Kontracepcija

moguća trudnoća

Natalija Beljo, dr. med.

Pretpostavljam da je vaš ginekolog imao više informacija od mene kao kad je bilazadnja mjesečnica , ako odnos nije bio do kraja onda se nemojte brinuti. Ako ćete se osjećati mirnije napravite još jedan test kod kuće.

kata001

Provjerila sam, test je negativan! happy
Hvala!

Branka95

Poštovana, 17.dana ciklusa sam imala spolni odnos gdje je prezervativ skliznuo. 4 dana nakon toga sam počela osjećati mučnine, kruljenje u crijevima i žarenje s lijeve strane (oko srca). Nisam povraćala. Nepravila sam test iako znam da je prerano i bio je negativan. Da li je moguće osjetiti simptome trudnoće tako rano? Menstruaciju bi trebala dobiti 10.1. Također me zanima kakvu sve kontracepciju mogu koristiti osim prezervativ, s obzirom da sam dijabetičarka? Zahvaljujem na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Tako rano ne , i ponovite još jednom test ako bi mjesečnica kasnila. Šta se tiče OHC mozete koju želite , samo se dogovorite sa ginekologom.

ela1221

Poštovana doktorice.
31.10 imala sam neklasičan odno, naime dečko nije ušao u mene, rekli ste mi da ipak napravim test pošto je moguće zatrudnjeti i uz tekućinu koja izlazi iz splovila. Dečko uoće nije svršio, to sve trajalo je nekoliko minuta. 7 dana kasnije dobila sam menstruaciju koja je prvi dan bila pomalo rijetka, sutradan znači 8. dana nakon tog odnosa napravila sam test za rano otrkivanje trudnoće i bio je negativan. Menstruacija je u međuvremenu postala sasvim normalna i trajala je 6 dana kao i inače bez ikakvih promjena, dakle sasvim normalna i obilna kao i svaki mjesec. Sljedeći mjesec je izostala, samo se pojavio crni iscjedak koji imam već godinu dana ali nakon kojeg se uglavnom pojavi menstruacija, no ovaj put nije. Bila sam zabrinuta pa sam ponovno nakon što je to prošlo napravila test, i opet je bbio negativan. Nisam imala nikakve simptome, osim što mi je narastao trbuh, pa me to brine. Molim vas nemojte me upućivati na neke druge vaše odgovore, nego mi odgovorite je li moguća trudnoća uz sve ovo, jer danima ne funkcioniram, inače sam veliki paničar. I ako možete da mi kažete što znači taj crni iscjedak u zadnjih godinu dana, je li moguće da je to neka jaka upala?
Usput radila sam nalaz krvnih stanica i otkrili su mi neke probleme sa štitnjačom ali nikakve naznake trudnoće nisu spominjali, pa me zanima je li se moglo i uočiti tako?

Pozdrav i bila bih vam jako zahvalna da me riješite svih nedoumica.

malena2511

pozdrav,imam jedno jako hitno pitanje.. pijem mjesecima cilest i zadnji mjesec kada sam trebala napraviti pauzu od 7 dana,kasnila sam 2 dana i počela ih piti 9.dan.. u međuvremenu smo ja i moj dečko dva puta imali odnose gdje je svaki put prekinut odnos prije svršavanja. zanima me sad dali postoji ikakva šansa da ostanem trudna i koliko je pouzdana tableta ovaj mjesec?

Natalija Beljo, dr. med.

ell1221 Stvarno ste u panici. Da Vas utješim trbuh ( napuhanost ) može biti i kad je u pitanju i cista.Kako navodite imate problema sa štitnjačom koja može utjecati na ciklus ( dovesti do stavranja cista) tako da bi savjetovala da napravite UZV.

Natalija Beljo, dr. med.

malena Nema panike.

malena2511

hvala vam puno..možete li mi reć koliko je pouzdana tableta ovaj mjesec?

Natalija Beljo, dr. med.

Pouzdana je, ne trebate dodatnu zaštitu.

ela1221

Bila sam na pregledu stitnjace, i doista mi je UZV otkrio da imam problem. Dijagnosticirali su mi Hashimotovu upalu stitnjace i od sljedeceg mjeseca pocinjem s nadomjestanjem hormona, tj terapijom. Znaci li to da ipak mogu biti mirna sto se tice poveceg trbuha i menstruacije koja nije dosla. (Radila sam jos jedan test koji je također bio negativan, ali vas molim za vas odgovor)

Natalija Beljo, dr. med.

