Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

blesan1986

nakon što sam popila day after 16.5. nakon 7 dana dobila sam nešto kao menstruaciju, smećkast iscjedak, krvarenje je trajalo šest dana ali i dalje sam kroz sljedećih pet dana imala neobičan iscjedak,kao tragovi krvi te je bez razmaka odmah usljedila nova menstruacija,dakle ponovno19 dana nakon uzmanja day after, po starom ciklusu mi je vrijeme za menstruaciju, ali uopće se ne osjcam kao inaće kad imam menstruaciju, stomak me ne boli, grudi nisu natekle...zanima me je li to normalno? je li kućni test mjerodavan s obzirom na količinu hormona koje sam popila?

Natalija Beljo, dr. med.

Nadovezalo se izazvano krvarenje na mjesećnicu tako da je sve ok.

guiness985

Postovana,

U petak, 17.6., bila sam kod doktorice (turisticka hitna) po tabletu za dan poslije.
Taj dan sam popila prema njenim uputama 4 zute triquilar tablete i nakon 12 sati ponovno.
Rekla mi je ako ne dobijem nakon 2 dana krvarenje da odem ginekologu. Na moru sam pa mi je to malo nespretno,zato pitam vas. Krvarenje mi jos nije doslo, a menstruaciju sam imala 7.6. Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok , moguće je krvarenje unutar 7 dana ili čak na dan očekivane.

mimicakg

jedno pitanje... imala sam odnos sa deckom,pukao nam je kondom. Popila sam escapella pilulu sat vremena posle toga.to je bilo 13.06,sledecu menstruaciju (redovnu) treba da dobijem 25.06... cula sam da kad popijes ovu pilulu dobijas posle 5-7 dana... sto se meni nije dogodilo. Da li treba da se zabrinem ili ne?

Natalija Beljo, dr. med.

Vjerojatno će se poklopiti izazvana i očekivana mjesečnica.

mateich

poštovana, zadnja normalna menstruacija mi je završila12.6., poslije sam imala nezaštićen odnos i popila dan poslije 2 tablete jaza, pa nakon 12 h opet dvije. 20.06.sam opet dobila menstruaciju (bar mislim da je to, ali nije bila obilna, i danas je više ni nemam, a 3.je dan.). Prvi dan te uranjele menstruacije(da li je to uopće menstruacija) počela sam piti kontracepciju lyndinette, i sad ih već pijem 3. dan uredno. Da li sam dobro postupila kad sam počela piti kontracepcijske tablete, bojim se da sam dosta poremetila ciklus i hormone, i napominjem da sam i prijašnjih 2 ciklusa bila primorana popiti jaz u obliku tablete za dan poslije? hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste počeli piti Lindynette logično je da se treći dan smanjilo, sad redovito pijte i sve će biti ok.

anamarija85

Prije svega pozdrav happy Moja situacija je ovakva, ciklus mi je počeo 11.ovog mjeseca (inaće su uredni i traju tocno 30 dana), imala sam spolni odnos sa 18. na 19. 6. pri kojemu je kondom u jednom trenutku skliznuo no to smo partner i ja shvatili tek kasnije, međutim nije došlo do ejakulacije, ali sam svejedno u ponedjeljak ujutro otišla kod svog ginekologa po tabletu za dan poslije. Prilikom tog istog pregleda, tijekom ultrazvuka ginekolog je primjetio veliku cistu (cca 8 cm, ne vodenastu nego više kako je on to rekao želatinskog sadržaja) kod ljevog jajnika, te mi je prepisao kontracepcijske pilule (nikada ih prije nisam pila) za koje mi je rekao da ih pocnem piti prvog dana iduće mjesečnice. Danas, dakle 26.6., 6 dana nakon što sam popila tabletu primjetila sam dosta gusti, smeđe-crveni iscjedak. Imam više pitanja, da li je moguće da je to cista počela pucati ( iako nisam još počela piti prepisane kontracepcijske pilule ) toliko dana poslije zbog tablete za dan poslije, ili mi se mjesecnica pojavila tako rano.. ili (ono čega se ipak najvoše bojim) je moguće da sam unatoc piluli i unatoc plodnim danima koji su trebali početi tek 23.6. ostala trudna :/ ( najviše sam se uplašila jer sam saznala da je u prvim, prvim danima trudnoce moguc takav isjecak sad. Cijenila bih Vaš što brži odgovor. Unaprijed hvala happy

anamarija85

da, samo još nešto, tableta za dan poslije koju sam popila je escapelle. pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

To je izazvano krvarenje , tako da sve ok. Kad dođe sljedeća počnite piti kontracepciju.

