Kontracepcija

Lindynette

laroche123

Postovani, menstruacija mi je inace neredovita i u nedjelju sam krvarila, iako je izgledalo kao da je mjesecnica vec pri kraju, i popila sam prvu pilulu, no vec sljedeci dan je krvarenje prestalo i sad nisam sigurna je li to uopce i bila menstruacija i da li sam smjela popiti pilulu. Jel ih sada moram piti normalno i kakva je zastita u tom slucaju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Kontracepcijske tablete smanjuju obilnost krvarenja, a ono ponekad i izostane.

laroche123

Ali nikad prije nisam pila tablete i trebala sam cekati do prve menstruacije da uzmem prvu tabletu. Krvarenje je trajalo samo jedan dan i uzela sam tu prvu tabletu, no ne znam je li to uopce bila menstruacija i da li sam smjela uzeti tu tabletu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko niste sigurni da li je to bila prava menstruacija, a tek ste počeli s uzimanjem tableta, nastavite s uzimanjem tableta. Za svaki slučaj tijekom prvog mjeseca uzimanja koristite dodatnu kontracepciju.