Kontracepcija

menstruacija nakon kiretaže

Poštovani,

Prije točno 5 tjedana 25.03. napravila sam kiretažu u 5. tjednu trudnoće. Imam već dvoje djece i iako mi je bilo teško odlučiti, troje bi bilo previše za ovaj period života. No do danas još nisam dobila menstruaciju i sad me već polako hvata panika. Muž i ja imali smo od kiretaže samo jedan odnos i to 22. dan, prekinut odnos bez drugačije kontracepcije. Molim Vas da mi odgovorite kada treba nastupiti menstruacija i da li je moguće da sam ponovo trudna? Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa, obzirom je odnos bio prekinut ne bi trebali biti trudni. Ako su vam menstruacije i prije bile neredovite ovo nije čudno. Ipak, prva menstruacija nakon kiretaže obično nastupa oko mjesec dana poslije, pa ako su vam menstruacije bile redovite napravite test na trudnoću.

POŠTOVANA DR,
Napravila test prije dva dana i bio je negativan, dapače dva testa. Inače su mi menstruacije bile uredne, a danas je već 36. dan od kiretaže, pa.....
Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

U tom slučaju naručite se kod ginekologa. Ako dobijete menstruaciju dok čekate termin, odlično, a ako ne doktor će vam na ultrazvuku moći reći gdje je problem - da li je zbog stresa izostala ovulacija ovaj mjesec ili nešto slično.

Znači po Vama ne mislite da je ponovo trudnoća?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako ste dobro napravili test, i ako je prošlo barem 14 dana od odnosa kad ste ga napravili, on je pouzdan i nije trudnoća.

ancezi

45 dana nakon kiretaze jos nisam dobila menstruaciju...Odnose sam imala 30 dana nakon kiretaze, bez zastite, uz dozvolu doktora...Postoji li mogucnost trudnoce ili neke infekcije koja moze uzrokovati izostanak ciklusa???

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Postoji mogućnost trudnoće, pa napravite test. Infekcija nije, jer nemate simptome infekcije. Ako je test negativan javite se ginekologu.

dupin79

Imala sam kiretažu 31.12.2009.,nakon toga sam imala krvarenja mjesec dana,i otišla sam na pregled ginekologu koji me pregledao ultrazvukom i rekao da je sve u redu i da čekam menstruaciju. Menstruacija je stigla 16.02. i trajala 4 dana. Nakon 8 dana od prestanka menstruacije opet sam počela krvariti,prva dva tri dana laganije i sad pomalo sve više.Zanima me da li je to sve normalno dok organizam dođe u normalu ili bolje da provjerim ponovno kod ginekologa?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako sam dobro izračunala Vi ste ponovo počeli krvariti 28.veljače i dok pišete pitanje još uvijek krvarite.S obzirom da ste napravili UZV i nije ništa nadeno pretpostavljam da Vam se ciklus vraća na ciklus prije kiretaže.Ono šta mi nedostaje u pitanju su Vaše godine i da li ste dobili PHD nalaz kiretaže.

dupin79

Poštovana!
Hvala Vam puno na odgovoru! Inače imam 31.godinu i nalaz nakon kiretaže je bio uredan. Ciklusi su mi prije kiretaže bili redoviti,svaki 30-ti dan.
U međuvremenu mi je ponovno krvarenje stalo ( trajalo je od 28.02-07.03.). Malo me bilo zabrinulo to krvarenje nakon menstruacije,ali pošto je prestalo nadam se da je sve u redu. Primjetila sam samo da imam stalno iscjedak i povremeno osjetim tupu bol na lijevoj strani, pretpostavljam da osjetim jajnik( nikad nisam imala nikakvih problema niti sam imala bolne menstruacije).

Zara22

Pozdrav, kiretažu sam imala 18.02 vakumon,(18.01 zacece, 2.01 menzes) i zaista sam minimalno krvarila do 1.03, ma ne moze se ni nazvat krvarenjem, i osjecala sam se super koliko mogu nakon toga, odnos sam imala 2.03 sa kondomon(taj dan ranije sam bila u ginekologa na pregledu i sve je bilo ok),.. vec 2 dana imam jaku mucninu kao i kad sam je imala samo 10 dana nakon zaceca kod spomenute kiretaze.. Kakva je vjerojatnost da sam zatrudnila 11 dan nakon kiretaze? I zastitili smo se, a opet ovoliku mocninu sam samo imala tada... Unaprijed Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste bili zaštićeni nema razloga da mučnina ima veze s trudnoćom već možda je riječ o nekoj virozi.

tanja77

Poštovana!
13.05 sam imala spontani i kiretazu!Kad sam bila narucena za pregled(ultrazvuk) sve je bilo u redu poslje kiretaze!Sad me zanima samo menstruacija,dobila sam 20.06 i jako mi je obilna!jedva stojim na nogama koliko sam slaba i na poslu mi je tesko zbog toga!mozete mi reci dali je to normalno jer sam od jucer potrosila 2 paketa ulozaka i imam jake bolove! inace su mi menstruacije bolne i obilnije ali ne ovako!Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Kod nekih osoba poslije takvog zahvata mjesečnica bude obilna ali se unutar 3-4 dana smiri ako kod Vas to potraje javite se ginekologu.

LiliLove

Radila sam kiretazu 22 septebra i jos uvijek nisam dobila prvu menstruaciju.
Nakon kiretaze 7 dan sam imala odnose sa muzem,nismo koristili nikakvu zastitu ali me on cuvao,Dali je mougce da sam ostala trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Nije bilo baš pametno što ste imali nezaštićene odnose. Nakon kiretaže unutar cca 30 dana bi trebala nastupiti mjesečnica.

Enica1

Postovani, imala sam spontani pobacaj i kiretazu 14.10. i jos nisam dobila menstruaciju.
29.11. sam bila kod ginekologa na ultrazvucnom pregledu i rekao mi je da je sve u redu fizicki i da bi trebalo da dobijem menstruaciju u narednih 7 dana, medjutim jos se nista ne desava. Receno mi je da sam ocigledno prezivjela jak stres i da zbog toga kasni, ali nisam dobila uput da radim nikakve testove, niti bilo kakvu terapiju.
Molim za savjet!

Natalija Beljo, dr. med.

Obično unutar mjesec dana od zahvata se dobije mjesečnica. Ne znam da li je radio UZV.?

Enica1

Jeste i rekao je da je sve u redu i da nema nikakvih fizickih problema, da je vjerovatno od stresa skocio prolaktin. Nisam dobila nikakav uput za nalaze niti terapiju. Jedina preporuka je "da se opustim" i da se javim kad dobijem menstruaciju.