Kontracepcija

menstruacija nakon kiretaže

alija

prije 3 sedmice sam napravila kiretazu u 8 sedmici trudnoce...nisam isla na obaveznu kontrolu...kada bi trebala da dobijem menstruaciju poslije toga? i da li je moguce poslije kiretaze biti i dalje u drugom stanju,i ako jeste kakvi su simptomi...?Unaprijed hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

alija ,

menstruacija nakon kireteža obično slijedi za 4-6tj.
U tom periodu ponovno možete zatrudnjeti i imati sve moguće simptome trudnoće.

L.p.

alija

hvala puno na odgovoru,ali ja nisam dobro definisla pitanje..Da li je moguce biti u drugom stanju poslije uradjene kiretaze,a da pri tome nisam imala odnose...postoji li ta komplikacija kiretaze?Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

alija ,

mogućnost je iznimno rijetka.
Potrebno je učiniti UZV pregled.

l.p.

marijanche2

Postovani...

Meni je rađena kiretaža 24.09.2012. i poslije toga krvarila sam 10 dana,s tim da sam pila ergometrin 7 dana,i Ciprobay isto 7 dana....E sad je proslo mjesec i vise dana, a ja jos nisam dobila,jel moguce da od tableta ne dobivam,mada me boli stomak i imam sve simptome za dobiti ali nikako da krene...I poslije kiretaze imala sam spolne odnose bez kontracepcije,ali smo se cuvali...Koliko je moguce ako sam ostala trudna,da bude sve uredu sa tom trudnocom....Dobila sam Phd nalaz,ali ga jos nisam nosila svom doktoru,jer idem privatno,pa su mi rekli kad prođe prvi menzes da dođem radit papa test i da ponesem nalaz...

Nataša Šemnički, dr. med.

marijanche2 ,

trudnoća je moguća a ostale odgovore će vam dati vaš ginekolog kad odnesete nalazi i učinite pregled.

l.p.

marijanche2

Bas sam jutros radila test za trudnocu i bio je negativan...koliko su oni pouzdani,jel moguce da nije dobro pokazao?I nemam nikakvih znakova za trudnocu?Htjela sam samo da mi odgovorite,ako budem trudna,da li je moguce da bude sve u redu,ili opet moze biti komplikacija,posto nije proslo dovoljno vremena?Molim vas,,,hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

marijanche2 ,

odgovor vam nemogu dati bez pregleda i odgovarajućih pretraga.

l.p.

karolinka :)

Poštovana!
Jučer mi je napravljena kiretaža,7 tjedan trudnoće...zanima me da li mogu koristiti neku vrstu kontracepcije prije nego dobijem menstruaciju,za koji su rekli da će doći za mjesec,mjesec i pol,a da nije kondom,znači ili pilula ili spirala ili nešto? I koliko vremena je preporučena apstinencija? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Nataša Šemnički, dr. med.

karolinka happy ,

možete krenuti danas s Qlaira ili Belara tabletama i biti ćete zaštićeni.
Apstinirajte 10 dana.

l.p.

ivana8000

imala sam kiretažu 21.12. u 10 tjednu trudnoće..krvarila sam tjedan dana i odmah nakon toga imala sam nezaštićene spolne odnose skoro svaki dan..menstruaciju još nisam dobila,pa me zanima da li mogu ostati trudna makar nisam dobila prvu menstruaciju nakon kiretaže?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da možete ostati trudna. Napravite test na trudnoću.

tamarakata

Postovani, imala spontani i kiretazu prije 9.mj.i stalno imam bolne menstruacije i jako obilne.papa test uredan, imala e,coli,cistitis,sad su brisevi uredni, radila nalaze prije mjesec dana.dobila prosli ciklus terapiju duphostanom,nisam ostala trudna, dobila sam menstruaciju koha je obilna i bolna,s zgrusanom krvi,a bolove u ledjima da ne spominjem.zanima me da li je normalan spotting 2-3 dana prije menstruacije.uvijek to imam prije nego dobijem. I dali trebami ovaj ciklus na 11 dan piti duphostan..(zelim ostat trudna) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, spoting je u redu. Duphaston uzimajte od 16. do 25. dana ciklusa.
Ako se radi o obilnim menstruacijama, ugrušcima važno je isključiti polipe, miome, endometriozu kao mogućih uzrocima.

Lucijaaa

Postovani,
kiretazu sam imala 28.2., krvarila sam 10-ak dana, novocef i ergometrin sam pila 7 dana, ginekologinja mi je rekla da menstruaciju mogu ocekivati za mjesec dana. Zanima me slijedece, na kontroli koja je bila 14 dana poslije kiretaze dobila sam injekciju ergometrina, menstruacije su mi inace bile redovite (29-30 dana), postoji li mogucnost da nije dosla na vrijeme zbog injekcije ergometrina?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne nije moguće. Dobit ćete je uskoro. Ne brinite.

Lucijaaa

Hvala na brzom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

leptirica80

Poštovani, posljednji odnos sa dečkom imala sam 1.05.2013. (bez zaštite, ali uz prekid). Menstruaciju sam dobila 7.05.2013.. Ciklus mi traje oko 26 dana. Ovaj mjesec menstruaciju još nisam dobila. Da li postoji mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ovaj mjesec niste imali rizičan odnos, dakako da šansa za trudnoćom ne postoji.