Kontracepcija

Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije posljedica pilula več upale u ginekološkom ili mokraćnom sustavu.

dalija20

Postovani,pijem Lindynette 20 svakodnevno u 22 sata..prvi dan ovog ciklusa sam popila u 22:50,drugi dan u 21:30 a treci dan pa nadalje normalno u 22..da li je zastita jos uvijek kompletna posto prvi dan nije uzeta bas na vrijeme i sljedeci dan takodjer?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je kompletna.

lelica18

Oprostite sto smtam..imam jedno pitanje..15.09. imala sam prekid trudnoce u 10 tj. Bila sam kod svog gin. 16 dana kasnije i sestra mi je rekla da dodem za 15 dana na pregled pa sam ja pitala samo dal mogu poceti uzimati kontracepcijske pilule i ona mi je rekla da bih trebala pricekat pregled da se vidi dal je sve uredu ali ako ja smatram da je sve uredu da mogu . Nisam cekala prvi dan menstruacije nego sam popila isti taj dan 1.pilulu Lindynetta 20. Dali sam sada zasticena tek nakon 7.pilule ili ? I da napomenem da sam 3. I 4. Pilulu popila oko 10 sati kasnije ...znam sa zvuci glupo ali molim vas da mi odgovorite ako sam imalo bila jasna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Pilule se mogu počet uzimati s danom kad je bio prekid trudnoće.

lelica18

Znaci zasticena sam cim popijem tu 7. pilulu?
Oprostite sto sam tako dosadna hh

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da.

majamar1990

Poštovani doktore, pozdrav! Pijem Lindynette 20 osam mjeseci. 10. rujna, kad mi je bio prvi dan menstruacije, partner i ja smo se po prvi puta opustili i imali spolni odnos uz ejakulaciju unutra. Takav smo način odnosa prakticirali nakon toga još 5-6 puta. Prije toga smo, bez obzira na tablete, uvijek pazili da se ejakulacija dogodi izvan. Tablete pijem redovito - ne preskačem ih. Jedino što ih nekad pijem u točno vrijeme, dok nekad zakasnim maksimalno 3 sata. Jučer sam oko 18-19 sati dobila menstruaciju - došla je u petak (3. dan pauze, kako dođe uvijek - jedino je prošli mjesec došla 4. dan pauze). I bio je samo veći trag svježe crvene krvi na papiru. Jutros na ulošku nema ničega, samo tamnosmeđi trag na papiru. To mi je čudno, jer je meni i uz tablete menstruacija "normalna," srednje obilna i traje oko 6 dana (bar je tako bilo dosad). Prije nego sam pila tablete, menstruacije su mi bile obilnije i trajale su isto oko 6 dana. I tako mi je bilo otkako sam po prvi put u životu dobila menstruaciju. Inače, prije nego sam dobila ovaj mjesec, imala sam bolne/osjetljive grudi i onaj "osjećaj" da ću dobiti. Nekad taj osjećaj imam, nekad ne... Kako kad.

Postoji li u mom slučaju šansa za trudnoćom? Da mi se tako oskudna menstruacija dogodila kad sam prakticirala uz tablete i prekinuti snošaj, ne bih se nimalo brinula... No sad se brinem da tablete možda nisu zakazale. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu zakazale. Ne radi se o trudnoći.

mima180

molim Vas za pomoć, pijem lyndinette 20 već 6 mjeseci
no posljednja dva mjeseca imam svakodnevno smeđi iscjedak
ostalo mi je još 7 tableta prije kraja blistera
zanima me sto bi se dogodilo kad bih bacila zadnjih 7 tableta počela s pauzom te poslije toga nastavila s novim blisterom?
pitam to jer imam vjenčanje u vrijeme kad bi trebala zavrsiti s tim blisterom, a taj smeđi iscjedak na dan vjenčanja bas ne bih htjela imati
hvala unaprijed
i kada cu ponovo biti u potpunosti zaštićena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimaje dalje pilule bez pauze od sedam dana.

Cocolino

Postovani doktore. Pocela sam piti Lindynette 20 prije 12 dana (u srijedu) kada sam dobila mjesecnicu. Mjesecnica mi je uobicajeno trajala pet dana i sesti dan sam imala samo smedi iscjedak. No taj iscjedak se nastavio i jos uvijek traje. Na uputama sam procitala da je to uobicajena nuspojava, no vec dva dana sada lagano krvarim pa ne znam trebam li se sada vec zabrinuti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajno je. Radi se o spoting krvarenju . Nastavite dalje s uzimanjem.

marina027

Postovani,
Imam problem... pijem lindynette 20 i ovaj mjesec sam zaboravila popiti jednu tabletu, i skuzila dam to tek drugi dan..kada sam i s tom drugom kasnila oko 8-9 h jer sam ih zaboravila uzeti na posao sa sobom. Taj dan sam onda sa zakasnjenjem popila samo tu tabletu, dakle ovu zaboravljenu nisam uopce uzimala, danas 3. Dan nakon zaboravljene primjecujem smedji iscjedak. Molim Vas savjet za dalje, je li to menst. Ili? Da li sad da popijem blister do kraja i onda normalno 7 dana pauze? Ili kako?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koju tabletu po redu ste zaboravili? Ako je u zadnjih sedam onda ne radite pauzu nego krećete odmah s novim blisterom.
Smeđi iscjedak je zbog nepravilnog uzimanja pilula.

marina027

10. Po redu sam zaboravila, 11. Sam popila, a tu 10. Totalno izostavila. Iscjedak je dosta obilan kroz cijeli dan.. znaci sada popiti blister normalno do kraja i onda napraviti pauzu ili? Stp onda s tom jednom tabl. Viska?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte do kraja i pauza nakon toga. Dodatna zaštita tjedan dana. Preostalu bacite.

Enci100

Postovani,
Pijem Lindette 20 vec 8 mjeseci, iskljucivo radi kontracepcije te u ponedjeljak 31.10 sam zaboravila popiti pilulu te ju popila tocno 12 sati nakon uobicajenog vremena, tocno u minutu. To je bila 5. tableta iz blistera. Taj dan navecer, 1.11 popila sam pilulu na vrijeme te 2.11 imala spolni odnos bez kondoma ali i bez ejakulacije, nije bilo ni blizu.
Imali li sanse za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

milanap

Postovani, pijem lindynette 20, u toku prosle kutije sam imala odnose i dobila menstruaciju normalno (oskudnu, ali takve su mi na pilulama) ovaj mesec nisam imala odnose, ostalo mi je jos 8 pilula do kraja, a meni su se grudi nadule i bole me... Zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna iako u toku ove kutije nisam imala odnose i da li da uradim test? Ili je normalno sto su me grudi bole iako imam jos 8 tableta? Nije mi se to do sad desavalo... Hvala najlepse!

Nazad
1 ... 63 64 65 66 67 68 ... 77
Naprijed