Katja024

Poštovana doktorice,

situacija je sljedeća. Zadnju menstruaciju sam imala 21.08., a ciklus mi je inače 29, 30 dana. U petak 02.09. imala sam nezaštićeni odos sa dečkom - inače sam pila cilest ali sam prestala prije nekoliko mjeseci po preporuci svog ginekologa. Naime, u petak je bio prekinut snošaj, ali su bila dva odnosa jedan za drugim. Nakon 1h od nezaštićenog odnosa popila sam 3 cilesta i za 12h još 2. Po mojoj računici, hitna kontracepcija mi je trebala jer su mi to bili plodni dani. No još uvijek nisam dobila nikakvo krvarenje, a za menstruaciju znam da će kasniti, te da ju mogu očekivati krajem mjeseca. Molim Vas, imam li razloga za brigu?

Natalija Beljo, dr. med.

Nemate razloga za brigu popili ste na vrijeme i dovoljno.

marija_92

poštovanje...
18.8.. dobila sam menstruaciju. spavala sam nezasticenim odnosom s deckom 27. na 28. 8. znaci otprilike 11 dan poslije menstruacije. ciklus mi je 28-30 dana. 29. sam popila 2 cilest plus za 12 sati jos po 3 . i tako sve ukupno 11 . dobila sam krvarenje 9 dana prije očekivane menstruacije koje je trajalo 4 dana , prvi dan samo smečkasti iscjedak i zadji dan nesto slično. i nije me boljelo samo drugi dan jajnici, inače imam bolne menstruacije i 5 dana prije osjecam grčeve. dali je to bila prava menstruacija prijevremena ili mogu očekivati tek pravu ili je to znak da sam trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

To je izazvana mjesečnica koja je znak da je tbl. djelovala tako da sad cca 28 dana očekujte sljedeću.

kaira

Ciao imam jedan veeeeliki problem i trebo bi mi odgovor sto prije.Zadnji put sam imala mjesecnicu 28.07 (normalnu) 06.08 imali smo sex i muz je svrsio u mene 08.08 sam kupila tabletu za dan poslije (Vikela) i nakon 3 dana opet dobila... znaci 11.08. e sada je vise nema a radila sam test i bio je negativan (prije 4 dana). Znaci sad mi kasni 13 dana.Nadam se da nisam trudna jer se bojim da nebi sta bilo plodu zbog te tablete ..Nemam nikakve simptome ,osim da su mi bradavice natekle i bolile su me na dodir,pristici su mi bili izasli ali menstruacija nije dosla,sada vise nista.I da pila sam pilule Logest jos u 7 mj.al sam bila prestala i nisam vise ni pocela.Nadam se da shvacate i ispricavam se zbog ovolikog dugog posta...Help

Natalija Beljo, dr. med.

Trudni niste jer ste imali mjesečnicu iza Vikele. Sljedeću očekujte oko 11.09.

kaira

Da je ocekujem oko 11.09 a danas je24.09?

Natalija Beljo, dr. med.

Mogla je doći 11.9 i ne mora; vjerojatno se ciklus još nije regulirao jer pili ste pa prestali OHC nedavno , potom popili hitnu kontracepciju pa ste "zbunili"hormone. Slobodno pričekajte još do kraja mjeseca . Bitno je da ste imali izazvano krvarenje.

pričopričalica

lijep pozdrav.
imam problem.zadnja menstruacija počela je 15.8. ciklus normalan, 28 dana. međutim 23.8. prilikom seksa pukao je kondom. dan nakon popila sam escapelle pilulu za dan poslije. 29.8. dobila sam menstruaciju koje je bila izazvana pilulom. trajala je pet dana. međutim, sljedeću menstruaciju nakon ove trabala sam dobiti 25.9. .. već dva dana kasni. je li moguće da je novi ciklus sada malo poremećen zbog pilule? inače mi menstruacija ne kasni, a nemam niti osjećaj da ću je dobiti: napetost u grudima itd.