Kontracepcija

moguća trudnoća

sanja775

Pozdrav,
pitanje.. imala sam spolni odnos s deckom koji je svrsio izvan mene... nakon sat, dva smo ponovno imali spolni odnos.. koje su sanse da je prethodna sperma 'prezivjela'?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost ne bi znala na to odgovoriti

plava zvjezdica

Pozdrav...
Imam problem i molim vas za mišljenje..
Početak moje zadnje menstruacije je bio 22. svibnja, a 11. lipnja sam imala nezaštićen odnos... bez ikakve kontracepcije i kontracepcijskih metoda. Moja sljedeća menstruacija je trebala biti 18. lipnja, ali mi kasni još i sad. Moji ciklusi su bili neredoviti, menstruacija mi je znala kasniti i po 3 dana, al ovo je prvi put da tak duže kasni..
Primjetila sam da imam bolove u jajnicima ovih dana, pristuna je i bol u grudima, što mi se dešavalo uvijek za vrijeme menstruacije. Također, imam obilni iscjedak bijele boje.. ne znam da li da strahujem od trudnoće ili da čekam na menstruaciju. Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Kako su ciklusi neredoviti ne možemo govoriti da li je bilo plodnih dana tako da ako ne dode do kraja mjeseca napravite test.

maisna

pozdrav
zadnju mjesecnicu dobila sam 09.06. inace mi dolazi svakih 30-32 dana, spolni odnos bez zastite imala sam 24.06. pa opet 27.06. nisam koristila nikakvu hitnu kontracepciju ni nista. zanima me je li prekasno za koristenje bilo cega za sprjecavanje nezeljene trudnoce? imam li razloga za brigu??
hvala...

Natalija Beljo, dr. med.

Po tome kako dobivate mjesečnicu bili su Vam plodni dani, ali sad kasno za "day after" pilile pa ako bude kasnila napravite test.

Resid

postovana doktorice citam ovo sto ste pisali i neke stvari mi nisu jasne prva osoba pita dali je moguce ostati trudna ako je sperma u malim kolicinama otisla dole kazete da ne moze nista biti dok ne bude snosaja u rodnicu druga osoba kaze da nije bilo snosaja u rodnicu a devojci kasni mens 2 sedmice predlazete test malo sam zbunjen no zamolio bih vas da mi date odgovor na moju situaciju naime imao sam spolni odnos sa devojkom nisam imao snosaj u rodnicu da imao sam snosaj na stomak i blizu vagine naravno posle svakog snosaja kupala se odmah nakon nekin 7 dana tuzila se da moze jesti vise puta na dan i od tada pojavljuju se znaci trudnoce jedan za drugim radila je 2 puta test na trudnocu prvi je bio pozitivan drugi negativan a dva dana nakon toga tj danas je dobila pre vremenu mensu ili manje krvarenje kao znak trudnoce ali koliko sam procitao taj znak trudnoce se desava 8 do 10 dana nakon odnosa a od naseg odnosa je vec nekih 20 dana zaista sam zbunjen mozete li mi odgovoriti sta se desava dali je ona trudna ili ne i koliko bi odprilike vremena mogla biti trudna??? Hvala Unapred...

shashka57

Postovanje
Dijareju sam imala 24.08og, tri puta na dan.
I narednih sedam dana nisam imala odnose. Prije tri dana sam dobila
dijareju, ujutro, samo jednom, a pilulu pijem navecer u osam sati. Danas
trebam popiti zadnju pilulu iz treceg reda, te bi mi menstruacija trebala
nastupiti od utorka do petka. (yazz pilule)Danas sam imala odnos. Decko je
prvo bio svrsio ne u mene, nego tokom oralnog seksa, nakon cega smo mu
obrisali polni organ majicom. Poslije toga je usao u mene pet-sest puta
bez kondoma, i onda je stavio kondom. Da li postoji mogucnost od trudnoce?
Strah me jer je vjerovatno moguce da je nesto sperme ostalo na njegovom
polnom organu i nakon sto smo ga obrisali. Da li je potrebno uzimanje
pilule dan poslije? Ako da, koje(buduci da to nikad nisam koristila)?
Molim Vas za odgovor.
Unaprijed zahvalna
Marina

Natalija Beljo, dr. med.

