Kontracepcija

Migrene i Logest pilule

Martsss

Ginekologica mi je prepisala Logest pilule (inace to mi je prvi put da ih pijem), a pritom sam joj zaboravila napomenuti da imam problema s migrenom, ali u zadnje vrijeme ne. Mogu li imati ozbiljnijih posljedica ako pijem pilule uz migrene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete. Ako se migrene nastave i potenciraju uz Logest, onda ćete ih prestati koristiti.

Maja Lili

Postovani, moje pitanje nije vezano za migernu ali jeste za druge nuspojave..nisam nasla adekvatnu temu pa ajde ovde da postavim pitanje...
pila sam logest par meseci i nisam imala problema...potom sam napravila pauzu neka 2 meseca i danas popila zadnju tabletu blistera, medjutim par dana mi se javljaju izrazite promene raspolozenja, neka blaga depresija, nervoza, place mi se bez razloga , bezvoljna sam skroz... pre par godina sam pila yasmin i upocetku takodje nisam imala problema aonda posle 2,3 meseca koliko se secam isto ovako pa sam prekinula...

da li su ovi simptomi prolazni, da li zapravo poticu od tableta, koliko su trajni ili intenzivni? bas mi nekako smeta ovo stanje nemam volju ni za sta

hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prolazni su. Nastavite dalje s uzimanjem.

Martsss

Ovo mi je druga kutija Logest pilula i imam cesce migrene od kad pijem Logest (imam problema vec 5 godina s migrenama), a ovdje sam citala da nakon trece kutije simptomi obicno nestaju. Da li da pricekam ili promjenim pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji ciklus.