Kontracepcija

menstruacija kasni

zbunjena1111

pila sam pilule 3 godine i prestala prije 4 mjeseca, i dobivala menstruaciju normalno, 27-28 dana mi je ciklus trajao.
zadnja menstruacija mi je bila krajem prvog mjeseca, ne znam tocan datum, mozda 25-26 i trajala 5 dana. trebala sama dobit prije 5-6 dana, a nisam. 28.2. sam spavala s deckom, i mogu s 95% sigurnosti rec da nije bilo nista kriticno, jer smo se pazili. ali meni kasni. sto da radim? kada smo spavali, meni su bili neplodni dani, a i tesko da je ista zavrsilo u meni... sto da radim? do sada mi je uvijek menstruacija bila redovna...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Napravite test na trudnoću.

zbunjena1111

napravila sam dva testa, u razmaku od 4 dana i oba su negativna. dakle, da iskljucim mogucnost trudnoce? p.s. da cekam jos malo, pa da onda zovem doktoricu? studiram, nisam u svom gradu, i ne mogu kod svoje doktorice. sto cu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Službeno treba proći 15 dana od odnosa da bi se mogao napraviti test, to je vama dakle za par dana. Međutim, vjerojatno niste trudni. Ako su vam menstruacije prije bile neredovite bit će opet. Ako nisu, ponovite test kad prođe tih par dana. Ako ste baš jako zabrinuti, ima i privatnih ginekologa.

inaem

da li je moguce da dođe do poremecaja ciklusa ,ako se recimo pocnu piti tablete,pa se prestanu, poslije nekoliko dana,zbog tegoba?poslije toga sam imala odnos samo jednom uz koristenje kondoma koji nije ostecen,a i nije doslo ni do ejakulacije unutar same vagine,i bili su ne plodni dani,ako se oni mogu uopste racunati poslije uzimanja tableta.. hvalahappy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Bolje pitanje bi vam bilo Da li je moguće da ne dođe do poremećaja ciklusa ako se par dana uzimaju pilule blunk?. I u takvom slučaju ja ne bih računala na plodne dane.

valea

Možda se moje pitanje uvelike ne razlikuje od prethotnih,ali ipak bih ga postavila.Pila sam tablete trinovum 4 mj,koje su mi prouzrokovale jake glavobolje u danima pauze.Uplašila sam se i naglo ih prestala piti tj.popila sam 2 tablete iz novog 5 pakiranja.Menstruacija mi nije još došla.Od tad sam imala dva spolna odnosa sa sigurnom zaštitom.Da li je izostanak zabrinjavajuć.Prestala sam ih piti prije 10-tak dana.U međuvremenu sam bila kod ginekologa koji me uputio na pretrage krvi.

Zahvaljujem se na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Niste ni trebali prokrvariti nakon samo 2 tablete. Menstruaciju ćete vjerojatno dobiti mjesec dana nakon zadnje.

zbunjena1111

napravila sam test 16 dan nakon odnosa, i on je bio negativan.
dakle, trudnoca iskljucena?
p.s. hocu li cekat da prode ovaj mjesec, da vidim hocu li dobit menstruaciju (prosli mjesec mi je bio stresan dosta,a znam da to utjece na menstruaciju, iako je meni uvijek redovna) ili da se odmah zabrinjavam i idem u doktora?!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako vas ništa ne boli i ne smeta, nema razloga za zabrinutost i možete čekati. Trudnoća je isključena ako ste test napravili na prvi jutarnji urin.

Kleopatra84

Poštovana doktorice, pila sam tri godine kontracepcijske tablete Yasmin. Prestala sam ih piti u 10 mjececu prošle godine. Prvi put mi je menstruacija došla nakon 34 dana a sljedećih mjeseci nakon 28-29, a posljednja menstruacija mi je bila 15. 2. Ovaj mjesec sam već trebala dobiti i kasni mi nekih 6 dana. U ovom periodu sam imala spolne odnose uvijek sa zaštitom (kondom) bez ikakvih problema. Napravila sam i test za trudnoću nakon tri dana što mi je menstruacija kasnila na prvi jutarnji urn i test je negativan. Zadnji spolni odnos sam imala dan- dva prije nego mi je menstruacija trebala doći.Trebam li ići na pregled kod ginekologa zbog kašnjenja ili da opet napravim test i nakon koliko dana? Ciklusi su mi i prije uzimanja tablete bili redoviti oko 30 dana. Koliko vremena treba proći da se menstruacija ustali nakon uzimanja tableta? Hvala Vam puno na odgovoru i Vašoj strpljivosti.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa već se trebala ustabiliti, prošlo je gotovo 6 mjeseci. Nema smisla da svaka tri dana radite testove, radije se naručite kod ginekologa da se vidi da li je sve u redu.

