Kontracepcija

Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je djevojka popila sve pilule u redovno vrijeme zaštićena je od trudnoće.

Vanja555

poštovani,
pijem lindynette (zuta kutije je ali ne pise jesu li lindynette 20 ili 30)..uvijek sam bila osjetljiva na gljivice..a otkako pijem jos i lindynette( dvije godine )..dobijem svaki mjesec par dana pred menstruaciju gljivice..sve sam vec pokusala(non stop sam kod ginekologice i sve moguce vaginalete sam probala..ni probitici ne pomazu) i ocajna sam jer se mučim stim vec jako dugo.. molim vas da mi odgovorite da li su tablete koje pijem uzrok tako čestih pojavljivanja gljivica ili to nema veze snjima? i da li postoji razlika izmedu lindinette i lindinette20 i lindinette30.. i da li trebam prestati piti kontracepciju uopće? (jer pijem ju zbog policističnih jajnika i neredovite menst.i radi zastite naravno)
Nadam se da će mi Vaš savjet pomoći jer stvarno više neznam sta napraviti..
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
razlika između Lindynetta 20 i 30 je u količini etinilestradiola. Gljivične infekcije znaju biti nuspojava uzimanja kontraceptiva. Obzirom na smetnje preporučio bih da odredite razinu šećera u krvi. Razmislite o pauzi uzimanja kontraceptiva.

marina027

Postovani,
Koristila sam lindynette 20 tri godine bez pauze. Prije pola godine odselila sam u Njemacku i do proslog mjeseca imala sam svoje zalihe. Sada sam napravila mjesec dana pauze...jer nisam uspjela dobiti termin kod ginek. Na vrijeme. Dobila sam pilule koje bih trebala poceti uzimati s 1. Danom menst. Koji je vec trebao biti. Zanima me dali je normalno da menstruacija nakon prestanka uzimanja lindy. Kasni? Jer vec nekoliko dana imam sve simptome kao kad moram dobiti i osjecam.pritisak u donjem dijelu trbuha, ali menstruacije i dalje nema..kasni 6 dana. Ili ipak postoji mogucnost da sam trudna? Imala sam nezasticene odnose dan prije ocekivane menst., ali nije bilo ejakulacije unutra.

Unaprijed hvala,
M.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
moguće da vam nakon uzimanja hormonske kontracepcije kasni prirodni ciklus. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

anny1317

Lijep pozdrav!

Ovako, imam jedno pitanje. Već 2 godine pijem Lindynette 20 i sve je ok. Problem je nastao kada sam otišla na put 3 dana za vikend i zaboravila ponijeti tablete sa sobom i nisam ih ta 3 dana pila. Kad sam se vratila počela sam dalje piti jedan dan, međutim sam lagano prokrvarila (tamno smeđi iscjedak), što podrazumijevam da sam dobila menstruaciju budući da sam prekinula ciklus pijenja tableta na par dana. Kada sam dobila menstruaciju, prestala sam piti tablete za taj ciklus i preskočila ovaj mjesec.

Moje pitanje je da li sam dobro napravila, i da li sada čekam drugu menstruaciju da krenem s terapijom ponovno. Zbunjuje me koji dan počinjem piti prvu tabletu, naki kažu prvi dan menstruacije neki kažu nakon...pa mi više nije jasno?

Zahvaljujem. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pričekajte menstruaciju i počnite piti pilule na 1. dan krvarenja.

dalija20

Postovani,na drugoj sam piluli novog pakiranja lindynetta. Popila sam pilulu uobicajeno u 22 sata i dobila proljev oko 1 sat u noci. Odmah nakon toga sam popila novu. Moje pitanje je je li zastita smanjena i trebam li koristiti prezervative naredno vrijeme? Hvala unaprijed i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
učinkovitost kontracepcije nije smanjena i ne treba dodatna zaštita.

Katarina7

Postovani,
Pijem lindynette 20 vec godinu i pol i do sada nisam imala nikakvih problema no posle poslednje menge koja se zavrsila prije 8 dana se pojavio blagi smeckasti iscjedak koji traje i danas, nisam kasnila sa pilulama pila sam ih tocno u minut, da se nije mozda ucinkost smanjila, da ne trebam mozda prijeci na neke jace pilule ili je ovo normalno? Hvala unaprijed na odgovoru lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
vjerojatno se radi o probojnom krvarenju (zbog relativnog manjka hormona). Ukoliko bi se to ponavljalo moglo bi se razmisliti o kontraceptivima s višom koncentracijom hormona.

Katarina7

Da li onda trebam tjekom odnosa korisiti i kondom ovog mjeseca ili zastita nije smanjena?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita nije smanjena jer je ovulacija spriječena.

Jasmina jas

Postovani pocela sam koristiti pilule (lindynette)dobila sam menstruaciju u petak 5.5 ali malo sam krvalila uvijek tako prvi dan malo krvi I popila sam odmah pilulu znaci da sam zasticena od petka? Ili bolje da sam pricekala iduci dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
Lindynette se piju 21 dan, a zatim slijedi 7 dana pauze. Cijelo to vrijeme zaštićeni ste od trudnoće.

Jasmina jas

Postovani dali umanjuje djelotvornost pilula controloc

Ivo Balenović, dr. med.

Ne umanjuje.

Anna97

Pijem lyndinette 20 od oktobra, uvek je sve kako treba, nemam zamerki. S obzirom da uvek dobijem menstruaciju tacno u dan kada je i ocekujem vec sada znam da ce to biti u danima kada cu biti na moru. Citala sam da se u takvim situacijama moze odloziti ako se popiju dve kutije zaredom, bez pauze od 7 dana. Da li to steti na neki nacin organizmu? I da li se posle te dve uzastopne kutije sledeca menstruacija dobija za vreme pauze od 7 dana? Ako je u redu to uraditi da li predlazete sad da ne napravim pauzu ili bas u tom periodu kad budem na moru? Takodje me zanima da li je tada njihova pouzdanost smanjena? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko želite odgoditi menstruaciju nastavite s novim pakiranjem bez pauze. Nište se neće poremetiti, zaštita neće biti smanjena, a krvarenje ćete dobiti kad prestanete s uzimanjem.

rox

Poštovani,

Pijem lindynette tablete već skoro dvije godine i u utorak( 30.5) mi se dogodilo da sam zaboravila popiti tabletu(19.po redu) te sam je popila drugi dan sa zakašnjenjem od 12 sati i 40 min, inače nalazim se u 3 tjednu uzimanja tableta. Sada me zanima kolika ja je mogućnost od trudnoće jer sam taj dana kad sam zaboravila popiti tabletu imala spolni odnos sa prekinutim snošajem. Nadalje. zanima me jel mogu praviti pauzu od 7 dana i nakon nje početi normalno novi blister ili moram odmah krenuti na novi blister i ne raditi pauzu od 7 dana?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

lp

Nazad
1 ... 65 66 67 68 69 70 ... 77
Naprijed