Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


microgynon30


Autor Poruka

divljaruza

14.06.2017. 16:35

Pozz.pila sam microgynon30 pet godina.imala m svakih 25 dana.prestala piti u aprilu.iducu m sam izazvala cajevima.dosla mi 08,05, ovaj mjesec nisam jos dobila...sta da radim.da li ulazim rano u menopauzu.imam 37 godina.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

16.06.2017. 23:15

Poštovana, pričekajte do 2 mjeseca da se menstruacija regulira. Ako se menstruacija ne vrati do 3 mjeseca posjetite ginekologa. Nekim ženama nakon kontracepcije menstruacija može izostati i godinu dana.

divljaruza

17.06.2017. 13:25

Da li je zbog izostanka mjesecnice moguc svrab u predjelu stitnjace i nize.imam jak svrab vec par dana.l.p

Ivo Balenović, dr. med.

19.06.2017. 21:20

To nema veze s menstruacijom. Uzrok je najčešće dermatološke prirode (alergija, kontaktni dermatitis...)

Ana_mrvica

30.06.2017. 14:05

Poštovani, redovno pijem pilulu svaki dan u 11h .. prvi put mi se desilo da sam zakasnila s tabletom, jučerašnju tabletu nisam popila nikako, tek sad kad sam krenula da pijem današnju tabletu vidjela sam da nisam popila prethodnu, pa sam sad obadvije popila tablete. Da li je to ok?

Ivo Balenović, dr. med.

01.07.2017. 01:20

Poštovana, dobro ste napravili. Nastavite s uobičajenim uzimanjem. Ipak, sigurnosti radi u idućih 7 dana koristite dodatnu kontracepciju.