Resid Dobro ste sve pročitali samo ste predvidljeli da je jedna od njih imala odnos gdje je do ejakulacije došlo van rodnice pa tu postoji mogućnost trudnoće od preejakulata. No, sta se tiče vaše djevojke ništa od navedenog nije simptom trudnoće jer žene pred mjesečnicu iamju veći aptetit, krvarenje koje je došlo ne znam koliko ranije ali nije znak da je trudnoća . Tako da ono šta možete uraditi s obzirom na različite nalaze testa da još vidite kako se odvija situacija sa ovom mjesečnicom pa eventualno da se ona javi ginekologu.
shashka57 Ne trebate piti ništa.

dea92

poštovani..imala sam odnos 4 dana mjesečnice..ciklusi su mi više-manje redoviti( jedan mjesec 22,23,drugi 25,26..sad je na redu 25,26.. znaci bili su neplodni dani)..koristili smo kondom koji je puknuo vec na početku.. znaci nije bilo svršavanja..ali čitala sam da i tijekom odnosa iscuri dovoljna količina spreme koja može uzrokovati trudnoću.. trebam li se brinuti?hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako mjesečnica bude kasnila napravite test.

lunitic

postovana doktorice...

zadnji dan sam imala menstruaciju 2.9. i imala san nezasticen odnos sa partnerom 17.9 ...Doduse,ne bih to ni nazvala odnosom jer on je nekoliko pusa usao u mene ali ne do kraja..doduse par puta je bio blizu ejakulacije ali se to nije dogodilo....sada mi kasni vec 8 dana...moram napomenit da menstruaciju dobivam svakih 31 - 34 i da vodim o tome strogu evideniciju...takodjer nakon tog spolnog odnosa sam bila pod stresom i nakon tri dana sam se prehladila, prehlada je trajala tjedan i pol dana..moram napomeniti da sam primjetila da mi menstruacija uvijek kasni kad imam i zasticeni spolni odnos do 10 dana..moje je pitanje da li je prehlada utjece na kasnjenje menstruacije,zasto mi kasni menstruacija kad imam spolni odnos i na kraju postoji li mogucnost da sam trudna?
test na trudnocu nisam jos napravila ali namjeravam.

Natalija Beljo, dr. med.

Prehlada i zaštičeni odnos ne utječu na ciklus. Napravite test.

lunitic

Zahvaljujem na vasem odgovoru...danas sam napravila test i negativan je...sto mi je dalje cinit. da odem kod ginekologa ili da napravim jos jedan test?

Natalija Beljo, dr. med.

Test je negativan, pričekajte još ovaj tjedan.

iva_mia

Poštovana doktorice,

pijem Jaz pilule već nekih 8 mjeseci i nisam nikada imala problema. Redovno i na vrijeme sam uzimala pilule. Međutim, prije dva dana zaboravila sam popiti jednu pilulu i to 5. pilulu u pakovanju. istu večer, kada sam je trebala popiti imala sam seksualni odnos bez zaštite, kao i nekoliko dana prije toga. Propuštenu pilulu sam popila 18 sati nakon uobičajenog vremena, a potom 4 sata poslije (ponovo u običajeno vrijeme) i pilulu za taj dan. Koje su šanse da ostanem u drugom stanju i da li bi mogla i trebala uzeti još nešto npr. pilulu za dan poslije.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne treba pilula za poslije, nastavite dalje po shemi.

miraca

moje pitanje je.. koliko dana je potrebno da napravim test,
tj. koliko vremena mora da prodje da budem sigurna??

Natalija Beljo, dr. med.

Najidealnije kada mjesečnica kasni do 14 dana od dana očekivane.

kata001

Poštovana!
Točno prije 11 dana, partner i ja smo trebali imati odnos.
Međutim, kako je tek počeo "ulaziti", kondom je pukao.
5 dana nakon toga, otišla sam ginekologu, gdje smo provjerili
test na mokraću - bio je negativan.
Na ciklus se ne mogu osloniti, jer zna kasniti po tjedan,
nekad i dva.
U brigama sam do neba... Jer znam da je najbolje
napraviti kućni test tek nakon 14. dana od odnosa.
Pitala sam i ginekologa, rekao je da je takva
nezgoda samo teoretski moguća.
Molim Vas za mišljenje!

Unaprijed hvala! happy

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 16
Naprijed