Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

mami11

Hvala Vam, na odgovoru. Zanima me jos, da li je uredu to što nisam imala nikakvih simptoma nakon upotrebe Ellaone tablete, u vidu krvarenja? Da li to krvarenje koje se javi pri upotrebi ove tablete mora dogoditi da bi tableta djelovala ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nužno.

edna21

Postovani doktore,
Vec sam Vam pisala pa Vas molim za pomoc ili utjehu. U sestom mjesecu sam imala prvi odnos, nezadticen, popila sam pilulu za dan poslije i prokrvarila te dobila menstruaciju. U sedmom mjesecu sam opet imala odnos, zasticen, dva dana nakon me poceo boliti stomak, ledja i grudi i to je trajalo svih 12 dana do menstruacije. Sada, tri dana nakon menstruacije sam imala odnos i opet dva dana nakon osjecam jaku bol u donjem dijelu trbuha, ledjima i osjetljive grudi. Jutros sam isla ginekologu, radila mi je ultrazvuk i ustanovila uvecan i policistican lijevi jajnik te rekla TREBAS DOBITI nakon cega sam ja rekla da mi je proslo tek prije 5 dana. Propisala mi je neke antibiotike, kaze da imam vaginalnu upalu, jer vec godinama imam mnogo hijelog pranja koje je i zelenkasto. Nalaze cu da vadim ujutro. Ova bol je sve jaca, javlja se evo treci put nakon odnosa i zabrinjava me. Doktorica mi nije dala nikakvo objasnjenje, da li vi imate bar neke pretpostavke? Oprostite na opsirnom tekstu. Unaprijed zahvalna na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Što niste pitala svoju doktoricu?
Možda upala jajnika prema opisanom!

truth908

Postovani,

nezasticeni spolni odnos (prekinuti snosaj) sam imala 20 juna. Po racunici, plodni dani. Prvi dan ciklusa 10.juni. Ocekivana menstuacija 5-6.juni.
8h nakon istog sam popila ellaOne.

Izazvano krvarenje istom nisam imala.
Ocekivala sam dolazak menstruacije 5.juna.
S obzirom da se taj dan nije pojavila, usljed panike, odmah ujutru sam uradila kucni test na trudnocu - negativan.
Popodne isti dan 6. juni, primjecujem odredjenu skurvicu, na trenutke smeckaste boje, ponekad crven, ponekad neka bordo tamna nijansa. Jako neobilno i kratko trajanje. Traje i danas, evo treci dan. Ali mnogo vise primjetno tek samim brisanjem posliej nuzde nego li na ulosku.
Prije istog bili su prisutni svi pms simptomi.
Uspjela sam i danas uhvatiti cist mlaz urina, pa ponoviti kucni test - rezultat negativan, ali u pitanju je popodnevni urin.

Zanima me je li moguce da je doslo do poklapanja izazvanog krvarenja hitnom kontracepcijom i ocekivane menstruacije?
Koliko je moguce na osnovu ovoga govoriti o sansama za trudnocu? Kada da opet radim kucni test na trudnocu da bih bila sigurna u rezultat istog?
Je li moguce ista od ovih nedomucia rijesiti ovim putem ili tek odlaskom ginekologu?

S postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

lalaa177

Pozdrav.
Prošli sam mjesec menstruaciju dobila 10.6., trajala je 5 dana. Inače imam redovit ciklus, traje 30-31 dan. 26.6. imala sam odnos s dečkom, nakon odnosa je njemu skliznuo kondom te smo ga pažljivo izvadili. Kako su mi ti dani bili plodni, istu sam večer, sat - sat i pol nakon ovoga, popila pilulu EllaOne. 10.7. počela sam krvariti. Krvarenje je bilo prilično slabo u odnosu na moje uobičajene menstruacije, danas je treći dan i imam tek trag krvi na ulošku. Također, tijekom ova 3 dana nisam imala nikakve bolove i grčeve, kao što inače prati moje menstruacije. Je li moguće da je to implantacijsko krvarenje ili samo menstruacija?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno menstruacija.

maja2225

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 30.7. Dana 7.8. sam imala nezaštićeni spolni odnos. Popila sam pilulu za dan poslije (ElleOne) nakon 12h. Ciklusi mi inače traju 28-31 dan.
Test za trudnoću sam napravila 27.8. (3 tjedna nakon nezaštićenog spolnog odnosa) i bio je negativan. Međutim, menstruaciju još nisam dobila. Od simptoma nakon popijene tablete za dan poslije su bol u desnom jajniku i malo osjetljivije bradavice.
Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz pilulu za dan poslije moguće je kašnjenje do sedam dana.

marakos

Postovanje, poslednja menstruacija je bila 23.08. do 28.08 nakon toga 08.09. suprug i ja smo imali nezasticen odnos, pilulu Levonorgestrel tablet 1.5 za dan posle sam popila posle 24h. Nakon popijene pilule sam 2-3 dana imala napad neraspolozenja i mucnine. Ovih dana tacnije od juce ocekujem redovan ciklus koga jos uvek nema, pa me zanima vase misljenje jer sam zabrinuta da je trudnoca u pitanju i kolika sansa za to a simptome pms-a nema jos uvek. Puno hvala i pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom nije velika, no ne može se u potpusnoti isključiti. Nakon pilule za dan poslije menstruacija obično kasni do tjedan dana.

satine0

Poštovani doktore,

Prestala sam piti Yasmin u 6.mjesecu nakon 8 godina uzimanja.
Ciklusi si nakon toga bili- 30 dana, 29 dana, 32 dana.