Kleopatra84

Hvala Vam na odgovoru.Odmah ću se sutra naručiti na pregled. Znam da mi Vi ne možete reći što bi moglo biti, ali osim trudnoće ne znam koji bi još razlog mogao biti jer sam bila na pregled u 10. mjesec i sve je bilo u redu(papa-test, ultrazvuk, bris vaginalnog iscjetka). Možete li mi reći barem prema Vašem mišljenju kolika je vjerovatnost trudnoće? Hvala i više Vas neću gnjaviti.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Teško je to reći, zato što ne znamo kad vam je bila ovulacija. Ako ste imali odnos na ovulaciju (a ovulacija npr. zakasnila, pa još nije prošlo 14 dana od odnosa), onda postoji, pogledajte link http://www.youngwomenshealth.org/summarychart.html

valea

u prošlom postu ste mi odgovorili sljedeće:
Niste ni trebali prokrvariti nakon samo 2 tablete. Menstruaciju ćete vjerojatno dobiti mjesec dana nakon zadnje.

e sad me zanima da li mislite nakon zadnje menstruacije ili zadnje tablete.
hvala Vam na pojašnjenju.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Menstruacije, iako se može malo poremetiti zbog te dvije tablete, tako da to nikako ne možete sa sigurnošću očekivati.

butterfly-83

Poštovana doktorice! Imam neredovite mjesečnice, ciklus traje od 32 do 36 dana (u rijetko i do 38) s tim da mi je zadnji ciklus trajao 30 dana (najkraće do sad). Zadnja mjesečnica mi je počela 20.02.i nakon toga sam imala spolne odnose (po prvi put u životu). Odnose sam imala 9-og,14-og i 16-og dana ciklusa. Mislim da sam 18.dana imala ovulaciju - prozirno bijelkasto-rozi iscjedak. Prilikom sva tri odnosa koristili smo kondome (koji nisu pukli) i prekinuti snošaj. Danas mi je 35 dan mjesečnice i nisam je još dobila niti uopće imam jači iscjedak koji predhodi mjesečnici, tek ponekad osjetim tupu bol u jajnicima. Od tog dana ovulacije (ako je bila) sam po strašnim stresom zbog mogućnosti trudnoće, čak sam lagano počela i umišljati simptome a kako vrijeme odmiče sve me više panika hvata. Inače sam paranoičan tip. Mogućnost trudnoće vjerovatno postoji,zar ne?? Kada bi bilo poželjno da uradim test?
Unaprijed hvala!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Test možete napraviti sutra ujutro. Nije jako vjerojatno, ali nije ni nemoguće da ostanete trudni. Ako niste, neka vam ovo bude škola, počnite koristiti pilule.

butterfly-83

Zbog nestrpljivosti test sam uradila jučer popodne i bio je negativan, uzela onaj najskuplji i kao najsigurniji (99%). 17 dana je prošlo od ovulacije valjda bi trebalo pokazati nešto ukoliko postoji! Idući tjedan ću ponoviti test ukoliko ne dobijem mjesečnicu. Vjerovatno kasni i zbog prevelikog stresa.
Još jednom hvala Vam na savjetu!

nervous

Bok svima, evo i mene s velikom mukom, molim Vas za savjete... Evo mog problema, pila sam yasmine 4 godine, prestala sam piti 08.03.2010., nakon toga menstruacija mi je došla 05.04., pa nakon toga 07.05., a 01. ili 02.06. nam je puknuo kondom i sad je to veliki problem, menstruacije nema omg Jučer ujutro sam napravila test i negativan je bio, ali sam ipak zabrinuta i jakooo nervozna, šta da radim? da još pričekam koji dan pa da ponovim test? Pomozite!!!