Kontracepcija

menstruacija

mara27

imam 17 godina..imala sam 3 puta spolni odnos i nakon prvog puta kasnila mi je menstruacija 4 dana. koristili smo kondom svaki put. zašto mi kasni menstruacija?
hvala unaprijed!

Nataša Šemnički, dr. med.

mara27

Normalno je da dolazak menstruacije varira unutar nekoliko dana osobito u prvih nekoliko godina započinjanja menstrualnog ciklusa.

L.P.

Akica98

Postovani,
idem na put sredinom septembra.Trebala bi bas u tom periodu dobiti,da li postoji mogucnost da ubrzam dolazak menstruacije 2,3dana prirodnim putem? Posto ne bi bilo pozeljno da putujem u takvim uslovima.Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji, ali da odgodite njem dolazak postoji. Savjetujte se u svezi terapije sa svojim ginekologom.

barbara200

Imam 23 god, uredne menstruacije 29-34 dana, na pregledu zadnje bila prije 2 mj. Menstruscije sam uvijek imala 7-8 dana no ponekad se desi da 8,9,10 dan imam iscjedak boje kave skroz svjetli samo. Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normanlno.