Kontracepcija

Lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

Vanja555

Poštovani, nadam se da ćete mi pomoći u pogledu narednih pitanja!
Pijem kontracepcijske pilule lindynete vec skoro dvije godine i sve je u redu i bez problema.
Naime, zadnjih pola godine imam česte problema sa candidom, ginekolog mi je napravio briseve pa čekam nalaze, iako on kaze da je najvjerojatnije samo gljivična infekcija i da trebam poboljsati imunitet, dobila sam diflucan(1 tabletu) i geonistin, te moram ponoviti terapiju i nakon menstrucije, uzela sam i bio kult candea pa cu piti najmanje 3 mj( nadam se oporavku) i sad da ne kompliciram, na polovini sam ciklusa(popila sam pola kutije lindyneta) te sam nakon terapije geonistinom imala spolni odnos nakon duge stanke od mjesec dana borbe sa gljivicama, te jos jednom sinoć.. i brine me znaci sto sam sinoć kad sam isla nakon odnosa na wc vidjela sam malo svjetle krvi unutar vagine..sto mi je za par sati prestalo..a i prije dva dana su me počele boljeti dojke..kao pred menstruaciju stim da napominjem na pola sam ciklusa..i pijem tablete u isto vrijeme i redovito i već dugo me nisu boljele dojke u sredini ciklusa nego pred kraj.(.jedino prvih par mj koristenja)..
Zanima me prvo koji je uzrok tog krvarenja..(samo da napomenem da me zaboljelo malo kad je partner ulazio na početku iako sam bila vlažna) i zanima me pošto sam imala odnos samo dva puta( 5 dan nakon popijene 1 .kontracep.pilule i sinoc 12.dan pilule) zasto me bole dojke..mislim..da li moram raditi test za trudnocu?(znam da je glupo pitanje) ili je to samo poremecaj i povezano je sa svime navedenim plus stresom i upalom i jos je sredina ciklusa..neznam..pa pitam vas!! nadam se da cete pomoci da ne brinem..

unaprijed hvala na odgovoru!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju uz pilule.

LanyMat

Postovani, nakon krvnih pretraga i pretraga kod ginekologa prepisane su mi Lindynette 20 zbog neredovitih menstruacija. Pocela sam ih piti u sredinom 10 mj. Nemam nikakvih nuspojavca osim sto sam primjetila da mi pojacano ispada kosa. Ne ispadaju mi pramenovi vec pojedine dlake koje prije nisam bar primjecivala da otpadaju. To sam pripisala stresu na fakultetu, selidbi i nepravilnoj prehrani, ali procitala sam da prvih par mjeseci uzimanja to moze biti nuspojava tableta. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Ako se nastavi sugeriram promjenu pilula.

Majanlyg

Poštovani,
pijem lindynette 20 oko pola godine, na pocetku sam imala tockasto krvarenje sto je i navedeno da je moguce na pocetku,medutim nakon dva tri ciklusa to se sve ustabililo i sve je bilo u redu. Ja sam sad na 5 tableti i dobila sam smedi iscjedak,bez svrbeza i icega,samo to, zanima me da li to ima veze sa tabletama,jesu preslabe mozda ili je nesto trece? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Povremeni spoting može se javiti bilo kad. Nastavite dalje s uzimanje prema shemi.

minicamini

Postovani doktore, pijem lindinete vec 5 meseci. Poslednji odnos sam imala pre dva meseca i nakon toga sam normalno dobila dve menstruacije, medjutim menstruacija mi je ovog meseca izostala iako sam imala simptome da cu dobiti. Da li to moze da bude zbog antibiotika koji sam pila? Postoji li mogucnost da su ove dve menstruacije posle odnosa bile lazne i da sam trudna? Da li mislite da ima potrebe da radim test? I da li normalno da nastavim da pijem tablete? Najlepse hvala.

Noob90

Pozdrav
Djevojka mi pije ove Lindynette svaki dan u pol 11 navecer mene zanima dali moze ostat trudna s obzirom da ja ne pazim i svaki sex ejakuliram u njezinu vaginu. Dali postoji sanse da ostane trudna popila je dosada 14 tableta. Pozdrav i hvala na odg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minicamini od antibiotika je ili ponekad i izostane uz niskodozažne pilule a da se ne radi o trudnoći. Ne treba test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Noob 90 neće doći do trudnoće ako redovito uzima pilule.

