Kontracepcija

moguća trudnoća

Natalija Beljo, dr. med.

Samo ako su bili plodni dani i ako je kondom puknuo.

patrikBWS

kondom je puknuo ali prije i za vrijeme tog nije doslo do ejakulacije...kolike su onda sanse?

Natalija Beljo, dr. med.

50 :50

mouse27

postavila sam već pitanje, ali nije izašlo...
zadnja menstruacija bila je 06.09. 20. i 21. sam zaboravila da popijem pilule (yasmin),21. sam imala odnos (nezaštićeni) i uveče sam popila te 2. već 2 dana imam smeđi iscjedak. je li moguće da je došlo do trudnoće?

unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Koliko dugo pijete Yasmin.?

MKitty

poštovani,
imam pitanje...
dakle protekli mjesec sam normalno i redovito pila Diane 35 , no 1.9. sam zaboravila popiti pilulu, a slijedece jutro sam imala seksualne odnose u kojima je partner svrsio u mene, tada nisam bila svjesna da sam zaboravila popiti pilulu,pa sam se malo prestravila, no taj dan sam popila dvije... 20.9. sam normalno dobila mjesecnicu, no bila je jako slaba i trajala je samo 3 dana... da li to znaci da sam trudna ili je to zbog pilula?

mouse27

4 ili 5 mjeseci...imam bolne, veoma bolne i obilne menstruacije...

Natalija Beljo, dr. med.

MKitty Nema panike .
mouse27 Pijete dovoljno dugo , tako da je sve ok.

Paulina Domina

Draga doktorice,

evo nadovezujem se na posljednji post od neke cure. Naime, prvi dan posljednjeg ciklusa mi je bio 12.09. (Inače mi traju 28-30 dana.)
Odnos s dečkom sam imala noć sa 17.09. na 18ti (znači, 7mi dan ciklusa). Koristili smo metodu prekinutog snošaja, i računali smo da je sigurno jer su neplodni dani.
Mnogo me strah jer već zadnja 3 dana imam učestalu potrebu za mokrenjem i grčeve slične menstrualnima. Imala sam i obilniji bijeli iscjedak prije 4 dana, i osjeti se intezivniji miris.

Vidim da se svakakva čudesa događaju, pa me zanima kada bi najranije mogla napraviti kućni test na trudnoću?
(U jednoj je temi pisalo 12-14 dana od spornog odnosa, ali s obzirom da su mi tek sada planirani plodni dani važi li i dalje to pravilo?)

Zanima me Vaše stručno miljenje i neka osobna procjena situacije..

Natalija Beljo, dr. med.

Možete napraviti test 14 dana od rizičnog odnosa. Procjena - rizik za trudnoću ,nažalost nema pravila.

Mishel

Radila sam test za trudnoću 1 step direkt, pojašnjenje testa koje dođe uz test je vrlo konfuzno napisano... u prozorćiću poslije mokrenja se odma pojavila do pola trake roza boja, a od pola bijela i u sredini te dvije boje jedna crta tamnija. Jel test pozitivan il negativan ?

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost ne mogu Vam odgovoriti na pitanje jer svaki je test za sebe , a ja ne znam kako koji funkcionira. Pogledajte da li u upustvima ima i slikovni prikaz rezultata.

no.name

Kasni mi vise od 15 dana, bradavice su mi uzasno osjetljive, nikad nisu takve. Koristila sam zastiti ( kondome), napravila sam 2 testa i oba pokazuju da nisam trudna. Al bole me ledja i trbuh mi je nekako kao balon. Je moguce da test pokaze krivo ako je jos prerano za to?

Nataša Šemnički, dr. med.

no.name ,

učinite krvni test na trudnoću tada ste sigurni.
Kod negativnog nalaza i daljnjeg izostnka krvarenja javite se ginekologu na pregled kako bi utvrdio razlog i ordinirao terapiju prema nalazu.

L.p.

Cileeee

pijem jaz pilule već 3-4 mjeseca, međutim 15og dana tj. prvog dana u trećem tjednu sam zaboravila da popijem pilulu i popila sam je poslije 13 sati .. imala sam 2 mogućnosti da popijem sve roze, a preskočim bijele ili da popijem odmah bijele. međutim zbog nepažnje nastavila sam redovito pijem i roze i bijele i danas mi je 26i dan, ostale su mi još 2 bijele pilule i povraćala sam 2 puta,a danas sam trebala dobiti.da li postoji mogućnost da sam trudna? i ukoliko je odgovor potvrdan da ti bi tu trudnoću mogla iznesem bez problema ili bi morao abortus? tj. da li su već pilule naškodile plodu?hvala puno unaprijed

prolaznica

postovana,imam 23 god kasni mi vec 12 dana simptomi su blago bolne grudi..apetit se povecao tek zadnjih 2-3 dana.inace mi ciklus traje 32-34 dana ponekad kasni do 7 dana.medjutim kako su velike vrucine spavam sa otvorenim prozorom i klimom pa me bole i bubrezi. sa deckom sam skoro 5 godina i imamo redovite odnose. ne koristimo zastitu , ali prije 15tak dana svrsio je 5-10 min nakon odnosa. imam iscjedak kao i uvijek. da li da uradim test ,,od tog se jezim i kad sam 100% sigurna da nisam trudna happy

Nataša Šemnički, dr. med.

Cileeee ,

postoji mogućnost trudnoće.
Nisko dozažna kontracepcija nema teratogeni učinak tako da kod zanošenja nema indikacije za prekidom trudnoće.
U pravilu trudnoča uredno promječe bez poslijedica za plod.

L.p

Nataša Šemnički, dr. med.

prolaznica,

učinite test na trudnoću.

L.p.

majija

zanima me dali je moguce zatrudnjeti ako je decko imao ejakulaciju izvan vagine po mom tijelu i dio sperme se prolio po vanjskom dijelu vagine, ja sam se odmah nakon toga obrisala i istusirala?? hvala unaprijed na odgovoru...

Nataša Šemnički, dr. med.

majija ,

ako je bilo pražnjenje smjemene tekućine prije ejakulacije postoji mala šansa trudnoće.

L.p.