Ovaj mjesec sam na 12./13 dan ciklusa (noć) imala nezaštićeni odnos ali na način da je bio prekinut snošaj i ejakulacija vani. Prilikom dizanja primjetila sam kako mi je iscurilo vrlo malo sluzi koja se mogla rastegnuti među prstima- odmah sam pomislila da se radi o ovulacijskoj sluzi budući da je bila bez ikakvog mirisa te se poput žvake mogla rastezati no budući da sam toliko godina bila na pilulama nemam dovoljno iskustva da mogu reći sa sigurnošću. Moj partner je rekao da je siguran kako nije ejakulirao tijekom odnosa no bduući da su potencijalno plodni dani bili te nas je sluz zabrinula, za 12 sati sam popila EllaOne.
Nakon popijene tablete nisam imala nikakvih nuspojava niti sam se se osjećala loše.

28. dan ciklusa primijetila sam na rublju svijetlo smeđi "isjedak"- no toliko malo da ga je jedva primjetljivo bilo do te mjere da sam prvi put pri lošijem svjetlu prilikom brisanja nakon mokrenja pomislila da mi se čini. Izrazito je svijetlo, nikad dosad se s tim nisam susrela, te tokom dana sveukupno toga nije bilo niti jedna čajna žličica. Također 29 dan sam ujutro osjetila vrlo slabe grčeve koji su ličili na one pred menstruaciju no prošlo je vrlo brzo te bilo gotovo bezbolno.
Danas mi je 31.dan ciklusa i još uvijek je pristuan tu i tamo tokom dana taj "isjedak" no nema naznaka mensturacije no također ni nikakvih znakova trudnoće- osjećam se potpuno isto kao i uvijek.

Moje pitanje je- je li moguće da je ovaj iscjedak bio implantacijsko krvarenje makar se dogodilo gotovo 16 dana nakon odnosa te zapravo nije bilo ni krvi niti iscjetka gotovo? Kasni li menstruacija radi EllaOne i ukoliko da kad smatrate da bih mogla dobiti?

Hvala vam unaprijed i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o implantaciji. Menstruacija će nastupiti a može kasniti do tjedan dana.

light25

Postovani,5.10. Sam umjesto menstruacije imala smedji iscjedak koji je trajao 12 dana test na trudnocu je bio negativan,pa sam pretpostavila da je rijec o nekoj upali. Inace sam sklona upalama. 21 sam imala nezasticen odnos i partner je ejakulirao u mene,poslije toga sam popila ellaone tabletu i nisam imala nikakvih nus pojava,niti se pojavilo krvarenje. 23 smo opet imali nezasticen odnos i partneru se "omaklo" pa je opet ejakulirao u mene. Jutros mi se pojavio prljavo bijeli iscjedak. Da li je to normalno i da li postoji rizik od trudnoce s obzirom da tableta odgadja ovulaciju za 5 dana a uopste ne znam kad su mi plodni dani,tabletu sam popila u panici.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu znati u kojem dijelu ciklusa ste uopće. Svakako ste uzimanjem pilule za dan poslije smanjili mogućnost za trudnoću na najmanju moguću.

bubica122

Poštovana doktorice.
Molim vas, imala sam menstruaciju u tajannu od 28.10 do 02.11,sinoć sam imala odnos sa dečkom, gdje se dogodilo da je kondom puknuo. Odmah nakon tri sata, popila sam tabletu za dan poslije. Jako sam zabrinuta. Da li se krvarenje sada mora javiti u roku 10 dana i što ako ne bude tako ?? Da li krvarenje može biti i u manjoj dozi tečnosti ili ?? Hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javit će se krvarenje za 7 dana a menstruacija u očekivano vrijeme ako sve bude u redu.

korisnica23

Poštovani! Zadnja mjesečnica bila je 25.10. Suprug i ja imali smo 02.11. zaštićeni odnos no nažalost došlo je do puknuća prezervativa i to baš na samom vrhu. Shvatili smo to tek nakon odnosa, no suprug svejedno nije ejakulirao u mene. 15 sati nakon tog odnosa popila sam tabletu ella one. Zanima me dali mogu isključiti trudnoću i hoće li sljedeća mjesečnica kasniti? Hvala vam unaprijed na strpljenju i odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer nije ni bilo ejakulacije. Menstruacija će doći u očekivano vrijeme ili uz nekoliko dana kašnjena.

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 17
Naprijed