Kontracepcija

Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neće se ništa desiti obzirom na malo kašnjenje u uzimanju tableta. Možete napraviti 7 dnevnu pauzu.

minicamini

Postovani, prestala sam sa uzimanjem lindynetta pre 7 dana, nakon skoro 5 godina uzimanja. Sad me bole grudi i donji deo ledja i stomaka kao kad treba da dobijem... Da li je to normalno nakon prestanka koriscenja pilula ili treba da se zabrinem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi koje navodite nisu specifični, ali nema razloga za brigu.

#tinchiii@

Pozdrav. Pijem LIndynette 20 vec oko 2 godine i uvijek mi menstruacija dolazi subotom nekad se desi da dode na neki vazan dogadaj. Pa me sada zanima kako bih mogla trajno odgodit menstraciju za npr 2 dana da dode ponedeljkom?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko želite odgoditi menstruaciju za 2 dana uzmite još dvije tablete u iduća dva dana (iz idućeg pakiranja). Krvarenje će se javiti 2 do 3 dana po prestanku uzimanja tableta.

Jasmina jas

Postovani zbog bolova u prsnom kosu i malo tezeg disanja prestala sam piti lindynette u sredini ciklusa zapravo 14 pilula je bila zadnja...kada bi trebala menstruacija nastupiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija bi trebala nastupiti unutar 7 dana od prestanka uzimanja pilula.

Jasmina jas

Postovani prestala samm koristiti pilule i trebam imat trenutno plodne dane ali nemam one rastezljive sluzi po kojoj sam inace primjetila ovulaciju....tako mi isto bilo kada sam prvi puta prestala koristiti pilule nisam imala tu sluz ali sam dobila uvijek menstruaciju dali je to posljedica pilula ii dali sada ako nemam tu plodnu sluz nemogu zatrudnjeti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zatrudnjeti mogu sve žene koje imaju ovulaciju. Sluz je samo indirektni pokazatelj hormonskih promjena koje se dešavaju prilikom ovulacije. Jedini sigurni pokazatelj ovulacije je razina progesterona u krvi u drugoj fazi ciklusa.

lola289

Poštovani doktore,

Imam 22 godine. Ovaj mjesec počela sam piti Lindynette 20, s prvim danom ciklusa. Menstruacija je završila nakon 5-6 dana, nakon čega je uslijedio tamno smeđi iscjedak, koji je s vremenom postajao lagano sluzav. Takav iscjedak trajao je do 15. dana ciklusa. Danas mi je 16. dan ciklusa i primjetila sam obliniji sluzav icjedak, proziran s malo tragova krvi. Budući da se radi o danima kada bi inače trebala imati ovulaciju, da li je moguće da se ista dogodila? Pilule sam pila redovito, s razlikom od najviše pola sata te sam popila jednokratni antibiotik zbog upale mjehura. Odnos bez zaštite, usprkos pilulama, još nisam imala. Što se tiče ostalih simptoma, cijeli ovaj ciklus i nakon završetka menstruacije, jako me bole grudi, a i inače imam neke povećane žlijezde u njima (ne znam kako je to točno moj ginekolog definirao) pa su ponekad bile jako bolne.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i lijep pozdrav!

texx

Poštovani,
Pijem Lyndinette 20 već tri godine. Jučer sam slučajno popila prijateljičinu Lyndinette 30. Mogu li normalno nastaviti sa svojim tabletama?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s redovitim uzimanjem tableta. Ništa se neće dogoditi.

lola289

Postovani doktore,

molim Vas za odgovor na moje pitanje iznad, o pilulama i mogucoj ovulaciji, koje valjda niste vidjeli.

Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prilikom uzimanja kontracepcije ne dolazi do ovulacije. Krvarenje koje se javilo je probojno koje nastaje zbog relativnog manjka hormona. Ono ne smanjuje kontracepcijsku učinkovitost. Organizmu treba vremena (do 3 mjeseca) da se navikne na nove doze hormona.

Katarina7

Postovani doktore,
Radila sam spolne hormone na 10. dan ciklusa iako pijem lindynette 20 vec skoro 2god i iako znam da ih triba uciniti 2-3 dan ciklusa no sada mi se ukazala prilika. FSH i LH su mi u normalnim granicama no estradiol mi je 37pmol/L na sto mi je doktorica rekla da je prenisko i unatoc pilulama. Da li ovo sugerira na totalnu neplodnost ili je to zbog pilula, takodje endomterijum mi je na 8. dan ciklusa bio 5.7mm.
Hvala unaprijed lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema nikakvog smisla raditi hormonski status dok uzimate kontracepciju. Samo u prirodnom ciklusu (3. do 5. dan) se mogu pokazati stvarne vrijednosti hormona.

dalija20

Postovani, pijem lindynette svaki dan u 22 sata. U cetvrtak sam popila sedmu pilulu i oko ponoci povracala te odmah popila osmu. Jesam li dobro postupila i treba li dodatna zastita? Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste postupili i ne trebate dodatnu zaštitu. Nastavite s redovitim uzimanjem.

pc0404

Poštovani,
pijem Lindynette 20 već 4 godine i nikada nisam imala sličnu situaciju jer pilule pijem stvarno redovito. Moja ginekologica je na godišnjem, tako da ne mogu doći do odgovora koji me zanima pa bih voljela da mi date svoje mišljenje.
Naime, prvo sam zaboravila popiti jednu tabletu iz 3. tjedna i prema uputama nisam napravila pauzu od 7 dana nego sam odmah prešla na novu kutiju. Potom sam u utorak imala spolni odnos, a u cetvrtak (pilulu 4.po redu) zaboravila popiti, tako da sam popila iduci dan u petak obje. Sada me zanima jesam li dobro postupila sto sam ih nastavila piti normalno, postoji li mogucnost da zatrudnim posto sam drugi dan nakon odnosa zaboravila popiti pilulu i hocu li biti zasticena kroz 7-10 dana?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste napravili. Preporučam dodatnu kontracepcijsku zaštitu idućih 7 dana.

Nazad
1 ... 66 67 68 69 70 71 ... 77
Naprijed