Kontracepcija

lindynette i vaginalete

mimika992

Postovani, htela bih da vas pitam da li vaginalete hypervag (na bazi kantariona) uticu na dejstvo pilula, tj da li ga umanjuju. Moj lekar mi je prepisala hypervag vaginalete nakon kolposkopije ( s tim da je znala da koristim i pilule za kontracepciju (lindynette)). Ali ja sam u uputstvu za pilule procitala da preparati na bazi kantariona umanjuju dejstvo pilula. Da li biste mi preporucili dodatnu zastitu nakon prestanka koriscenja vaginaleta i koliko dugo (u pakovanju ih ima sedam a ja sam prvu stavila juce (nakon sto sam popila trecu pilulu iz pakovanja)). Hvala unaperd na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da vam ne treba dodatna zaštita.

mojezdravlje

Poštovani, ginekologica mi je pripisala Gyno-Daktarin i Arilin rapid vaginalete, uzimam i Lindynette 30, zanima me dali je za vrijeme uzimanja ovih vaginaleta smanjena učinkovitost kontracepcije. Isto tako me zanima dali se nakon zadnje vaginalete smijemo opet pouzdati samo u kontracepciju? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete se uzdati u djelotvornost zaštite. Iste ne umanjuju djelotvornost.

mojezdravlje

Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

micika_p

Da li macmiror vaginalete uticu na lindynette 20 tj. da li je potrebna dodatna zastita nakon njih i koliko?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu. Ne treba dodatna zaštita.

theotherwoman

Postovani, koristim vaginalete betadine i pijem lyndinette 30 kao kontracepciju. Da li sam zasticena od trudnoce ili trebam dodatnu zastitu? Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste. Ne treba dodatna zaštita.