Kontracepcija

Lindynette 20

brineta04

Poštovani!!Poćela sam uzimati kontracepske pilule Lindynette 20 i još uvijek lagano krvarim (ne jako).popila sam ih već 12.Pa me zanima jeli to normalno!!!Unaprijed hvala!!

Natalija Beljo, dr. med.

To je spotting.

melissina.mama

Poštovani, još uvjek dojim i htjela bi početi piti Lindynette 20 ( naravno,po preporuci ginekologa) pa me zanima hoće li to utjecati na dojenje ili bebu i što ako zaboravim kad popiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne možete uzimati navedene kontraceptive jer dojite. Savjetujem uz dojenje i redovite cikluse Cerazzete tbl.

maja352

poštovani, zabunom sam krenula piti lindynette20 drugi dan menstrucije, umjesto prvi. Što sad? Da ih nastavim piti normalno i da li je učinkovitost ista ? Hvala !

Nataša Šemnički, dr. med.

maja352 ,

nastavite piti i zaštitite se dodatno kondomom ovaj ciklus.

L.p.

simona11

bog...ovaj mjesec mi je menstruacija kasnila 7 dana pa sam se bila malo prepala i kad je dosao menzis sam pocela piti lindynette 20 koje sam imala doma jer mi je ginekolog prije par mjeseci bio dao.prije ljeta sam pila cileste pa sam prekinula jer mi nisu odgovarale,sad sam nakon par mjeseci pocela piti te lindynette.sad osim sto mi je kasnio menzis dosta traje mi vec 9 dana i nikako da stane.slican problem sam imala sa cileste nikako mi se nije unormalila mjesecnica.dolazila je nakon 21 dana i trajala vise od 10ak dana.da nastavim piti i ove ili da prekinem?zasto svima unormali menzis i traje krace meni produzi ciklus?napominjem i da sam sa cileste imala i drugih problema pa mi je prepisao ove jer su kao lakše

Nataša Šemnički, dr. med.

simona11 ,

ako vam se ponovi i sa slijedećom kutijom potrebno je dodati u prvih 7 dana po 1 tbl Estrofem tbl i tako kroz 3mj.
Ili pređite na Belara tbl.
Odgovor zašto je tako modu dati tek nakon pregleda i lab. obrade.

l.p.

simona11

ok.puno vam hvala,trebala sam drugo strucno misljenje. happy

simona11

Poštovana opet imam problem,jedan mjesec mi je bila ok menstruacija sad mi je dosla ranije jos mi je bilo 10 tableta ostalo u kutiji.Sad mi vec 12 dana traje i imam užasne proomjene raspoloženja i depresivna sam ,a ginekolog mi uporno govori da nastavim piti i da mi on ne bi dao jos te dodatne estrofen da pijem.

Nataša Šemnički, dr. med.

simona11 ,

onda svakako porazgovarjte s njime o konverziji na Qlaira ili Belara tablete

l.p.

zeljkac0987

Poštovana, tek sam pocela piti lindynette 20 odnocno pijem tek prvu pločicu. danas sam morala popiti 20 tabletu. medutim slucajno sam uzela 21. sta da radim? hvala unaprijed

nescafe

Poštovani, uzimam lindynette vec skoro godinu dana, na kraju blistera napravila sam pauzu, dobila menstruaciju, i umjesto da s novim pocnem 8. dana, slucajno sam zapocela 7. dan. Osim promjene ciklusa, hocu li imati ikakvih drugih posljedica, sto se zastite tice, u iducem mjesecu. Zahvaljujem unaprijed!

dena13

Poštovani,
pijem Lindynette 20 već 8mj. Nedavno sam zaboravila uzeti jednu tabletu,sjetila sam se unutar 12 sati i postupila prema uputama, no nakon 4 dana popila sam tabletu i nakon 2 sata povraćala i imala proljev (što je bilo uzrokovano virusom), ali nisam imala dodatno pakiranje iz kojeg bi uzela zamjensku tabletu. Nastavila sam piti tablete na uobičajni način. Zanima me da li sam zaštićena i da li mogu nastaviti uobičajno piti tablete,a ako ne, što trebam učiniti? Unaprijed se zahvaljujem.

Nataša Šemnički, dr. med.

zeljkac0987 ,

pročitali ste u uputstvu da je satav tableta identičan što znači da zamjenom tablete niste ništa pobrkali i slobno uzmete preostalu tabletu ili nastavite dalje preostale piti

l.p.

kateee93

postovani..ginekologica mi je prepisala lindynette 20 zbog hormonalnog disbalanss..neman pcos ..imam povisen testosteron..a simtomi su mi dlakavost i akne..danassam zavrsila sa 1 kutijom i lice mi je ocajno..blago receno kstastrofa ..odredila mi je terapiju dod 3 mj...zanima me dali da prestanem sa terapijom ili su ovo samo njuspojave koje se jave kroz prvi mj koristenja dok mi se tjelo nenavikne? do sada nidam koristila nikakve kontracepcijske pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to nije antiandrogeni preparat. Lice vam se neće popraviti od tih pilula.
Potrebne su Diane, yaz ili yasmin, belara itd.
Savjetujte se sa svojim ginekologom.

ivakk1

Poštovani,

pošto su mi se počeli pojavljivati simptomi alergije na pelud trebala bih početi sa terapijom pa me zanima
da li tablete poput Belodina ili Claritina te kapi za oči Maxidex utječu na djelotvornost Lindynetta 20 i smanjuju
li zaštitu? Ukoliko da, postoje li neke tablete za alergiju koje je sigurno piti s kontracepcijskim pilulama?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da smanjuju. Savjetujem dodatnu zaštitu tijekom uzimanja. Za tablete koje se mogu paralelno uzimati ne znam. Pitanje je za alergologa.

Leony123

Pozdrav, zavrsila s prvom kutijom tableta i sad mi pocinje sedmodnevna pauza. Jesam li i tih 7 dana zasticna od trudnoce?