Kontracepcija

Mini pilula

matilda1234

Postovanje,
Imam 36 god.
Nakon laparoskopije dermoida 1.2. ove godine uklonjen mi je veci dio jajnika koji vise ne ovulira. Na drugom do tada zdravom jajniku svaku ovulaciju napravi mi se kako kazu cista zutog tijela koja je uvijek ok5x5cm i stvara mi izrazite probleme. Jaki bolovi, ma da ne nabrajam. Jedino sta mi je hrpa ginekologa preporucila je kontracepcija. No ja je ne smijem uzimati: jetrene probe povisene, masnoce, fibrinogen. Kako izgleda, za mene spasa nema. U vlastitoj agoniji sam uspjela "iskopati" pilule Cerazzete. Molim Vas, sta mislite o njima, dali bi mi pomogle? Navodno je ovulacija sprijecena oko 50%, dok sam u papirima pilula procitala da samo u par %slucajeva dolazi do ovulacije i da ih smiju uzimati zene koje imaju probleme sa krvnom slikom kakvu ja imam.
Hvala Vam .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cerazette sadrže dovoljnu količinu hormona za sprječavanje ovulacije i ukoliko ste ih uspjeli nabaviti pokušajte s njima.

vandoren

Poštovani,

može li se mini pilula koristiti ako imam policistične jajnike?

Ivo Balenović, dr. med.

Može, ali nema smisla. Kod policističnih jajnika preporučuje se kontracepcija koja sadrži antiandrogenu komponentu.