Kontracepcija

Menstruacija kasni, ili lazna uzbuna

nBg93

Ako moze mala pomoc. Imam redovnu menstruaciju, svakog 19. u mesecu. Ovaj mesec mi kasni 6 dana, imala sam odnos sa deckom 01.,i nekoliko dana pre 01.u mesecu.. Imali smo i zasticen i ne zasticen odnos(koristila sam tabletu za dan posle u roku od 12h). Ovih dana mi je stomak naduven,imam osetljive dojke i osecam kao da cu svakog trnutka da dobijem ali nista. Da li je potrebno da uradim test za trudnocu ili je to i neki hormonski poremecaj (s obzirom da sam imala odnos kada sam trebala da dobijem)ako to uopste ima neke veze..???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću.

zU-ZU

Poštovani
postavila sam već ovo pitanje,ali ne mogu ga nigdje naći....
zadnja menstruacija završila mi je 4.7 (prije 11 dana)...13.4.( 9 dana nakon završetka menstrucacije) osjetila sam laganu bol u trbuhu i imala što vidjet...opet sam prokrvarila(dosta)..i to je bilo to. Nakon toga više ni kapi.
Što bi to moglo biti?!
Inače ginekolog mi je prosle godine rekao da imam mikrocistične jajnike..ne znam jel bi to mogao biti uzrok ili nešto drugo pa molim pomoć.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je disfunkcijsko krvarenje od pcosa. ili probojno periovulacijsko. Ništa zabrinjavajuće ako se dalje ne ponavlja.