Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite dodatnu. Skratit ćete ciklus za jedan dan dakle popit ćete 20 pilula pa sedam dana pauze i novi blister. Neće biti problema.

Maja Lili

nisam bas razumela, kako dodatnu? ja sam napisala da nisam bila sigurna da li sam popila jednu pilulu , pa sam nakon 2 sata popila drugu ... samo sam htela da utvrdim da li se pomera ciklus dan unapred posto cu popiti 20 pa 7 dana , pa nastavak...

hvala na odgovoru, mozda se nisam dobro izjasnila

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi ne razumijete. Ako ste popili dodatnu ništa se neće dogoditi. AKo ih uzmete samo 20 skratit ćete ciklus za jedan dan.

Maja Lili

i jos jedno pitanje, izvinjavam se.... do kraja ovog blistera Logesta imam jos 6 tabletica , kasnije pijem jednu, a dobila sa Pentrexyl antibiotik, pocela danas s njim, na 6 sati, znaci popicu za 3-4 dana ako sam dobro izracunala...zanima me da li je potreban dodatna zastita , i koliko vremena, i da li sa novim blisterom,posle pauze takodje moram koristiti dodatnu zastitu? i koliko zapravo ukupno se mora koristiti dodatna zastita

hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

Maja Lili

hvala puno na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ive_k

Lijep pozdrav,

S obzirom da imam vjencanje uskoro i da bi dan prije njega dobila menstruaciju, nazvala sam ginekologa koji mi je propisao Logest i rekao da kada popijem jednu kutiju,bez pauze nastavim sa drugom da bi odgodila menstruaciju? Zanima me je li to stetno i postoji li sansa da ju svejedno dobijem?
Osim toga, blago receno je da sam se prestrasila citajuc upute o lijeku i krvnim ugruscima.. koliko je to stvarno cesto i trebam li se brinuti? Jesam li zasticena vec od prve tablete? Jer sam procitala po internetu raznih odgovora.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite tako kako vam je rekao vaš doktor.
Više detalja pročitajte na
http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

pahiljicabb

Poštovani, sinoć sam trebala uzeti prvu pilulu nove kutije Logesta, ali sam zaboravila, možete mi molim Vas reći šta da radim, prošlo je više od 12 sati, da li da uzmem svejedno ili da sačekam uveče i popijem normalno? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite čim prije i dalje prema shemi uzimanja do kraja.

Maja Lili

Postovani, imam nedouicu jednu pa cisto da se uverim da ispravno radim.... naime, desilo mi se sam iz jednog blistera zgubila pilulicu , naravno popila sam odmah drugu i pomerila ciklus jedan dan unapred...tako mi se desilo opet i sa sledecim , opet izgubim , naravno uredno pijem drugu , takodj pauza 7 dana i dan ranije novi blister...sad veceras opet mi ispadne negde u kolima , zurila sam i opet popijem novu.... znaci sledeci blister opet uzimam dan ranije.... mene zaima da li ova tri pomerena ciklusa mogu napraviti neki problem bilo kakve vrste i da li je zastita i dalje potpuna , bez obzira sto sam vec tri puta ispomerala ciklus za dan....i da li trebam nesto dodatno da uradim mozda ? ja se nadam da sam dobro ovo obrazlozila happy

hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se ništa dogoditi. Ne trebate brinuti.

anamarija345

Poštovani,
Može li ucinkovitost pilule biti smanjena ako je bika u torbi koja je bil izlozena toplom puhanju iz klime 40 minuta? Naime to mi je bila zadnja tableta u blisteru, a sad sam u pauzi. Moze li mi biti smanjena zastita?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

iva96iva

Postovani,
pila sam Logest nekoliko meseci i naglo se ugojila za kratko vreme. Napravila sam pauzu od 3 meseca i sad bih ponovo nastavila sa koriscenjem pilula, ali se brinem da ne dodje ponovo do naglog gojenja. Da li postoje dobre sanse da se to desi sa bilo kojim drugim tabletama, posto se vec desilo sa Logest-om, ili ne? Ako ne, mozete li mi preporuciti koje sada da koristim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte s nekim drugim pilulama u dogovoru sa svojim ginekologom.

n-zap

Poštovani,

molila bih Vas za pomoć!
U srijedu u 20:00 propustila sam uzeti prvu pilulu iz novog pakiranja te sam ju popila u četvrtak ujutro. U petak mi se ponovila situacija od srijede jer sam prespavala termin i zaboravljenu pilulu popila sam u subotu oko podneva. U subotu navečer također sam popila pilulu u uobičajeno vrijeme, 20:00. Danas, u nedjelju, imala sam nezaštićen odnos.
Molim Vas da mi kažete što mi je dalje činiti?! Koliko je kontracepcija smanjena?

Unaprijed Vam najljepša hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umanjena je dovoljno da razmislite o uzimanje pilule za dan poslije.

merida123

Pozdrav! Popila sam zadnju 21. tabletu, sat vremena poslje sam povratila i poslje nisam pila nista vise. Zamima me dali moram koristiti dodatnu zastitu sljedecih 7 dana? Hvala na odgovoru