Kontracepcija

Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,za Gara45, učinkovitost tableta se smanjuje ukoliko prođe više od 12 sati kako niste popili tabletu. Kako to kod Vas nije slučaj, kontraceptivna učinkovitost je ostala. Nastavite ih uzimati u otprilike isto vrijeme. Nije važno da li će to biti ujutro ili na večer.

anamarijajr52

Postovani,popila sam 11 tabletu iz drzge kutije,u pitanju su Lindynette 20 te sam 30 minuta nakon toga imala meksu stolicu koja je uzrokovana hranom, trebam li popiti tabletu dodatnu ili je zastita ocuvana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe. Zaštita nije smanjena.

pc0404

Poštovani,

Pijem Lindynette 20 već 4 godine i do sada nisam imala ovakvu situaciju, tako da trebam Vaše stručno mišljenje. Dakle imala sam menstruaciju prosli tj. I u ponedjeljak sam trebala početi sa novom kutijom. Ja sam potpuno pomiješala dane i tek u utorak kupila kutiju i počela piti kao da je ponedjeljak (od prve), tek sam danas (u četvrtak) shvatila da sam zapravo trebala biti na četvrtoj tableti, a ne na trećoj. Većinom vise ne gledam tablicu sa danima, nego mi je ušlo u rutinu samo piti jednu za drugom tako da sam tek danas shvatila svoju pogrešku. Nakon konzultacija s ginekologicom odnosno njezinom medicinskom sestrom rečeno mi je da nastavim tako piti kako sam do sada, sa danom zakašnjenja, dakle da ne popijem u jednom danu obje te da cijeli mjesec koristim dodatnu zaštitu.
Spolni odnos sam imala jučer, zanima me postoji li mogućnost da zatrudnim ili ne? S obzirom da u ponedjeljak nisam popila nijednu.
A drugo pitanje je kako krenuti sa idućom kutijom sada kada se sve pomiče za jedan dan? Znaci svejedno moram napraviti pauzu od 7 dana ili od 6 i kao inace poceti od ponedjeljka s novom kutijom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, s idućom kutijom nastavite nakon uobičajene pauze od 7 dana. Šanse za trudnoćom su samo teoretske (gotovo nikakve). Da bi došlo do ovulacije potrebna je potpuna hormonska ravnoteža, a teško da bi se mogla uspostaviti u jedan dan.

anamarijajr52

Poštovani, nakon popijenih svih 21 tableta (Lindynette 20) menstruaciju sam očekivala treci dan pauze no dosla je 4. Ono sto me muci da je prvi dan koji je bio jucer bila obilna,tamnosmeđa i bolna,a danas su dovoljni dnevni ulosci i svjetlocrvene je boje..Ovo mi je druga kutija tableta, pijem ih svaki dan u isto vrijeme te sam jednom nakon popijene tablete imala meksu stolicu, a nakon toga odnos gdje postoji mogucnost djelomicne ejakulacije unutra.Da li je to menstruacija ili je moguca trudnoca?

anamarijajr52

A zadnji odnos je bio 23.09.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o normalnoj menstruaciji. Kod uzimanja kontraceptiva krvarenje je oskudnije i kratkotrajnije.

anamarijajr52

Zapocela sam s pijenjem cetvrte kutije Lindynette 20 prije dva dana.Pijem ih u 9 navecer.Da li je njihova djelotvornost dmanjena ako sam dva dana zaredom oko 7 ujutro imala meksu stolicu?

anamarijajr52

Tj.treca kutija, krivo sam napisala.

Ivo Balenović, dr. med.

Djelotvornost nije smanjena.

anamarijajr52

Pijem trecu kutiju Lindynetta 20, puno sam pod stresom i primjetila sam za mi u posljednjih tjedan i pol dnevno ispadne ood 10 do 15 vlasi kose dnevno. Da li je moguce da je zbog tableta ili je u pitanju stres i to veliki i ne jedenje dovoljne kolicine hrane?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ispadanje kose nema veze s kontracepcijom. Prije će biti od stresa.

rox

Poštovani,
Pijem lindynette tablete već skoro dvije godine. Ovaj mjesec sam popila sve tablete uredno i isto vrijeme( mozda koji dana sat vremena kasnije, ili koji sat vremena prije) i menstruacija mi uvijek dolazi treći dan sedmodnevne pauze. Ovaj ciklus se to nije dogodil, već se 3. dan pojavio jednom smeđi iscjedak i nista vise. Moje pitanje glasi jeli moram brinuti zbog toga što nije doslo do menstruacije i jeli moram briniti zbog mogućnosti trudnoće jer sam ovaj mjesec imala spolne odnose gdje je dečko ejakulirau u mene.
Lp, i hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prilikom uzimanja kontraceptiva menstruacijska krvarenja se smanjuju, a ponekad mogu i izostati zbog djelovanja tableta na sluznicu maternice. Budući da ste uredno uzimala kontracepciju ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko izostane i iduća mjesečnica javite se liječniku.

Kale

Pozdrav,
pocela sam da pijem svoju prvu kutiju Lindynette 20. Krenula sam od svog prvog dana ciklusa. Zanima me kada krece zastita?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako se počinje s prvim danom menstruacije zaštita kreće od prvog dana uzimanja.

anamarijajr52

Postovani, da li bi se trudnoca vidjela na ultrazvuku nakon 3 i pol tjedna od zadnjeg odnosa?Taj dan kad jebio rizican odnos imala sam meksu stolicu 30 minuta nakon popijene tablete Lindynette 20, bio je 11 dan pijenja tablete i druga kutija, te sam nakon toga dobila menstruaciju i od onda sam dobila jos jednu,ali odnose nisam imala zbog deckovog izbivanja iz zemlje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom nema šanse za trudnoću. Ultrazvuko bi se mogla vidjeti početna trudnoća da je kojim slučajem došlo do nje.

anamarijajr52

Postovani, odnos je bio 23.09,menstruacija 07.10 u trajanju od 6 dana,pregled kod ginekologa je bio 19.03, da je doslo do trudnoce bi se ona vidjela na ultrazvuku?Pijem Lindynette 20,a ponekad imam mekse stolice, no ne i proljev,ovisno o hrani s obzirom da imam problema s cestom opstipacijom...Zadnja menstruacija je bila 04.11, nesto oskudnija no u trajanju od 6 dana i bolivisu bili kao i inace,no zadnjih par dana osjecam mucninu,ali svi oko mene su prehlađeni i bolesni..

Nazad
1 ... 68 69 70 71 72 73 ... 77
Naprijed