Kontracepcija

Migrena i kontracepcijske pilule

catharinethegreat

2009. dijagnosticirani su mi policistični jajnici, godinu dana kasnije operirala sam tumor jajnika. Dakle, od 2010. pijem Diane 35. Dijagnozu migrene dobila sam sa šesnaest godina. Unatrag dvije godine, migrene su postajale sve jače, tri do četiri puta mjesečno u trajanju i do tri dana. Moj neurolog tvrdi da uzrok migrenama nisu pilule, a isto mišljenje ima i moja ginekologinja. Kod napada migrena uzimam Zomig. Diane 35 prestala sam piti krajem veljače i do danas sam imala samo dvije malo jače migrene, te sam s toga zaključila da su razlog možda ipak Diane 35, ali prestanak uzimanja pilula rezultira izostankom menstruacije i pojavom akni. Zanima me i drugo mišljenje, pa bih Vas molila, ako postoje bilo kakve kontracepcijske pilule koje se mogu bez večih posljedica "kombinirati s migrenom" da podijelite samnom.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pilule nisu uzrok migrena ali kod nekih osoba potenciraju i intenziviraju napade.
Sugeriram druge pilule u dogovoru s vašim ginekologom.