Kontracepcija

lindynette 20

želimznati1989

Poštovani pijem lindynette 20 već otprilike 2 godine. U zadnje vrijeme sam povećala kilažu ( oko 5 kg ) te me interesira ima li to utjecaj na učinkovitost tablete, da li bih trebala preći na tablete s više hormona npr lindynette 30? Inače dobro podnosim tablete, nemam problema i ciklus je redovit u dan. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema učinka na zaštitu. Ne trebate mijenjati pilule, jer nema potrebe prema opisanom.

maramara55

Postovani doktore, popila sam prvu kutiju lindynette 20 i dan nakon sto sam popila poslednju pililu javilo se peckanje pri mokrenju i cudan miris mokrace. Zanima me da li to moze da ima veze sa ovim pilulama?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nema veze s pilulama. Savjetujem da učinite urinokulturu. Vjerojatno se radi o upali mokraćnih puteva.

lucijana66

Tablete lindynette pijem vec godinama. Prvu sam trebala popit u nedjelju(ali sam zaboravila),danas je utorak ..kako da sada popijem i dal da uopce pijem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne trebate je uzeti, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Savjetujem dodatnu kontracepciju tijekom idućih 7 dana.

Plavaptica03

Dobar dan. Imam jedno pitanje. Pijem Lyndinette 20 pocela sam prije par dana 2.blister. Primjetila sam da mi pojacano izlaze akne na podrucju obraza i celjusti. Hoce li ta nuspojava nestati s vremenom il moram promijenit pilule jer nekad me bole akne i esteski nije lijepo. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, akne su moguća nuspojava tableta. Savjetujem da pokušate s drugima.