Kontracepcija

logest

početnica

pocela sam piti logest pilule prije 3 dana, pa me zanima je li sigurnost od neželjene trudonće sigurna već od prvog dana, ili da pričekam neko vrijeme? hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

U prva tri dana ciklusa (pretpostavljam da ste Logest počeli uzimati od 1. dana ciklusa)- ne možete zanijeti i da ne uzimate kontracepcijske pilule.
Imajte odnose, nemojte čekati. Sigurni ste!

dea1990

Postovana doktorice,
imam 20 god. i htjela bi koristiti logest kontracepcijske pilule. Cula sam da se te pilule preporucaju samo mrsavim djevojkama jer da tada imaju vise ucinka, zanima me da li je to istina. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru. Lijepi pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Ne znam gdje ste to pročitali ili tko Vam je to rekao. OHC - Logest ako nemate problema s spolnim hormonima pa da morate piti jače OHC možete koristiti i VI a ne samo mršave djevojke.Tako da razgovarajte s svojim ginekologom i napravite potrebne pretrage prije nego počnete piti.