Eto ga, problemi sa štitnjačom mogu se odraziti na mjesecčnicu tj ciklus. Tako da sad ne bi bilo loše kako sam i rekla da napravite i ginekološki UZV. Možete biti mirni štitnjača glavni krivac.

LELLY

postovanje
Imam jedno pitanje koristim kontracepcijske pilule do sada je bilo sve u redu ,,,posljednji spolni odnos sam imala prije 20 dana trenutno imam menstruaciju ali se cudno osjecam i povracam postojil mogucnost trudnoce

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste ih pili po uputama nema.

bipsica5

Pozdrav!
Pila sam Yasmin dvije ipo godine, prestala sam ih piti prije 3 mjeseca. Prije početka uzimanja kontracepcije menstruacija mi nije bila redovita, uvijek je mi je počinjala tjedan ili dva ranije ili kasnije. Otkad sam prestala uzimati pilule, ponovo je postala neredovita, a ovaj mjesec je uopće nisam dobila. Osjećam pritisak u donjem dijelu trbuha zadnjih nekoliko dana. Moje pitanje je vezano uz to što sam prije mjesec dana imala spolni odnos, nismo koristili zaštitu, ali je svršio izvan mene. Da li je moguće da mi je izostanak menstruacije vezan uz prestanak uzimanja pilula ili da napravim test na trudnoću?
Unaprijed hvala na odgovoru.

lilly168

Poštovana,
Ovako... pijem Diane 35 već četiri godine (zbog policističnih jajnika), do sad je sve bilo u redu. U nedjelju sam popila zadnju tabletu, i ovaj tjedan, točnije sutra očekujem menstruaciju. Zabrinjava me sljedeće: jučer navečer imala sam spolne odnose, bez zaštite ali prekinuti snošaj. Nakon prvog odnosa dečko je samo obrisao spolovilo i nastavilo smo dalje bez zaštite. Zanima me dal postoji mogućnost da sam ostala trudna budući da ovaj tjedan ne pijem tablete?! Možda je ovo banalno pitanje, al meni nije uopće jasno kako to funkcionira u tom tjednu kad ne pijem tablete? Jesu li to plodni dani ili? dali se tada treba suzdržavati od odnosa? Molim Vas ako bi mi mogli to bolje objasniti?!?
I ako postoji mogućnost da sam ostala trudna, šta da radim? Užasno sam zabrinuta

Nadam se što ranijem odgovoru! Hvala Vam puno unaprijed!
Pozdrav

ivy55

Molim Vas za odgovor odnosno savjet.
Tijekom zadnjem menstruacije, odnosno prvi dan imala sam spolni odnos. Nisam sigurna da li je sve u redu bilo sa zaštitom. Nakon toga sam krvarila još sigurno 3-4 dana. To je bila menstruacija onakva kalva mi je i inače.
Inače mi ciklus nije redovit, ovisno o naporima i životnom ritmu menstruacija mi zna doći i 21, ali i 29-30 dan ciklusa.
Molim Vas ukoliko mi možete odgovoriti da li postoji mogućnost da sam zatrudnjela,da li je to moguće s obzirom na opisanu situaciju.
Inače danas mi je 27 dan ciklusa, nisam još dobila menstruaciju iako osjećam da je trebam dobiti no više ne znam da li je to u glavi ili stvarno happy.
Unaprijed se zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

bipsica5 Napravite test.

liliy168 Ne, nema ovulacije pa ni za vrijeme pauze tako da nema mjesta panici.

ivy55 Još uvijek na kasni pa pričekajte.

Ivana56567

Pozdrav!

Počela sam piti Trinovum tablete 19.2 na dan menstruacije. Menstruacija mi je trajala svega 2 dana. Zanima me dali sam trudna?..Inaće su mi ciklusi ne redoviti (28-33 dana). Ne zaštičeni spolni odnos sam imala negdje oko 27.1, te partner nije svršio u mene, a menstruaciju sam dobila 15.1. Kolike su šanse da sam trudna i dali je ta menstruacija trajala tako kratko zbog uzimanja kontracepcijskih tableta?

Hvala...

Natalija Beljo, dr. med.

Imali ste mjesečnicu iza odnosa . Kratka zbog pilula.

Nazad
1 ... 9 10 11 12 13 14 ... 16
Naprijed