Home / Forum / Bolesti i stanja / Kontracepcija / Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

Kontracepcija

U forumima odgovaraju na Vaša pitanja isključivo stručnjaci iz određenih područja medicine, stomatologije i psihologije.

Broj tema: 3190

Broj poruka: 33091

Šakoronja Dejan, dr. med.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ginekološka ordinacija Šakoronja
Kralja Tomislava 29
Jastrebarsko

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

zkbzkbzkb

06.03.2010. 23:40

Poštovanje!
Imam problem.
Naime, 28.1.2010. mi je zavrsila menstruacija te sam isti dan imala sam odnos s dečkom kad je svršija u meni.
29.1. popila Cilest tablete (3 odmah i 3 za 12h). Za par dana sam opet dobila menstruaciju, tocnije 4. veljače. Sad mi menstruacija kasni 3 dana.
Moje pitanje: Da li postoji mogućnost da sam trudna, da li kasne radi pilula i sto sam 2 puta u mjesecu imala menstruaciju?
Hvala vam!

Natalija Beljo, dr. med.

08.03.2010. 12:10

Točno kasni radi tableta (ako ste koristili zaštitu u prošlom ciklusu).

mspiderm

12.03.2010. 18:25

Moje pitanje je sledece.Menstruaciju sam imala 18.2. Odnos sa momkom je bio 1.3. gdje je on dijelom svrsio u mene.Sutra dan sam popila diane 35, 3 pa kroz 12 sati 3 kako ste napisali.Mjesecnicu sam dobila 10.3. ali sa jako malo krvarenja,to je uglavnom smedji iscjedak prvi dan i ova dva dana krvarim ali jako malo,s obzirom da imam jako obilne menstruacije koje traju po 6 dana.Bolove sam imala jake kao i obicno,samo sto nema jakog krvarenja.Ciklus mi je inace redovan,28 dana.Da li je to zbog uticaja tableta koje sam inace popila prvi put i nisam imala ni mucninu ni nista.Da li sledeci menzes racunam po ovome i dali ce bit normalniji,jer mislim da trudnoce nema.Unaprijed zahvalna.

Natalija Beljo, dr. med.

15.03.2010. 16:20

nakon sta popijete tablete za dan poslije krvarenje ne treba biti obilno i ne trebate obavezno osječati mučninu. Sljedeču mjesečnici računate od 10.03.2010.

mspiderm

17.03.2010. 18:55

Evo ovako...Prethodna mjesecnica je trajala 6 dana,po obimu manja nego inace,ali kao sto ste rekli,od uticaja hormona.Medjutim,dva dana kasnije,danas,pojavio mi se smedji iscjedak pomijesan sa krvi i blagi bol u grudima i stomaku kakav obicno imam u periodu ovulacije,s tim da je sve to pocelo ranije nego inace,8 dan ciklusa.Da li je to moguce zbog tableta,da je sve ubrzala.Ovakav iscjedak sam imala u vrijeme kada sam ih poipila u proslom ciklusu,ali je nakon druge 3 tablete on prestao.Negdje sam na forumu procitala da se sledeci pravi menzes moze ocekivati 14 dana posle prvog krvarenja.Mada ja mislim da je ono 10.3. bio pravi,jer bez obzira na manje krvarenje,bolovi su bili veoma jaki,2 dana kao i uvijek...cak sam morala i tabletu popit drugi dan...Pa se sve to razvuklo 6 dana.

Crvavo krvena

18.03.2010. 10:45

Popila sam 4 cilesta kao pilule za dan poslije, s razmakom od 12 sati. 3 dana nakon pojavilo se vrlo oskudno krvarenje. pošto bih trebala krenuti s kontracepcijom pilulama, da li da čekam pravu menstruaciju, ili se ovo krvarenje može računati kao menstruacija, pa da krenem odmah piti pilule? također, ako krenem sa pilulama s 2 dana nakon prvog dana krvarenja, je li kontracepcija djelotvorna? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

18.03.2010. 13:50

Kako ste ovu mjesečnicu isprovocirali, OHC počnite piti od idućeg ciklusa zbog hormona.

hnina25

15.04.2010. 18:01

Poštovanje...

18.12.2009. počela sam piti kontracep.pilule. prvih mjesec dana je bilo ok. s drugom kutijom sam počela 15.01.2010., ali sam zbog crijevne viroze morala prekinuti piti tablete jer mi je bilo loše. tablete sam prestala piti 28.01. i 29. sam dobila menstruaciju. sada mene zanima dali su tablete djelovale onih dana kada sam imala virozu, jer su moje neke prijateljice rekle da se zbog proljeva nisu dobro apsorbirale, tj. zanima me dali je moguće da sam ostala trudna... inace zadnji splni odnos imala sam 18.01., u veljači i u ožujku dobila sam normalno menstruaciju, bila je malo slabija nego inače. al moje frendice i dalje tvrde onu svoju teoriju........
DA LI JE STVARNO MOGUĆE??????????

