Kontracepcija

miom na maternici

fara

poštovani!na nedavnom pregledu dijagnosticiran mi je miom na maternici ,zasad i dosada nije mi stvarao baš nikakve problema -zadnje dvije tri menstruacije bi se izmjenjivale malo oskudno pa slijedeči mjesec pojačano,ne znam da li je to radi toga!Mijom je smješten sprijeda istmično ,a veličine je 14#!4#9 mm!malo sam zabrinuta zbog dijagnoze pa vas molim da li imam razlog za paniku!hvala i lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne binite. Te veličine ne pravi smetnje te je potrebna samo daljnja opservacija.

fara

poštovani!puno Vam hvala na odgovoru!još Vas molim ako mi možete reči zbog čega ili po radi čega mi je nastao miom?da li on ima i genetske predispozicije?hvala i lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Genetska predispozicija svakako postoji. Samo ga pratite dalje.
Do 40posto žena generativne dobi ima miome.