Kontracepcija

Lindynette 20

natasa1985

Poštovani, neko vrijeme pijem lindynette 20, no trenutno zbog putovanja nisam u mogućnosti podići novu kutiju u hr, pa su mi u ljekarni umjesto nje preporučili logest..zanima me smijem li ovaj mjesec popiti kutiju logesta pa se sljedeći mjesec ponovno vratiti na lindynette?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sastav im je identičan. Slobodno ih uzmite.

Enci100

Postovani,
Pijem Lindynette 20 vec godinu i pol. Inace ih pijem u 21h te sam ju zaboravila popiti i popila slj dan u 10:50. Tableta je iz prvog tjedna drzga tableta po redu. Nisam imala spolni odnos vec mjesec dana. Zanimalo bi me koliko dugo je potrebna zastita nakon propustene tablete?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

ucilica

Poštovani, pijem lindynette 20 već nekoliko godina, s obzirom na to da sam pročitala više mišljenja, možete li mi reci utjecu li tablete za alergije (clarittine, allegra, belodine itd) na učinak pilula te kako postupiti ako da? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni lijekovi neće smanjiti učinkovitost.

anamarijajr52

Postovani,pijem Lindynette 20 i ovo mi je prva kutija ikad,ostale su mi jos dvije tablete do kraja,pretprosli tjedan sam tabletu za srijedu popila sat i pol kasnijejer ih nisam ponijela sa sobom,inace ih pijem stalno u isto vrijeme. Otkad ih pijem imam probojna krvarenja koje je jucer prestalo i danas se pojavio blagi spotting,a proslu subotu sam imala nezasticeni odnos sa mogucom djelomicnom ejakulacijom,da napravim pauzu od sedam dana ili odmah započinjem s novom kutijom tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, napravite pauzu i nastavite s uobičajenim uzimanjem. Kontracepcijska učinkovitost se nije smanjila.

mazvirotic

Poštovani,

počela sam piti Lindynette 20 početkom 7. mjeseca koje mi je ginekolog preporučio zbog akni na licu i leđima u dogovoru s dermatologom. Otkad sam ih počela piti grudi su mi izrazito bolne i osjetljive te povećane, a prisutna je i bol u donjem dijelu trbuha i"probadanje", slično kao u periodu PMS-a prije dobivanja menstruacije. Samo što se sada ta bol povremeno javlja kroz cijeli mjesec sve do dobivanja menstruacije. Zanima me imam li razloga za zabrinutost ili još trebam dati vremena tijelu da se privikne na ove pilule? Uz ove simptome prvi mjesec uzimanja sam imala i spotting koji sada više nije prisutan.

Drugo pitanje, zanima me koliko kontracepcijske pilule mogu povećati rizik od nastanka raka dojke u osoba u čijoj obitelji je bilo slučajeva raka dojke? (Imala ga je mamina teta).

Hvala unaprijed na odgovorima i lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tijelu treba vremena da se privikne na terapiju. Nije jasno da li kontracepcijske tablete (sve) povećavaju rizik od raka dojke, ali je on nešto češći u žena koje ih uzimaju. Kod niskodozažnih kontraceptiva u što spadaju i Lindynette rizik nije povećan.

anamarijajr52

Postovani, osjecam blagu bol u zglobovima ruku i u prstima ruke mrvicu vise u desnoj nego u lijevoj,mogu li uzrok tome biti Lindynette 20? Sutra bi trebala zapoceti s drugom kutijom te smanjuje li pijenje magnezija njihov ucinak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, magnezij ne smanjuje učinak kontracepcije, a navedeni simptomi nisu povezani s uzimanjem iste.

anamarijajr52

Postovani, ispricavam se na ponovnoj smetnji, ali imam jedno pitanje.Prosli mjesec sam zapocela s pijenjem Lindynette 20 i prekjucer sam zapocela s novom kutijom. Ono sto mene muci je da dolje osjecam vlaznost i kod brisanja zamijetim pojacani bijelo mljicni iscjedak bez ikakva mirisa te su mi u i tamo mokre gacice.Kod proslog pakiranja sam imala izrazito suhu rodnicu i gotovo nikako nisam mogla postici vlaznost.Tablete sam pila u redovno vrijeme, samo sam ju jedno popila satt i pol kasnije te sam jucer imala blage bolove koje obicno imam pred ovulaciji. Da li je to normalno ili cu trebati prijeci na jace tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguća nuspojava tableta je promjena vaginalnog iscjetka. Na jače tablete se prelazi u slučaju pojave učestalih krvarenja.

iperic244

Poštovani,
pijem Lindynette 20 već više od dvije godine. Danas sam bila kod liječnika i dobila sam antibiotik radi upale uha i grla, amoksicilnin od 1000 mg (trebam piti jednu tabletu svakih 12 sati, 8 dana).
Večeras trebam popiti četvrtu kontracepcijsku pilulu iz blistera. Zanima me umanjuje li amoksicilin učinkovitost Lindynette tableta?
Unaprijed se zahvaljujem!
Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, amoksicilin ne smanjuje učinkovitost kontracepcije.

anamarijajr52

Postovani, Lindynette 20 sam zapocela piti prosli mjesec i trenutno sam na drugoj kutiji na 15 tableti.Osjecam povremeo probadanje u jajnicima koje je danas bilo jaceg intenziteta. Da ne pijem kontracepcijske danas bi mi bila ovulacija.Dq li je moguce da su tablete preslabe ili ja sano panicarim posto sam prije tjedan dana imala odnos s djelomicnom ejakulacijom unutar vagine?

Gara45

Postovani, ispricavam se ako se ponavljam ali nova sam u ovome pa se brinem.
Ginekolog mi je prepisao lindynette 20 zbog kontracepcije ali i bolnih i obilnih menstruacija. Pocela sam piti prvim danom mjesecnice (ponedjeljak) otprilike u isto vrijeme oko 11h, sat vremena +-. Problem se stvorio jucer kada sam zaboravila popiti 4. tabletu iz blistera pa sam ju popila naknadno u 22h. Danas sam ponovno zaboravila popiti tabletu i popiti cu ju oko 22h. Sto da radim? Nastavljam li piti kao i dosad oko 11h ili prestajem? Kako ce to utjecati na sigurnost tablete i u kojem je tjednu najgore ako zaboravim popiti tabletu?
Hvala puno.

anamarijajr52

Krivo sam napisala,nije 15 tableta vec 10.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za anamarije 52, ukoliko ste redovno uzimali tablete ne postoji mogućnost ovulacije.

Nazad
1 ... 67 68 69 70 71 72 ... 77
Naprijed