LanyMat

Postovani, prije nekoliko mjeseci sam postavila pitanje? Ali sada planiram stupiti u spolne odnose pa bolje sprijeciti nego lijeciti.

Ginekolog mi je prepisao Lindy20 zbog neredovitih menstruacije koje sam pocela piti 30. dana ciklusa u 10 mjesec misleci da sam tada prokrvarila. Obzirom da sam popila tada tabletu, a ispostavilo se da to ipak nije bila menstruacija pa sam zvala med. sestru koja mi rekla da obzirom da nisam spolno aktivna i da nije trudnoca da samo nastavim piti po shemi. Sve mjesecnice u pauzi sam dobivala, a sada zelim stupiti u seksualne odnose. Obzirom da sam ih krivo zapocela piti jesam li zasticena ako sam ih redovito pila po shemi 21-7.
Medicinska sestra je rekla ako ih redovito pijem da jesam, a ja zelim cuti jos jedno misljenje.
S odgovorom se ne morate zuriti.
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako ste zaštićena.

vagavaga

Poštovanje. Imala bih par pitanja u vezi oralne kontracepcije, obzirom da moj ginekolog nije baš imao puno razumijevanja za moju radoznalost. Microgynon 30 pijem od 29.12.2016. godine. (po prvi put). Ginekolog koji mi je propisao OHK, propisao mi je dva antibiotika, Ciprofloksacin i Hiramicin i preporucio da koristim prezervativ jer je ipak prvi mjesec a i tu su antibiotici, sto sam i učinila. Antibiotike sam ispila 18.01.2017 dakle dan prije pauze. U pauzi od 7 dana dobila sam krvarenje, tačnije u toku 3 dana, te vas toplo molim za odgovor:
1. Krvarenje je bilo jako oskudno, trajalo je jedan i pol dan tamno crvene krvi, ostalo je smedje boje-da li je to normalno?
2. Obzirom da sam pila antibiotike protekli ciklus, da li to znači da treba da jos neko vrijeme koristim prezervativ u narednom pakiranju, ili sam zaštićena potpuno od narednog pakiranja bez obzira na predhodne antibiotike?
3. U toku sedmodnevne pauze (kada nepijemo tabletice), da li je normalno da se i tada osjećaju neke od nus pojava OKH, kao npr, bol u dojkama i njihovo povećanje,mučnina, glavobolja i jeli to znak da su jajnici počeli već da rade. Oprostite na obimnosti i mozda već postavljenom pitanju ali tema je mnogo, tako da odgovor na svoja pitanja nisam mogla pronaći. Hvala naprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam
Vam.

Anna97

Postovani, greskom sam u juce (utorak) popila tabletu koja je po semi u petak. Da li je to problem? I da li su svih 21 tablete iste s obzirom da su iste velicine i boje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
to nije nikakav problem, svaka tableta sadrži istu koncentraciju hormona

Katarina7

Postovani pijem Lindynette 20 godinu i pol dana, do sada nisam imala nikakvih problema. Kasnila sam sa 11. Pilulom 5h 3.2. a odnose sam imala 7.2., 9.2. 11.2. i 14.2. bez ejakulacije u mene. Dobila sam tocno u sat kada sam i trebala 16.2.2017. i menga mi je trajala 6 dana. Nakon toga nisam imala odnose. Medjutim 2 puta prije dobijanja ali i jednom posle sam navecer imala mucninu i blagi bol u jajnicima. Da li se trebam zabrinuti, da li je trudnoca ili je ovo posledica stresa ili je u pitanju neka cista itd. Poslednji pregled sam imala prije manje od 6 mjeseci i tada je sve bilo ok. Hvala unaprijed na odgovoru. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
što se trudnoće tiče ne morate biti zabrinuti, kontracepcijska sposobnost se smanjuje tek 12 sati nakon zaboravljene pilule. Ukoliko bi se bol u jajnicima pojačavala ili bi se pojavili simptomi poput temperature javite se liječniku. Bilo bi dobro učiniti urinokulturu.

Noob90

Pozdrav moja djevojka pije lyndete20 prosli mjesec kada je popila 21 tabletu dosla je menga u roku par dana od zadnje pilule osmi dan je popila novu pilulu dva sata nakon smo imali sex i svrsio sam unutra.. i popila je svu 21 i sada je na 5 danu pauze i menge jos nema . dali postoji sansa da je trudna??

Nazad
1 ... 64 65 66 67 68 69 ... 77
Naprijed