Kontracepcija

lyndinette 20

dina13

pozdrav,pocela sam piti lyndinette i sve je bilo ok,zadnja mi je bila u nedjelju i u četvrtak sam dobila mengu ali sa jakom glavoboljom i natečenošću u licu,zanima me da li je to normalna nuspojava i da li drugi blister moram početi piti u nedjelju ili ponedjeljak.hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Zbog natečenosti u licu nemojte nastaviti piti dalje i javita se svom ginekologu u ponedjeljak.

iris93

Poštovanje!
Pijem lyndinette 20 već 7 dana,počela sam prvog dana menstruacije i svaki dan pijem u isto vrijeme (pazim na to)! happy
Prije nisam koristila nikakvu hormonalnu kontracepciju.
ZANIMA ME JE LI TOKOM PAUZE OD 7 DANA TREBAM KORISTITI DODATNU ZAŠTITU ILI SAM SA SIGURNOŠĆU ZAŠTIĆENA??
Unaprijed HVALA!

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštićeni.

Lavy

Poštovana,

zadnje 3 godine pijem Yaz, a pošto je on sad znatno poskupio ginekolog mi je preporučio da se prebacim na Lyndinette. S Yaz-om nemam nikakvih problema, poboljšao mi je ten, ali jedino mislim da mi je smanjio libido. Zanima me može li biti kakvih značajnijih promjena kao što su ponovne akne, glavobolje, promjena težine ili čak da mi oporave libido? Trenutno sam u velikoj dilemi jer se radi samo o cijeni pilula, a bojim se nuspojava, ali ako mi mogu pomoći pri libidu bio bi to jedan plus.

Pozdrav!

Rian@

Postovana doktorice,
Lindynette 20 pijem neprestano od 7/2011. Ginekolog me sad prebacio na Lindynette 30. S obzirom da sam trenutno u sedmodnevnoj pauzi između pilula i sutra bih trebala zapoceti s novom kutijom zanima me mogu li umjesto 20 jednostavno nastaviti piti L30 u istom terminu i hocu li ostati zasticena?
Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Lovy pitanje libida je nažalost individulano.
Riana@ Možete i zaštićeni ste.

Poštovana, počela sam lyndinette 30 koristiti s prvim danom menstruacije po preporucci ginekologa ali nakon prve pilula danamenstruacija mi je skroz izostala, da li je to normalno ili da prekinem sa uzimajem? Znaci menstruacija mi je trajala nekih 6 sati..

Natalija Beljo, dr. med.

Nastavite piti dalje, vjerojatno će se koji dan pokazati smećkasto krvarenje što je ok.

mileva12345

Poštovana doktorice,

zanima me da li postoje kakvi ljekovi ili hrana koji mogu utjecati na smanjenje djelotvornisti ovih tableta? Ja trebutno uz pilue pijem inneov d-tox kapsule za problematičnu kožu, a znala sam popiti i brufen dok sam pila pilule pa me zanima utječe li to na smanjenje djelotvornosti pilula? također, zanima me isto to i za alkohol. imam još jedno pitanje a to je, ako sam prvu kutiju pilula pila oko 1 popodne, da li je primjerice u redu da s drugom kutijom započnem npr. u 6 popodne, ili moram nastaviti piti u 1 po starom? hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

To što ste pili ne djeluje, alkohol nije preporučen. Ako mjenjate vrijeme prvih 10 dana kondom.

claude

Poštovani, prije par dana sam obavila sve preglede koji su bili potrebni, i uglavnom dijagnosticirani su mi policistični jajnici. nikad nisam do sada koristila kontracepcijske pilule, a prepisane su mi lyndinette. e sad, zanima me nakon kolko dugo vremena uzimanja mogu prestat s korištenjem kondoma? i drugo pitanje, pušač sam, pa me zanima koliko cigarete utječu na učinkovitost pilula. pušim otprilike 7-8 cigareta na dan. Hvala unaprijed, pozdrav!

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštićeni ste od prvog dana i 5 cigareta je ok , a i to koliko Vi pušite nije strašno.

Poštovana, lyndinette30 počela sam piti u 3 sata u noći s prvim danom menstruacija i tako pila cijeli ciklus i sada imam pauzu, ako počinjem piti 4 sata ranije odnosno u 11 sati u novom cirklusu trebam li koristiti dodatnu zaštitu?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Lidach27

Dobar dan! Zanima me samo dali se lindynette piju sa casom vode il se cuclaju?
Trebala bi ih pocet pit, a moja kolegica koja pije Diane, mslm, ona kaze da ona svoje cucla?
Molim vas za odg...

Natalija Beljo, dr. med.

Ne cuclaju se , popiju se.

evana085

Lijep pozdrav,

nisam sigurna da li postavljam pitanje na pravu temu, ali evo..
naime pijem lyndinette 20 kao nastavak nakon duphastona, zbog endometrioze. Pregled ultrazvukom imam zakazan za 4 mjeseca, i moram doći s rezultatima ca 125, zanima me da li prije vađenja krvi za ca 125 trebam napraviti neku pauzu, odn. da li ove tablete utječu nekako na točnost rezultata?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne treba nikakva pauza .

larisa123

kolika je mogućnost da osoba koja pije pilule ima menstruaciju a trudna je? menstruacija jest malo slabijeg intenziteta nego inace. obiteljska rođakinja je ostala trudna pod pilulama i nakon 2 mjeseca vise nije dobila menstruaciju te je tako shvatila da je trudna, a svo to vrijeme je pila pilule jer nije znala.