Natalija Beljo, dr. med.

19.04.2010. 21:10

Frendice su dobro rekle da je onda smanjena zastita i preporuča se dodatna, ali Vi ste imali mjesečnicu i u veljači i u ožujku na vrijeme nije bilo kasnjenja u odnosu veljača - ožujak pa nama panike.

deYvid

22.04.2010. 09:36

Lijepi pozdrav, cura mi je popila Cilest – 3 + 3 tablete (puknuo, nisam/nismo skuzili) i sad vi kazete u temi "Pilula za dan poslije - najčešća pitanja" da "Nakon hitne kontracepcije neizvjesno je kad će doći slijedeća menstruacija, ali svakako negdje u uobičajeno doba (plus minus par dana)" ... ako bi trebala doci u njezino uobicajeno doba (koje i cekamo) zasto onda neke cure dobiju puno prije kao sto je u ovoj temi npr. prvi post? jer ovulacija joj je bila 10.04., tad je i popila pilule (3+3) i sad je skoro proslo 2 tjedna i nije dobila menstruaciju, a menstruaciju je proslu imala 26.03. ... znaci cekamo jos i za sad je sve jos u redu ili? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

23.04.2010. 16:15

Nisu svi jednaki i ne reagiraju svi isto na hormone , a vi još morate pričekati i nemojte paničariti ako ne dode na 26 .03. jer je za očekivati da kasni.

deYvid

27.04.2010. 12:25

hvala lijepo. evo jucer na 26.4. dobila je nesto kao menstruaciju (neko krvarenje, tamnija krv), kauem "kao" jer ona kaze da nije ni osjetila i da nema takav osjecaj kada inace dobiva.

Natalija Beljo, dr. med.

27.04.2010. 15:05

To "smečasto" je početak tako da bi danas , sutra mogla prokrvariti ali to ne treba biti obilno.

sneki87

13.05.2010. 16:20

pilulu za dan poslje sam popila prije 6 dana.8.5.,a menstruaciju bi trebala dobiti danas.da li ce mi zbog tablete puno kasniti.

Natalija Beljo, dr. med.

17.05.2010. 20:10

Obično nakon day after pilile mjesečnica kasni ili dode ranije ne poklapa se s danom zadnje mjesečnice. Tako da i kod Vas je vjerojatno da će kasniti

adri0603

25.05.2010. 17:05

Poštovana,

Posljednju menstruaciju imala sam 09.05.
Prilikom spolnog odnosa, meni i dečku je pukao kondom nakon čega sam po naputku ginekologice 18. 05. popila hitnu kontracepciju (stediril, 2 tablete svakih 12 h, ukupno 8 tableta).
Danas sam prokrvarila (iako mi je menstruacija trebala doći tek za 10 dana). Ginekologica mi je radila ujutro, više se nitko ne javlja, a poprilično sam se sad uspaničarila, pa bih Vas zamolila ako bi ste mi mogli reći da li je to krvarenje normalna posljedica uzimanja tih pilula (tj.. da li je to uranjena menstruacija) ili je došlo do nekih komplikacija? Jer, doktorica mi je rekla da će ova mjesečnica vjerovatno kasniti pa mi sad ništa nije jasno.

Zbilja bih vam bila zahvalna na odgovoru...

Adrijana

Natalija Beljo, dr. med.

27.05.2010. 14:50

Ne mora uvjek kasniti može doći ranije pošto je izazvana .

_manga_

30.05.2010. 21:25

postovanje....
nakon sedmicu od koristenja ove pilule za dan poslije (vikela) dobila sam mens.ali ne izgleda kao obicna menustracija vise je to neko krvarenje sa smedijm iscjedkom i ne
boli me stomak kao kada dobijem,traje vec 4 dana dali je to ok ? jjeli od pilule? a tek bi trebala dobiti 07 06.
hvala!!!

Natalija Beljo, dr. med.

31.05.2010. 13:00

Da

_manga_

07.06.2010. 21:50

postovanje

pitala sam vas vec jednom kada sam dobila kao neko krvarenje sa smedim iscjedkom koje je trajalo 6 dana, nakon 7 dana od koristenja tablete i opet sam to isto dobila nakon 5 dana da li je to opet isto ili nesto drugo molim vas treba mi vas odgovor posto ne mogu otici ginekologu. sad a ovo me brine pravo sad...
hvala unapred