze vrijeme,pocela sam prije 6.mj.piti kontracepciske pilule Cerazette,pa me zanima vase misljenje na to. Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Odgovor je isti.

blue6

Poštovana!
Uzimam lindynette pilule. U četvrtak sam popila dvije tablete diazepam-a od 2mg i u petak još jednu. Pakiranje pilula mi se izlazi u srijedu. Znam da je djelovanje kontracepcije smanjeno. Moje pitanje glasi: je li konracepcijsko djelovanje u potpunosti smanjeno pa u četvrtak moram početi odmah s novim pakiranjem pilula uz dodatnu zaštitu pri spolnom odnosu ili je djelovanje konracepcije bilo smanjeno samo taj dan kad sam uzela diazepam tablete?
Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Uzeli ste samo dvije tako da nije smanjena.

Poštovani,
Naime, duže vrijeme kao jedino sredstvo zaštite koristila smo kondome. Međutim dogodilo nam se da se u kratkom periodu zaredalo da su kondomi pucali. Više ih ne smatram pouzdanim sredstvom zaštite pa bih Vas zamolila za savjet koju kontracepciju koristiti, a da ne oštetim time svoje zdravlje. U bližoj rodbini pojavljivao se rak dojke i zbog toga ne smijem piti pilule, za spirale i slicne načine nisam sigurna jer ne želim da mi to utječe na plodnost kasnije, imam 22 godine i mislim da je prerano da koristim taj tip kontracepcije. Možete mi molim Vas pomoći i reci koji oblik kontracepcije bi bio pouzdan, siguran, a da mi ne djeluje štetno na zdravlje?
Unaprijed zahvaljujem.
S poštovanjem

Natalija Beljo, dr. med.

Imate na tržištu Patentex ovale pa probajte s njima. Stavljete ih poput vaginalete u rodnicu 15-30 min prije odnosa.

Nev.rend

Zanima me koliko brusnica (čaj), ali mislim konkretno na brusnicu u tabletama (npr. Brusnicin od Dietpharma) ima utjecaj na učinkovitost kontracepcijskih tableta (Qlaira)? Zbog čestih upala preporučeno mi je da pijem Brusnicin svaki dan, pa me zanima može li to imalo smanjiti učinkovitost Qlaire. Hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

Nev.rend ,

nema dokazanog učinka na kontracepciju ali pripazite ako primjetite promjene u probavi osobito ako se stolica učestali smanjite dozu brusnice kako se nemi poremetila resorpcija kontraceptivnih tableta..

L.p.

Uplasena25

Postovani, pijem Nowynette god i pol dana, preporuceno mi je uzimanje Imunoglukan kapsula za podizanje imuniteta, hoce li to smanjiti kontracepcijsku zastitu? Hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

Uplasena25 ,

nije do sada uočena mogućnost.
L.p.

larisa123

Poštovani imam upalu sinusa te mi je doktorica prepisala Cefixim 400mg svaki dan jednu tabletu...pijem lindynette 30 vec godinu dana..smanjuje li ovaj antibiotik djelovanje pilula? Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smanjuje.

larisa123

oprostite no zaboravila sam jos pitati i za kapi za nos Ciloxan (ciprofloksacin) da li utjece na djelotvornost pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smanjuju.

ivanicaa

Mozda je ovo pitanje veoma glupo i ja se izvinjavama na tome ali negde videh da prozivodi od soje npr mleko mogu smanjiti dejstvo yasmina? Ima li istine u tome? Hvala Unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko sam upoznat ne umanjuju djelovanje pilula.

Bucika

Poštovani koristim lijek Asentra 50mg i Qlaira kontracepcijske pilule, da li je moguće smanjeno djelovanje Qlaire? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.