Kontracepcija

Lindynette 20

aresia

Poštovani
Dobila sam lindynette 20...to su mi prve pilule koje pijem. Pocinjem ih piti iskljucivo radi zastite
Ginekolog mi je rekao da radi prekomjerne tezine moram uz njih koristiti i dodatnu tastitu..
Zanima me Vase misljene o tome? Dali je stvarno potrebna dodatna zastita ili ne?
Koliko su sigurne s obzirom na malu kolicinu hormona?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije potrebna dodatna zaštita.

natana94

Postovani, zbog problema s dlakavoscu ginekolog mi je prepisao lindynete 20. Nakon 7 tablete podrucje straznjice i nogu ispod straznjice kao da mi je naoteklo, kao da se voda nakupila i osjetljivo mi je uzasno i smeta me, osjecam se umorno u tom dijelu. Da li je to opasno i moram li prestati sa koristenjem tableta?
Takoder me zanima ako se odlucim na prestanak uzimanja pilula mogu ih samo odjedanput prestati uzimati i gotovo ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da možete nastaviti s uzimanjem pilula. No lindinete vrlo slabo djeluju na pojačanu dlakavost. Sugeriram druge pilule.

becaajo

Poštovani,
pijem Lindynette 20 već 7 meseci ali bih prestala.
Zanima me da li mogu nakon nekoliko meseci pauze opet nastaviti i da li se opet počinje na prvi dan menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete prestati. Ako se opet odlučite započeti ih uzimati krenite s prvim danom menstruacije.

minicamini

Postovani, pijem lindynette vec godinu ipo dana. Poslednji odnos je bio 3.novembra, a menstruaciju sam dobila kao i uvek treceg dana pauze 19.novembra, uvek su mi oskudne od kad pijem pilule i traju po 5,6 dana ,mene zanima da li je moguce da je menstruacija bila lazna i da sam trudna? Sledecu treba da dobijem za 8 dana, a grudi su mi vec porasle , pa sam se uplasila? Hvala.

minicamini

Samo da dodam jos da ih pijem svaki dan u 10h, +/- 1 sat, i ni jednu nisam zaboravila nikad ! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna naravno.

bingo10

Dobar dan...imala sam abortus jucer (9.12.2014.)..moj ginekolog prepisao mi je kontracepcije tablete Lindynette 20 zbog zastite i regulacije ciklusa,no nije tocno rekao kada bi mogla poceti s njihovom primjenom..zanima me kada ih mogu poceti koristiti (odnosno smijem li ih poceti piti za 5,6 dana) i jesam li onda nakon dva tjedna koristenja tih kontracepcijskih tableta Lindynette 20 zasticena od nezeljene trudnoce( da li su one dovoljne) ?
Hvala vam unaprijed na Vasem odgovoru,molim vas za hitnu pomoc !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete danas započeti. Samo ta zaštita je dovoljna.
Osobno bih vam rađe sugerirao da krenete s prvim danom iduće menstruacije.

josipago

postovani doktori,
pijem lindynette mjesec dana, tj. popila sam cijelu kutiju odnosno 21 tabletu, znam da moram napraviti 7 dana pauze do pocetka koristenja nove kutije, a u ovih 7 dana pauze trebala bih dobiti mentruaciju, sto ako je ne dobijem, da li moram svejedno napraviti pauzu i poceti piti 2. kutiju tableta nakon tih 7 dana, neovisno o tome da li imam menstruaciju ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete menstruaciju. No ako izostane postupak je također isti.

Latinovicz

Poštovani,

ima li pijenje uvin h čaja utjecaj na djelotvornost pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

Latinovicz

Hvala.
Pitala sam pošto imam infekciju koju sam liječila uvinim čajem i Canesten vaginaletama. Zadnju vaginaletu sam stavila u srijedu, a od danas ujutro (petak) imam krvavi iscjedak (narančasto-ružičaste boje).
Bojala sam se da bi to moglo biti implantacijsko krvarenje, usprkos tome što pijem kontracepcijske pilule.
Je li moguće da je do tog krvarenja došlo na način da su ostaci vaginaleta prilikom izlaženja u obliku praha oštetili sluznicu rodnice?

Hvala na odgovoru. Ispričavam se što pitanje vjerojatno nije pod pravom temom...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i to ili probojno krvarenje od pilula, ili od upale u rodnici prijemjese krvi ili smeđeg iscjetka.

ketty3

Poštovani, utječu li Ares želučanootporne tabelete za smanjivanje želućane kiseline odnosno gastritisa, na učinak Lindynetta 20? Da li se smiju međusobno uzimati? Ares uzimam ujutro natašte, Lindynette navečer prije spavanja.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

ketty3

Poštovani, nakon 5 popijenih Lindynetta osjećam natudost i probleme s pražnjenjem crijeva koje sam imala i prije 2 godine kad sam ih uzimala. Osim toga postajem užasno nervozna i živćana.
Da li bi bilo dobro da probam otići ginekologu da mi promjeni na neke druge? Pošto su te niskodozirane da li ima nekih koje bi mogla uzimati a da su možda laganije ili većina njih uzorokuje takve probleme?
Srdačan pozdrav