Kontracepcija

menstruacija nakon kiretaže

maja1309

Poštovani,

14.5 rađena mi je kiretraža u 10+6tj trudnoće.
Dijagnoza: Missed ab. hbd 10+6 (UZV 8)
V.A.et curettage
PHD

PHD nalaz
PHD nalaz:

Klinička dijagnoza: missed ab hbd 9 (UZV 8tj.)
Materijal: sadržaj materišta

Patološki anatomski nalaz:

Materijal je obilan kiretman koji se sastoji od fragmenata decidue, te najvećim dijelom umjereno do tek mjestimice blago vezivno izmjenjenih korionskih resica.

DG: RESIDUA PLACENTAE

14.6 bila sam na pregledu UZV i doktor je rekao da ću dobiti menstruaciju kroz nekih 10 dana. Nakon 3 dana od toga ja sam dobila krvarenje koje je bilo manje obilno i trajalo samo dva dana. Izgledalo je kao menstruacija, samo što nije trajala 4 dana ko što mi je prije bio slučaj. Dali je to bila menstruacija ili ipak ne.
Inače upućena sam da nakon druge menstruacje uradim TORCH nalaz i cervikalne briseve.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se radi o menstruaciji. Napravite preporučene pretrage.

Mary1984

Postovanje ja sam imala kiratazu 29.09.2014 koja je uradjena zbog moji zdravstveni problema naglog povisenog pritiska posle toga dobila sam tablete i kapi koje sam koristila inace prije toga menstruacija mi je bila redovna svaki 28 dana odnos posle kirataze nisam imala pa me zanima zasto jos nisam dobila i dali to ima veze posle toga sam imala upalu sinusa i pila sam dve vrste antibijotika?Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je da nakon kiretaže malo kasni jer treba vremena da se obnovi sva sluznica.

Oracle

Postovani,

Radjena mi je kiretaza pre tacno 6 dana, normalno mi je krvarilo nakon toga i posle 2 dana prestalo. Medjutim danas mi je opet pocelo krvarenje,imam osecaj kao da je menstruacija ali je malo narandzaste boje. Na kontrolu idem za par dana ali me je zanimalo dal je moguce da sam vec dobila iako sam pocela da pijem Belari kontracepcijske tablete? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o menstruaciji. Nastavite dalje s uzimanjem Belare.

ZoranaNN

Da li mesec dana posle abortusa sme da se kupa u moru?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko dana nakon pobačaja?

ZoranaNN

Imala sam abortus 22.juna.. ocekivala sam menstruaciju oko 22.jula, ali nisam dobila i jos uvek kasni.. posle abortusa sam imala jedan nezasticen odnos u kojem partner nije ni svrsio odnos je trajao 2 minuta, 20 dana posle odnosa sam uradila test na trudnocu za svaki slucaj i bio je negativan.. zanime me koji jos razlog moze da bude da mi ovoliko kasni posle abortusa ? A i nemam nikakve simptome kao da cu uskoro da dobijem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koji je uzrok.O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.
Često se nakon zahvata oduži da nastupi menstruacija.

ZoranaNN

Postavani, vec sam pisala kada sam cekala prvu menstruaciji nakon kiretaze i sada sam dobila 52.dan nakon zahvata. Imam bolove u stomaku i grudi su mi malo osetljive i obimna je kao i obicno, medjutim boja je crvena kao da je u pitanju sveze krvarenje i nije gusto kao obicno. Da li je moguce da je u pitanju neko krvarenje, a ne menstruacija? I da je obicno ta prva menstruacija malp drugacija? I da li mislite da treba da idem odmah kod ginekologa ili da sacekam da prodje ? Hvala na brzim odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte da stane pa onda na pregled. Isti pregled nakon kiretaže radi se 7 dana po istoj, na koji vi niste otišli ili vas nitko nije uputio.

ZoranaNN

Ja sam bila 10 dana nakon zahvata na kontroli i doktorka je rekla da ce sve biti dobro i da cekam menstruaciju. Medjutim mene je malo zabrinuo njen izgled, pa zato pitam jel moguce da je neko krvarenje.. hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstruaciji. Ne trebate brinuti.

tamarakata

L.p. prije 2 dana sam imala missed ab u 8tj. Kiretirali su me i ju er sam otpustena doma. Krvarenje je minimalno, crvene boje,no bolovi su jaki probadajuci,u donjem diijelu,na mahove me cijeli abdomen boli i grci.nisam jucer mirovala nakon sto sam dosla kuci,al svejedno mislim da su bolovi prejaki. Nemam nikakve ugruske,krvarenje je cisto, crveno,ne preobilno.. Sto se tice mjehura,dok moram piskit,treba mi 5-10 sekundi da krrnem mokrit sto mi je cudno jer s tim nisam imala probleme. Recite mi jel to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
normalno je da vas boli nakon kiretaže. Pretpostavljam da ste dobili i lijekove koji potiču grčenje maternice što dodatno potiče osjećaj boli.